ג'נגו הנפיקה לפי שווי של 250 מיליון שקלים

אופיר הרבסט יור גנגו

חברת ג'נגו הנפיקה מניות לציבור במסגרת הליך הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בהיקף של כ-27 מיליון שקלים לפי שווי חברה של כ-250 מיליון שקלים לאחר הכסף. מהחברה נמסר כי הביקוש לטכנולוגיה שפיתחה ג'נגו בקרב יצרניות כלי רכב, בקרב ספקיות מערכות לכלי רכב  (Tier1) ובקרב ציי רכב, צובר תאוצה ומתפתח שוק אשר מחפש מענה לשיפור בטיחות נהגים.

ג'נגו קונקטיביטי, חברת AI מובילה בתחומה, עוסקת בפיתוח תוכנות המנטרות מצלמות בתוך הרכב וגייסה כ-27 מיליון שקלים בהצעה לא אחידה למשקיעים מוסדיים, לפי שווי חברה של כ-250 מיליון שקלים לאחר ההנפקה. החברה נוסדה בשנת 2013 ועוסקת בפיתוח תוכנות המאפשרות, באמצעות מצלמות בתוך הרכב ואלגוריתמיקה, לנטר ולנתח את מצב הערנות והמוכנות של הנהג באמצעות בינה מלאכותית לראייה ממוחשבת וניתוח תמונה.

ג'נגו פיתחה אלגוריתמים המאפשרים זיהוי באמצעות מצלמות בתוך הרכב הפונות לתא הנוסעים אשר מנתחים ומנטרים את מוכנות וערנות הנהגים. מוצר הדגל של החברה CoDriver מאפשר יכולות ניטור נהג וחישת נוסעים מדויקות ובכללן זיהוי הסחות דעת של נהגים, זיהוי עייפות, וכן פרמטרים נוספים בחלל המכונית כמו זיהוי מספר הנוסעים ברכב ושכחת ילדים.

ג'נגו הנפיקה לאחר שהוקמה על ידי אופיר הרבסט, יזם סדרתי בתחום ההיי-טק המכהן כיו"ר החברה. החברה מעסיקה כ-30 עובדים. מנכ"ל החברה הוא עודד רשף.

לדברי אופיר הרבסט יו"ר ג'נגו: "אנו גאים בהצלחת ההנפקה ומודים לציבור המשקיעים על הבעת האמון. אנו רואים בהפיכת החברה לציבורית שלב חשוב ומהותי בהתפתחות החברה. הגיוס יאפשר לנו להאיץ תהליכים בשוק, על בסיס התשתיות הקיימות והמאמצים שהשקענו בחדירה לתעשיית הרכב במדינות רבות בעולם. אנחנו נמצאים בעידן של אימוץ תקנות רגולטוריות בתחום בטיחות הרכב, שישפיע על עתיד תעשיית הרכב".

החתמים שהובילו את ההנפקה היו אפסילון חיתום והנפקות בע"מ ופועלים אי.בי אי- חיתום והנפקות בע"מ. עו"ד נועם רוזנברג ועו"ד הראל תדמור ממשרד ש. פרידמן ושות' ייצגו את ג'נגו שהנפיקה, כאמור 27 מיליון שקלים.

מניית החברה צפויה להיכנס לבורסה לניירות ערך בתל אביב בתום יום המסחר של ה-7 באוקטובר 2021, במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות, למדדי הבורסה: ת"א-צמיחה, ת"א טק-עילית, ת"א גלובל-בלוטק ות"א-טכנולוגיה.

בתמונה: אופיר הרבסט צילום: סיון פרג'

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?