האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן השקיעה בחברת הדיגיטל מד טיילורמד

מייסדי טיילור מד אדם סיטון ושרוליק דבורסקי צילום שלומי יוסף

חברת טיילורמד הישראלית מרחיבה את סבב הגיוס עליו הודיעה בחודש יוני האחרון ל-25 מיליון דולר כדי להמשיך ולפתח את הפלטפורמה שלה שמקשרת בין מטופלים אמריקאים לתוכניות מימון שונות. במסגרת סבב הגיוס קרן האימפקט של  Citi והאגודה האמריקאית למלחמה בסרטן השקיעו בחברה.

טיילורמד הוקמה מתוך חזון לסייע למטופלים ולתעשיית הבריאות להתגבר על אתגרי המימון של טיפולים רפואיים. הפלטפורמה שפותחה על ידי החברה, יודעת לזהות חולים שידם אינה משגת לממן טיפול רפואי ולקשר אותם לתוכניות מימון כמו ניצול כספי מימון ממשלתיים, תוכניות ביטוחיות, תוכניות סיוע כלכליות ועוד. עבור החולים הפלטפורמה מסייעת להפחית את העול הכלכלי והסכומים אותם הם מוציאים מכיסם עבור השירות הרפואי, בעוד הלקוחות של החברה (בתי חולים ובתי מרקחת) מבטיחים את גביית התשלום.

טיילורמד הרחיבה את סבב הגיוס שלה כך שסבב הגיוס הנוכחי עומד על 25 מיליון דולר. המשקיעים שהצטרפו לסבב הגיוס הם קרן ההון סיכון של האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן – BrightEdge, זרוע ההשקעות התאגידית של  OSF Healthcare, OSF Ventures  ו-Citi באמצעות הקרן Impact Fund Citi. כמו כן הצטרפה להשקעה Sanara Capital הקרן הנוספת של Sanara Capital.

עבור מספר רב של אמריקאים הטיפול במצבים כרוניים כמו סכרת, מחלות ריאות כרוניות, סרטן ומחלות רבות נוספות, יקר ביותר ועשוי להסתיים בחוב רפואי שיוביל למצוקה כלכלית. רבים מחליטים לדחות את הטיפול הרפואי או לבטלו מה שמוביל לפגיעה בתוצאות הטיפול. מחקר שנעשה לאחרונה מצא ש60 אחוז מהאמריקאים נכנסו לחובות עקב חשבונות רפואיים.

טיילורמד הוקמה מתוך שליחות לסייע למטופלים אלו לפתור את האתגרים הפיננסיים לקבלת טיפול רפואי, ומתמקדת בלאפשר לכל המטופלים בכל המצבים הרפואיים לעמוד בעלות הטיפול. הפלטפורמה של טיילורמד מזהה באופן אוטומטי מטופלים שעשויים להתמודד עם קשיי מימון ורושמת אותם לתוכניות מימון כגון: תרופות חלופיות, סובסידיות ממשלתיות, משאבים מדינתיים וקהילתיים, קרנות מותאמות למחלות ספציפיות ותוכניות נוספות.

עבור המטופלים הפלטפורמה מצמצמת את ההשתתפות העצמית ומונעת מקרים בהם מטופלים נמנעים מקבלת טיפול בשל עלותו הגבוהה. עבור ספקי השירותים הרפואיים טיילורמד מפנה את העזרה הפיננסית ומתאימה אותה למטופלים בצורה יעילה ועונה לצרכים הרפואיים של מטופלים בעת הטיפול.

טיילורמד עובדת עם מרפאות, בתי חולים ומערכות בריאות החלה לאחרונה לעבוד גם עם בתי מרקחת ברחבי ארה"ב. החברה תשתמש בכסף שגויס כדי להתרחב ולהמשיך למצוא פתרונות חדשניים לבעיות מימון.

"הפלטפורמה של טיילורמד יושבת באופן ייחודי בצומת שבין שירותי בריאות ופיננסים ומסייעת לגשר על הפער הקריטי שאנחנו רואים במערכת הבריאות שלנו. פערים אלו אנחנו רואים במיוחד במהלך 18 החודשים האחרונים". אמר ג'ף מיארס מנהל ומשקיע ראשי ב Citi Impact Fund. "אנחנו גאים להשקיע בטיילורמד דרך Citi Impact Fund באמצעות שיתוף הפעולה שלנו אנו עתידים לאפשר לטיילורמד להציע דרכים חדשות וחדשניות למצוא פתרונות לסייע בהורדת הנטל הפיננסי לצרכני בריאות וארגונים ברחבי ארה"ב".

"קידום שוויון בקבלת הטיפול הרפואי נמצא בליבת העשייה של האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן", אמרה אליס פומפוניו, מנכ"לית קרן ההשקעות של האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן BrightEdge. "לכל אחד צריכה להיות הזדמנות הוגנת ושווה למנוע, למצוא, לטפל ולשרוד את מחלת הסרטן. התקווה שלנו היא שהפלטפורמה של טיילורמד תקדם את המשימה המשותפת שלנו על ידי סיוע למשפחות להתגבר על חסמים כלכליים, לטפל בפערים ובסופו של דבר להציל חיים".

"אנחנו מברכים את המשקיעים שהצטרפו אלינו ושותפים לחזון שלנו", אמר שרוליק דבורסקי, מנכ"ל ומייסד שותף של טיילורמד. "באמצעות המשך החדשנות והצמיחה שלנו, והתמיכה של קבוצת משקיעים זו, נסיר את החסמים הכלכליים לטיפולים הרפואיים בצורה שלא עושה אף חברה אחרת בתעשייה".

בתמונה: מייסדי טיילור מד אדם סיטון ושרוליק דבורסקי צילום שלומי יוסף

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?