חברת לגונה מגייסת 6.6 מיליון דולר ונחשפת לראשונה‎

הסטארטאפ הישראלי Laguna Health, חברה לביטוח החלמה לאחר אשפוז המציעה פתרון לקיצור זמן ההחלמה ומניעת אשפוזים חוזרים, גייסה סבב סיד של 6.6 מיליון דולר בהובלת Pitango HealthTech  וLionBird-, בנוסף לקרן ההשקעות של מורי ארקין, Arkin Holdings', אסף וונד, מקים ומנכ"ל Hippo Insurance, וג'וש ריף, מייסד ומנכ"ל Onduo.

הפלטפורמה של  Laguna Health מציעה ביטוח החלמה למעסיקים, חברות ביטוח ובתי חולים, עבור מטופלים שנדרשו לאשפוז בבית חולים. בתוך כך, החברה פועלת אקטיבית למנוע את חזרתו של המטופל לאשפוז נוסף. לגונה הלת' מתאימה פרוטוקול טיפול וליווי אישי לכל מטופל המשתחרר מבית החולים, בהתאם לאינדיקציה הרפואית הייחודית לו, באמצעות אפליקציה המבוססת על ביג דאטה ואלגוריתם AI, לצד תמיכה של מומחים אנושיים מעולמות בריאות הנפש ובמידת הצורך, גם טכנולוגיה לבישה לניטור ומעקב אחר מדדי החולה.

לדברי יוני שטיין, מייסד ומנכ"ל Laguna Health : "כמעט כל אחד מאיתנו איבד אדם יקר בתחושה שניתן היה למנוע את הגעתו לבית החולים שוב ושוב ולהעניק לו טיפול נכון יותר. מערכת הבריאות האמריקנית מוציאה כ-80 מיליארד דולר בשנה על בריאות של מטופלים חוזרים בבתי חולים, שחלק גדול מהם ניתן למנוע באמצעות פרוטוקול טיפול ומעקב מותאם אישית לכל מטופל. השילוב של מומחים התנהגותיים עם פלטפורמת ה-AI והביג דאטה שלנו תומכת בכל האספקטים של ההחלמה הדרושים למחלים באמצעות אפליקציה פשוטה- החל מסיוע התנהגותי למניעת דיכאון וחרדה ועידוד פעילות ושמירה על פרוטוקול הטיפול, מעקב אחר נטילת תרופות, תזונה נכונה, פעילות גופנית, ועד לניטור מדדים באופן רציף. באופן הזה אנו יודעים להציע למעסיקים, חברות ביטוח ובתי חולים הצעת ערך כפולה – ביטוח של אשפוזים חוזרים לצד פעולה אקטיבית למניעה שלהם באופן שמטיב עם החולים  מחד ומוריד משמעותית את העלויות למעסיק ולמערכת הבריאות מאידך".

גיא אזקיאל, שותף-מנהל ב-Pitango Health אמר היום: "רעיונות טובים הם רק טובים כמו הכישרונות שמאחוריהם. הצוות של לגונה זיהה בעיה קריטית שטרם טופלה כראוי, וכינס את הטובים שבטובים על מנת לפתור אותה. אנו בטוחים שהפתרון שלגונה מציעה ישנה את התעשייה, יציל חיים, וימנע בזבוז של מיליארדי דולרים".

על פי מחקר שפורסם על ידי SBActuaries , 80% מהמאושפזים בגיל העבודה משוחררים מבית החולים לטיפול ביתי, מתוכם כשליש נדרשים לאשפוז נוסף או טיפול יקר יותר מחוץ לבית. באופן הזה, מספר קטן יחסית של מבוטחים אחראים ל-25% מכלל ההוצאה של חברות הביטוח על מבוטחיהן. על פי הנתונים, על כל 100,000 מבוטחים בגיל העבודה, המבטחים יוציאו יותר מ-145$ מיליון בגין אשפוזים חוזרים של מטופלים. בלגונה הלת' שמו לעצמם למטרה להפחית ב-50% לפחות את מספר האנשים שנדרשים לאשפוז נוסף, באמצעות שיפור תהליך ההחלמה המבוסס על מידע שמתקבל ממיליוני מטופלים, ניתוח שלו והתאמה אישית לכל חולה וחולה.

אודות לגונה והמייסדים:

לגונה נוסדה ב-2020 על ידי היזמים הסדרתיים יוני שטיין ויעל אדם, ומתבססת על ניסיונו של יוני בעולמות הפיננסים והביטוח וניסיונה של יעל בשילוב בין טכנולוגיה לבין עולמות הבריאות. בעברו, יוני שטיין היה מייסד שותף של חברת הביטוח של RPX Corp ואף ייסד קרן השקעות שמוזגה לענקית ההשקעות  Fortress Investment Group. יעל אדם נמנית על צוות המייסדים של חברת Vim, שגייסה לאחרונה 60 מיליון דולר, הבונה תשתיות דיגיטליות עבור תוכנית בריאות בארצות הברית. לפני כן כיהנה כ-CPO של Bond, חברת לוגיסטיקה ואיקומרס טכנולוגית ואף שימשה בתפקידים בכירים במיקרוסופט ואמאזון. כיום החברה מעסיקה כ-20 עובדים ומשרדיה נמצאים ברמת גן.

צילום: יוסי אלטרמן

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?