דאטה סנטר פתח תקווה – 80 אחוז הושכר

משה לסמן מייסד ומנכ''ל גלובל דטה סנטר צלם אייל טואג

חברת גלובל דטה סנטר (Global Data Center) חתמה הסכמי שכירות ארוכי טווח עבור למעלה מ-80 אחוז משטח דאטה סנטר פתח תקווה החדש שמקימה החברה בקרית אריה בפתח תקווה, אשר צפוי להיפתח לקראת סוף השנה. המרכז בפתח תקווה מצטרף לדאטה סנטר נוסף שמפעילה החברה בהרצליה.

המתקן, שההשקעה בו צפויה להסתכם בכ-100 מיליון שקלים, יתפרס בשלב הראשון על פני שטח של כ-7,000 מ"ר. הדאטה סנטר החדש, מתקן החדש של גלובל דטה סנטר, ממוקם באתר תת קרקעי ממוגן ומאובטח ויפעל בעוצמת חשמל של 15 מגה-וואט. לאחר החתימה על הסכמי אכלוס עם חברות רב-לאומיות וישראליות, גלובל דטה סנטר צופה שהביקוש של ארגונים גדולים להתארח במתקן יביא בהמשך להגדלת שטח הדטה סנטר החדש ל- 15,000 מ"ר.

דאטה סנטר פתח תקווה נבנה מראש על פי דרישות האופייניות לדאטה סנטרים מתקדמים העומדים ברגולציות העולמיות ב-Tier 3 Uptime. בדומה למתקן הקיים של גלובל דטה סנטר בהרצליה, האתר בפתח תקווה יציע את כל תשתיות החשמל, מיזוג האוויר והאנרגיה הנדרשות לפעולה מיטבית של תשתיות IT ותקשורת. האתר יאויש, יצולם ויבוקר 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ויאובטח במספר מעגלי אבטחה ובאמצעים מתקדמים כגון מערך עתיר חיישנים ואמצעים ביומטריים.

שירותי הדטה סנטר בפתח תקווה יכללו בין היתר מתחמי אירוח ייעודיים שייבנו בהתאם לדרישות הלקוח, ויספקו יכולות DRP / BCP (Disaster Recovery Plan / Business Continuity Plan) לצורך התאוששות מאירוע כשל או אסון והמשכיות עסקית מלאה לתהליכים העסקיים המרכזיים של הארגון. האתר יספק שירותי גיבוי באתר וגיבוי מרחוק, שירותי מחשוב ענן, שירותי בקרה ותפעול לפי דרישה ושירותי אצבע.

הדאטה סנטר בפתח תקווה מצטרף לדאטה סנטר בשטח של כ-6,000 מ"ר הפועל מלב איזור ההיי-טק של הרצליה פיתוח. בין החברות שמשתמשות בשירותי המתקן בהרצליה נמנות קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, כלל ביטוח, בית ההשקעות IBI, וכן חברות היי טק דוגמת אינפינידאט, ורוניס, זרטו, SolarEdge ו-DSP Group, חברות רב לאומיות, גופים ממשלתיים וארגונים רבים נוספים.

לדברי משה לסמן, מנכ"ל ומייסד גלובל דטה סנטר: "שוק הדאטה סנטרים גדל בעוצמה גוברת, והכניסה של ארגוני hyperscalers מביאה לצמיחה חדשה בביקוש מצד לקוחות ארגוניים גדולים. לקראת פתיחת הדאטה סנטר החדש בפתח תקווה, חתמנו על הסכמי שכירות ארוכי טווח עם חברות רב-לאומיות וישראליות, שיאכלסו במצטבר למעלה מ-80% משטח המתקן. אנחנו כבר נמצאים במגעים מתקדמים להקמת דאטה סנטר שלישי שיספק את ביקוש השיא אותו אנחנו חווים".

גלובל דטה סנטר הוקמה ב-2013 על ידי משה לסמן בשיתוף ובגיבוי פיננסי של קבוצת ויולה וחברת ההשקעות גלנרוק של ליאון רקנאטי. לצד לסמן, שכיהן כמנהל חטיבת ה-Outsourcing ב-IBM ישראל וכמנהל HP Global Services בישראל, צוות ההנהלה של החברה כולל מנהלים מנוסים מחברות מובילות בשוק.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?