מערכת חדשנית להתראת רוכבי קורקינט מפני סכנות

מייסדים שותפים אנקויק צילום יחסי ציבור
מייסדים שותפים אנקויק צילום יחסי ציבור

LIME, חברת המיקרו-מוביליטי המובילה בעולם, תשתף פעולה עם חברת ANACHOIC, המפתחת של מערכת הגנה אקטיבית למניעת תאונות דרכים עבור רוכבי דו-גלגלי, ותטמיע מערכת התראת רוכבי קורקינט מפני סכנות לרוכבי הקורקינטים השיתופיים של החברה.

ANACHOIC מתמחה בפיתוח מערכות סיוע מתקדמות (ARAS) עבור כלי תחבורה דו-גלגליים ממונעים. מערכת הדגל של החברה, HAALO, סורקת את המרחב באמצעות פלטפורמת מיקרו-רדאר, ומספקת לרוכב הקורקינט הגנה אקטיבית של 360 מעלות. הרוכב מקבל התרעות באמצעות שמע מרחבי על איומים/סכנות בשטחים המתים, סכנת התנגשות מאחור וכניסה של הולכי רגל לנתיב הנסיעה.

בנוסף למענה הבטיחותי בזמן אמת,  של התראת רוכבי קורקינט לפני סכנות הפתרון של ANACHOIC יספק ל-LIME מדדי נסיעה חיוניים לטובת ייעול הבטיחות של הצי. מדדים אלו כוללים Rider Profiles וכן מיפוי אזורים מועדים לסכנה במרחב ההפעלה של הצי על מנת לאפשר הגבלת מהירות בזמן אמת ואף ניתוב הרוכבים לדרכים בטוחות יותר .

לדברי אריק תמם, מייסד שותף ומנכ"ל ANACHOIC: "אנו נרגשים לשתף פעולה עם LIME שהינה אחת החברות הבולטות בקרב קהל ומרחב היעד שלנו. כחברה שהוקמה על ידי רוכבים ועבור רוכבים, ANACHOIC מחויבת לשיפור תמידי של בטיחות הרוכב וסביבתו, בין אם בקורקינט, אופניים, קטנוע או כל פלטפורמה דו גלגלית אחרת. שיתוף הפעולה הזה הוא צעד משמעותי נוסף בדרכינו להגשמת החזון."

יניב גודר, מנכ"ל LIME אזורי דרום אירופה, הוסיף: ניב גודר, מנכ"ל LIME אזורי דרום מזרח אירופה, הוסיף: "כחברת המיקרו-מוביליטי המובילה בעולם, בטיחות הרוכבים הנה בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו מאמינים כי בטיחות היא גורם מכריע בקידום מהפכת התחבורה החדשה וכי נוכל להצליח במשימתנו רק אם קהילת הרוכבים תרגיש כך. אנו מחויבים לקידום הבטיחות עבור כלל המשתמשים במרחב הציבורי ומחפשים כל הזמן טכנולוגיות חדשות אשר תומכות בכך. אנו רואים בשיתוף הפעולה עם ANACHOIC פוטנציאל משמעותי. מערכות מבוססות רדאר נחשבות מהפכניות ומתקדמות אשר היו זמינות עד היום רק עבור כלי רכב מתקדמים. שיתוף הפעולה מייצר הזדמנות להטמעת טכנולוגיה מסוג זה בתעשיית המיקרו-מוביליטי שהנה תעשייה בת שנים בודדות בלבד וכן לקפיצת מדרגה משמעותית בתחום בטיחות הרוכבים והקהילה כאחד."

חברת Anachoic נוסדה בשנת 2018, במטרה למצוא פתרון ישים לבעיית התאונות הרבות שחווים רוכבי הדו-גלגלי, כולל התחבורה החשמלית הקלה, קרי רוכבי הקורקינטים והאופניים החשמליים. הפתרונות הייחודיים של ANACHOIC המבוססים על מיקרו רדאר וחיווי באמצעות שמע מרחבי (המוגנים בפטנטים בינלאומיים), מעניקים ערך בטיחותי רב למשתמשים ולפלטפורמות הדו גלגליות. לאחרונה סיימה החברה את פיתוח מערכת HAALO וכיום מקדמת שיתופי פעולה מגוונים עם מובילי שוק בעולם.

LIME, חברת המיקרו- מוביליטי השיתופית המובילה בעולם, מספקת פתרונות ניידות נגישים וחדשניים במרחבים עירוניים. החברה נוסדה ב- 2017 בסן פרנסיסקו והיא פעילה ביותר מ – 200 שווקים בהן היא מפעילה קורקינטים חשמליים, אופניים חשמליים ולאחרונה אף השיקה קטנועים חשמליים שיתופיים בוושינגטון די.סי, ניו יורק ופריז.

כחלק מהמחויבות של Lime לבטיחות הרוכבים, הובילה החברה לאחרונה מהלך תקדימי וייחודי בישראל, במסגרתו השיקה ביטוח רוכבים מובנה ללא עלות נוספת, ללקוחות החברה. 

במסגרת ההסכם כל רוכב שיתחיל רכיבה ב-Lime יכוסה באופן אוטומטי ללא עלות נוספת בביטוח תאונות אישיות וכן תאונות כלפי צד שלישי. שיתוף הפעולה יעניק מעטפת ביטוחית מלאה וכוללת לרוכבי Lime ויגביר את תחושת הביטחון בשימוש בכלים שיתופיים במרחב העירוני.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?