הסטרט אפ וייזסייט גייס 4 מיליון דולר בסבב ראשון

מייסדי חברת Wisesight צילום וייזסייט

חברת הסטרט אפ וייזסייט (Wisesight) שפיתחה פתרונות טכנולוגיים לתחום ניהול עיר חכמה תוך דגש על תחום החניה החכמה, גייסה 4 מיליון דולר בסבב ראשון אותו הובילו משקיעים פרטיים בינלאומיים וישראליים.

החברה פיתחה מערכת המבוססת על בינה מלאכותית, אשר מטרתה לתת מענה טכנולוגי לבעיית החנייה בערים בישראל. בימים אלו מרחיבה החברה את פעילותה גם למדינות נוספות ברחבי העולם בהן ארצות הברית, אירופה ואיחוד האמירויות.

הטכנולוגיה אותה פיתחה החברה מנגישה את תשלום דמי החניה לנהגים ומאפשרת להם להימנע מדוחות חנייה. החברה שואפת להפוך את ישראל למדינה המובילה בעולם במספר דוחות החניה הנמוך לנפש.  

המערכת של וייזסייט אשר פועלת בישראל ממפה את כלי הרכב החונים בחניות הרחוב ובחניוני הרחוב ברחבי העיר ועורכת בדיקה אם בוצעה הפעלת חניה פעילה – מול אפליקציות התשלום פנגו וסלופארק. בשאר המדינות תפעל המערכת מול האפליקציות המקומיות שלהן . במידה ובעל הרכב לא שילם על החניה והוא מנוי באותן אפליקציות, נשלח אליו מסרון (SMS), עם תזכורת להפעיל את אפליקציית החניה, על מנת שיוכל להימנע מדו"ח מהרשות המקומית.

בממד המוניציפלי, הטכנולוגיה של וייזסייט מספקת שירותי IOT  אשר הופכים את העיר לחכמה ומסייעים לה בניתוח וזיהוי עומסי התנועה בכבישי העיר, לרבות תפוסה וזמינות של חניות פנויות, התרעה על תאונות דרכים וניצול מיטבי של חניות הרחוב. בנוסף, המערכת עוזרת להכווין את הנהגים לחניות פנויות ברחבי העיר.

לדברי עקיבא ערמון, מייסד שותף ומנכ"ל Wisesight: "כל הערים בארץ ובעולם רוצות להפוך לערים חכמות אך לרובן המכריע אין את היכולת הכלכלית לעשות זאת. נוצר ביקוש אדיר מצד הרשויות העירוניות להשתמש בשירותים שלנו לטובת הפיכת העיר לעיר חכמה באמת.

ערמון הוסיף וציין כי, "הגיוס הנוכחי יאפשר לנו להמשיך ולהגשים את החלום שלנו- עולם ללא דוחות עם פחות פקקים וזיהום אויר. המטרה כעת היא להאיץ את תהליך ההתרחבות שלנו בישראל ובעולם, ולהפיץ את המוצר שלנו כמוצר PLUG & PLAY  הניתן להטמעה מהירה בשטח ע"י צוותי התקנה שעברו הדרכה פשוטה בנושא".

עד כה, הטכנולוגיה של Wisesight הוטמעה בערים מרכזיות ברחבי הארץ. כמו כן, החברה סייעה בהקמת שדה ניסוי בביה"ח שיבא, בשת"פ עם חברות טכנולוגיה נוספות, לטובת הפיכת המרכז הרפואי לעיר חכמה.

לצד הפעילות בישראל, החברה זכתה בחוזים בחניונים מרכזיים ברחבי העולם, ביניהם: שדה התעופה של לוס אנג'לס (LAX), שדה התעופה של פיניקס (PHX), ניהול אתר סכר הובר בארה"ב, ופרויקטים נוספים באירופה.

WISESIGHT הוקמה בשנת 2017 על ידי יוצאי התעשייה הביטחונית (תעשייה אווירית ומערכות הביטחון). מייסדי החברה הינם עקיבא ערמון, ראם רוקח, איתי קדוש, אלירן כהן וארז רוקח. החברה מעסיקה כ-20 עובדים במשרדיה בירושלים.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?