מיקרוסופט מוזילה את עמלת העסקה במרקטפלייס שלה

צילום: יחצ מיקרוסופט

חברת מיקרוסופט העולמית הודיעה כי היא מוזילה את עמלת העסקה במרקטפלייס שלה מ 20% ל- 3% בלבד, וזאת על מנת לאפשר לשותפים העסקיים המציעים את המוצרים שלהם על גבי פלטפורמות המסחר המרקטפלייס של מיקרוסופט, להרוויח יותר ולהשקיע בצמיחה שלהם. מדובר בהכרזה משמעותית של מיקרוסופט, שלמעשה מוותרת על הרווחים כדי להגדיל את כמות השותפים במרקטפלייס שלה, במטרה שיהיה משמעותי יותר, ובמקביל, מאפשרת לאותם שותפים להגדיל את רווחיהם. בין שותפי התוכנה הישראלים הבולטים במרקטפלייס של מיקרוסופט, ניתן למצוא חברות דוגמת צ'ק פוינט, פאלו אלטו נטוורקס, ג'יי פרוג ועוד.

בשנים האחרונות חלה עלייה של 70% בכמות האפליקציות המוצעות לרכישה ישירה מתוך המרקטפלייס. ענף ה-B2B מרקטפלייס צמח מאד בתקופת הקורונה והמרקטפלייס הוא המקיף ביותר בענף, עם יותר מ -30,000 פתרונות ושירותים ו -4 מיליון קונים מדי חודש. ככל שצרכי התוכנה של ארגונים ממשיכים לגדול, גם לקוחות הקצה וגם השותפים העסקיים נעזרים במרקטפלייס כדי לפשט את תהליכי הרכישה והניהול של פתרונות חדשים. החברה החליטה על הפחתת העמלות על רכישות המתבצעות במרקטפלייס ל -3% – ירידה משמעותית מסטנדרט בתעשייה של 20% – גם ב- Azure Marketplace ו- Microsoft AppSource. משמעות ההפחתה היא שולי רווח גבוהים יותר עבור השותפים המפרסמים הצעות עסקיות במרקטפלייס שלנו ופישוט מבנה העמלות. שני היתרונות הללו משקפים את המחויבות של מיקרוסופט להפוך את הפלטפורמה לממוקדת בשותפים.

ההזדמנות שמאפשר הענן של מיקרוסופט הופכת אטרקטיבית יותר ויותר, כאשר 95% מחברות Fortune 500 משתמשות ב- Azure, יותר מ-145 מיליון משתמשים פעילים מדי יום ב-teams  Microsoft, ויותר מ-250 אלף ארגונים משתמשים ב- Dynamics 365 וב- Power Platform לצורך ניהול ושינוי עסקיהם.

ניק פרקר, סגן נשיא מיקרוסופט לפתרונות השותפים הגלובליים, אמר בנושא: "אנחנו מאתגרים את המודל העסקי של המרקטפלייס, ככלי ליצירת רווח".

צילום: יחצ מיקרוסופט

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?