טרנספורמציה דיגיטלית נמצאת במיקום גבוה בסדר עדיפויות ההשקעה של מנהלי כספים

צילום יחסי ציבור

מהפך בגישת מנהלי הכספים להשקעה בטכנולוגיות: בניגוד למנהלי כספים מסורתיים, שנתפשו לעתים קרובות כשומרי הסף של תקציבי ה-IT, רמת ההבנה של מנהלי הכספים המודרניים של ימינו לגבי הטכנולוגיה והפוטנציאל שלה להביא לתשואות גבוהות – היא גבוהה מאי פעם. אותם מנהלי כספים גם מכירים את הסיכונים הטמונים בטרנספורמציה הדיגיטלית, אך היא כיום נמצאת בראש סדר עדיפויות ההשקעה שלהם – לאור השיפור בתוצאות העסקיות שהיא מביאה.

נתונים אלה עולים מסקר חדש שביצעה חברת Dimensional Research בחסות רימיני סטריט (Rimini Street). הסקר בוצע בין יותר מ-100 מנהלי כספים בכירים או מקצוענים פיננסיים בעלי תפקידים בכירים מקבילים, המתגוררים בישראל ומייצגים חברות בעלות הכנסה שנתית של 200 מיליון דולר לפחות.

כאשר נשאלו מנהלי הכספים עד כמה טרנספורמציה דיגיטלית היא משמעותית עבורם, בהשוואה ליוזמות התאגידיות האחרות שלהם, 78% מהם דיווחו כי היא נמצאת בין חמש המטרות העיקריות בסדר העדיפויות שלהם ו-49% טענו כי היא נמצאת בין שלוש המטרות העיקריות בסדר העדיפויות שלהם.

רמת הידע הטכנולוגי הגוברת והולכת של מנהלי הכספים והבנת השפעתה על הביצועים העסקיים, באה לידי ביטוי גם בדעותיהם האישיות לגבי טרנספורמציה דיגיטלית. באופן מובהק, 54 אחוז ממנהלי הכספים מצהירים כי הם מאמינים באופן אישי כי טרנספורמציה דיגיטלית היא המפתח להצלחת החברה שלהם.

צופים שההוצאות על טכנולוגיה יגדלו השנה

למרות שתחושות חיוביות לגבי טרנספורמציה לא תמיד מיתרגמות לכדי תקציבים מוגדלים, הרי שתוכניות ההוצאה הכספית על טכנולוגיה לשנת 2021 אכן משקפות את האופן בו הם רואים את טבעה הקריטי-עסקי של טרנספורמציה: 76% ממנהלי הכספים מצפים שהוצאותיהם על טכנולוגיה יגדלו השנה. כאשר נשאלו מנהלי הכספים מה בעיקר מניע את הגידול בהוצאות על טכנולוגיה לשנת 2021, יותר משליש (36%) מהם אמרו שהשקעות חדשות בתחום הטרנספורמציה הדיגיטלית, הן אלה שמניעות זאת. וראוי לציין את 30% ממנהלי הכספים, הטוענים כי הגידול בהוצאות הטכנולוגיות חל בשל צמיחתה הכללית של החברה שלהם.

הקורונה האיצה את הטרנספורמציה הדיגיטלית

למרות שטרנספורמציה הייתה כלולה במפת הדרכים של חברות רבות עוד לפני שנת 2020, מגפת הקורונה האיצה משמעותית את אימוץ הטכנולוגיה כדי לתמוך בדרישות קריטיות-עסקיות חדשות, החל מעבודה מרחוק וכלה באינטראקציה בין לקוחות וירטואליים למיקור שרשרת האספקה. 71% ממנהלי הכספים הצהירו כי מגפת הקורונה הגדילה את השקעתם בטרנספורמציה, כאשר מתוכם 18% מהחברות הגדילו "באופן דרמטי" את השקעותיהם בטרנספורמציה דיגיטלית במהלך השנה האחרונה. הרוב המכריע של הנשאלים (94%) מסכים, כי השקעות טכנולוגיות הן המפתח להתאוששות מההשפעות העסקיות השליליות של מגפת הקורונה.

לסיכום, כך או כך מנהלי הכספים הישראלים אינם מוכנים להשקיע סתם כך בטרנספורמציה דיגיטלית. הם בהחלט מצפים שהשקעות טכנולוגיות תהיינה בעלות ערך עסקי ברור ותשואה-מול-השקעה גבוהה. 79% ממנהלי הכספים מסכימים כי אינם יכולים להרשות לעצמם לבזבז כספים על פרויקטים בתחום ה-IT שאינם מקדמים את העסק שלהם. 66% מהם רוצים לקצץ בהוצאות לא חיוניות בתחום ה-IT. לפרויקטים של טרנספורמציה דיגיטלית יש סיכוי גבוה אם כך, כל עוד הם מוכיחים שיפור בתוצאות העסקיות.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?