רבע מיליארד שקל יושקעו בהקמת דאטה סנטר בטירת הכרמל

MedOne-צילום-כנף-פרנס-אדריכלים-הדמיית-מתקן
מרכז של MedOne-צילום הדמיה: כנף-פרנס אדריכלים

ענף הדאטה סנטר ממשיך לרתוח: חברת MedOne  מקימה דאטה סנטר בטירת הכרמל בהשקעה של כרבע מיליארד שקל. המתקן צפוי להיות מושק ברבעון האחרון של שנת 2021 ויצטרף לשלושת האתרים הקיימים של החברה הממוקמים בתל אביב, פתח תקוה וטירת הכרמל. כל המתקנים נמצאים במתחמים תת קרקעיים מאובטחים וממוגנים ופועלים ברמת השרידות גבוהה.

מתקני הדאטה סנטר של MedOne מהווים צומת תקשורת מרכזי של מדינת ישראל לעולם, כאשר לדברי החברה מרבית תעבורת התקשורת של מדינת ישראל עוברת דרך מתקני חברת MedOne.

לדברי רוני שדה, מנכ"ל MedOne: "על מנת למקסם את יכולת השרידות של דאטה סנטר בטירת הכרמל הוא תוכנן לעמוד בפגיעה ישירה. המערך כולו חסין בפני פגיעות חיצוניות כמו חומרי נפץ ורעידות אדמה. המבנה הינו בעומק של 15 מטר מתחת לפני הקרקע, התכנון הפנימי של חדרי האירוח והמאפיינים ההנדסיים שלהם מאפשרים לארח את כל סוגי השרתים הקיימים כמעט ללא מגבלת משקל. בנוסף, המבנה מנוהל באמצעות מערכת בקרת מבנה המאפשרת ניטור ושליטה על כל התשתיות במתקן: חשמל, מיזוג אוויר, גילוי וכיבוי אש,  מאפשרת איתור מידי של תקלות".

על מנת לאפשר המשכיות עסקית גם בתנאי קיצון בהם ייתכן ויפגעו תשתיות אזרחיות כמו חשמל ומים, מתוכננת מערכת חשמל שתפעל בשגרה על בסיס תשתיות החשמל המוזנות מן החוץ (על ידי הרשת הארצית) ומערכות נוספות לעבודה בחירום. בנוסף יופעלו מאגרי מים המאפשרים ל-Data Center להמשיך לפעול עצמאית ללא תלות בהזנת חשמל חיצונית ואספקת מים, למשך 72 שעות בעומס מלא.

מערך האבטחה הפיזי שיופעל במתחם החדש מחמיר במיוחד ולוקח בחשבון  מגוון רחב של איומים כגון: חבלה בזדון, ניסיונות לפריצה רועשת או שקטה וניסיון החדרת אמצעי מעקב ו/או שיבוש אלקטרוניים. המתקנים מוגנים באמצעות מעטפת מסיבית של בטון מזוין (מעטפת כפולה), הגורם לעמידות האתר כולו וחדרי הפרויקט שבתוכו כנגד איומי פיצוץ חיצוני כולל גם פגיעות ישירות בנקודות קריטיות למבנה וחדירה דרך פתחים לא מוגנים (מרפסת / חלון) ופיצוץ פנימי. בנוסף נלקחו בחשבון גם תרחישים כגון פגיעה קרובה ופיצוץ תת קרקעי בקרבת קיר המבנה. המכלולים הייעודיים של המתקן – הן מכלולי התקשוב והן מכלולי האנרגיה – ממוקמים במפלסים תת-קרקעיים, במבנה פנימי בתוך קופסה חיצונית מבטון מזוין – כך שהינם ממוגנים ברמה גבוהה כנגד רוב האיומים לעיל.

ההמשכיות העסקית של מתקן כמו דאטה סנטר בטירת הכרמל מחייב מערך הביטחון הבנוי כך שכל מערכת תומכת ומגבה את השנייה בזמן אמת. כל הדלתות והכניסות מנוטרות על ידי מאבטחים 24/7 ומערכות בקרת הכניסה הכוללות כרטיסי קרבה, מערכות ביומטריות ותאי סינון שנותנים מידור מרבי בין חלקיו השונים של המתקן ובנתיב ההגעה של כל מבקר. רוב הדלתות מבוקרות בנוסף גם על ידי מערכת פריצה שנותנת מענה להתרעות נוספות. המתקן מצולם כל שעות היממה על ידי מערכת הצפייה וההקלטה במעגל סגור הכוללת גם את כל ההיבטים החיצוניים כמו גם הפנימיים.

חברת MedOne מתמחה באספקת פתרונות ייחודיים בתחומי הטכנולוגיה והתקשורת ללקוחות עסקיים. החברה מספקת פתרונות אירוח של חדרי מחשב מרכזיים ומערכות מחשוב מרכזיות, פתרונות אירוח של אתרי גיבוי , פתרונות המשכיות עסקית כוללים ופתרונות ענן ציבורי והיברידי לחברות אנטרפרייז. בין לקוחות החברה נמנים מוסדות הפיננסיים, עסקיים, יצרניים, משרדי הממשלה וגופי ביטחון .

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?