חברת ההשקעות של אזרבייג'ן חתמה הסכם הבנות עם Ourcrowd

טקס החתימה צילום ourcrowd

פלטפורמת ההשקעות OurCrowd חתמה בימים אלה על הסכם הבנות עם חברת ההשקעות של אזרבייג'ן (AIC), המיוצגת על ידי היו"ר שלה, שר הכלכלה של אזרבייג'ן, מיכאיל ג'בארוב, לשיתוף פעולה אסטרטגי בתחום השקעות של ממשלת אזרבייג'ן עם OurCrowd. על פי הודעת החברה, בכך הפכה OurCrowd  לגוף העסקי הישראלי הראשון שחותם על הסכם עם גוף ממשלתי מאזרבייג'ן לאחר פתיחת הנציגות העסקית של אזרבייג'ן בישראל.

בשלב הראשון תשקיע חברת ההשקעות של אזרבייג'ן בכעשרה עד חמישה עשר סטארט אפים מפורטפוליו החברות של OurCrowd. מדובר בחברות העוסקות בטכנולוגיות שעשויות לסייע לכלכלת אזרבייג'ן תוך התמקדות בטכנולוגיות בתחומי האנרגיה, בריאות, אגרוטק ופוד-טק, חינוך ועוד. זאת, בכפוף לכניסה לשלב של הסכם מלא בין AIC ל-OurCrowd.

בהמשך צפויה חברת ההשקעות של אזרבייג'ן לבחון את האפשרות לפתיחת שלוחות של הסטארט אפים באזרבייג'ן ולהרחיב את שיתוף הפעולה. ב-OurCrowd מעריכים שגורמים נוספים מאזרבייג'ן, פרטיים וממשלתיים יצטרפו למהלך וישקיעו סכומים נוספים.

מיכאיל ג'בארוב, שר הכלכלה של אזרבייג'ן, אמר בטקס החתימה: "מזכר ההבנות נחתם על מנת למשוך השקעות בפרויקטים של סטארט-אפים ולהעביר למדינה שלנו שיטות עבודה מומלצות של חברות ישראליות מובילות. שיתוף הפעולה החדש יתרום להקמת אקו סיסטם של חדשנות בארצנו".

ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd, מסר: "מודל ההשקעות של OurCrowd והחברות שבהן אנו תומכים הם עדות לעוצמתם של שיתופי פעולה. ההסכם עם חברת ההשקעות של אזרבייג'ן הוא בבחינת הזדמנות להרחיב את הפריסה הגלובלית שלנו ולסייע ליזמים וסטארט-אפים להגשים את חלומותיהם. יתירה מזאת, ההסכם יתרום באופן משמעותי לקדם את שיתוף הפעולה בין ישראל לאזרבייג'ן, זאת באמצעות חיבור בין יזמים ומשקיעים של שתי המדינות ושל מדינות נוספות שיאפשר לנו להרחיב את האקו-סיסטם וליצור חדשנות ביחד".

אורי סובוביץ', שותף ומנהל קשרי ממשל, OurCrowd, מסר: "אנחנו גאים ונרגשים להיות הגוף העסקי הישראלי הראשון שחותם על הסכם עם חברת ההשקעות של אזרבייג'ן מיד לאחר פתיחת הנציגות העסקית של אזרבייג'ן בישראל. אנחנו רואים ערך רב בחתימה על הסכם עם מדינה מוסלמית שאוהדת את ישראל. ההסכם הוא תולדה של היחסים הטובים והמתמשכים בין OurCrowd לבין אזרבייג'ן והוא משקף את הסינרגיה בין שתי המדינות. זו גם הזדמנות ליישם את החדשנות, הפתרונות ושיטות הפעולה המוכחות של חברות הפורטפוליו שלנו בשוק חדש, שיניב ערך הדדי".

מאז הקמתה בשנת 2013 גייסה פלטפורמת ההשקעות OurCrowd התחייבויות להשקעה של 1.8 מיליארד דולר במעל 250 חברות פורטפוליו ו-27 קרנות.

הקרן רשמה עד כה 50 אקזיטים, וביניהם ההנפקות בנאסד"ק של Beyond Meat ו-Lemonade, הרכישה של Jump Bike על ידי Uber, הרכישה של Briefcam על ידי Canon, הרכישה של Argus על ידי Continental, הרכישה של Crosswise על ידי אורקל, הרכישה של Replay על ידי אינטל, הרכישה של Corephotonics על ידי סמסונג, והרכישה של CyberX על ידי מיקרוסופט.

כיום רשומים בפלטפורמת ההשקעות של 93,500 משקיעים כשירים מ-195 מדינות בפלטפורמת ההשקעות Ourcrowd וביניהם: מאות קרנות הון סיכון, מאות חברות רב לאומיות ואלפי משקיעים פרטיים.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?