ראשי ההייטק דנו בפתרונות לסוגיית מחסור בכוח אדם בהייטק

השרה אורית פרק הכהן קרין מאיר רובינשטיין דרור בין צילום: גלעד ארצי

האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) יזם וקיים שולחן עגול לבחינת התכניות לבחינת אפשרויות להתמודד עם משבר כוח האדם בענף ההייטק באמצעות הגדלת ההון האנושי בהיי טק הישראלי. המפגש נערך לבקשת שרת החדשנות המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן, וכהמשך לפנייתה לרשות המיסים לצורך מציאת תמריצים מיסויים לעידוד הגעת עולים חדשים ותושבי חו"ל לעסוק במקצועות ההייטק בישראל לתקופת זמן מוגבלת, על מנת להקל על מחסור בכוח אדם בהייטק.

המפגש נערך בראשות השרה פרקש הכהן, מנהל רשות המיסים, ערן יעקב, מנכ"לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות ה IATI קרין מאיר רובינשטין, דרור בין מנכ"ל רשות החדשנות ובכירים מעולם ההיי טק הישראלי ביניהם;  גיגי לוי מ-NFX, אורן שגיא מ-Cisco, יוסי מטיאס מ-Google, מיכל ברוורמן מ-Microsoft, חן ביטן מ-CyberArk, ניר זוהר מ-Wix, שחר בר אור מ-Infinidat, מייקל איזנברג מ Aleph ועוד.

לדברי שרת המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן: "אני מודה ליו״ר רשות המיסים, מנכ״ל רשות החדשנות, מנכ״לית IATI וכל בכירי התעשיה על הפגישה החשובה הזו בסוגיה הכל כך קריטית לכלכלת ישראל – המשבר בהון האנושי המתקיים בתעשיית ההיי טק כיום. אמשיך לפעול ולייצג את תעשיית ההיי טק בישראל בממשלה מתוך מחויבות לענף זה, החשוב לכלכלת ישראל, כדי לרתום, בשיתוף פעולה עם התעשייה כולה את ההזדמנויות והמצויינות שיש בו לטיפול באתגרים הגדולים לטובת החברה והמשק".

במפגש העלו חברות האיגוד את האתגרים העומדים בפני החברות בעניין מחסור בכוח אדם בהייטק, הקיים במקצועות ההיי טק השונים, מתוך מטרה ליצר תכנית לאומית מקיפה בנושא.

לדברי קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות IATI : "האתגר המרכזי בימים אלה של תעשיית ההייטק בישראל הוא משבר ההון האנושי. המטרה שלנו היא לטפל במחסור הקיים בכח אדם איכותי בקרב החברות ולשמור על ההיי טק כמנוע הצמיחה של הכלכלה הישראלית. היום יותר מתמיד זה ברור לכל הנוגעים בדבר – רק בשיתוף פעולה צמוד של ממשלה ותעשייה, תוכל הממשלה להניח על השולחן תכניות מתאימות לפתרון המשבר. כי אין מי שמכיר טוב יותר את התעשייה, מאשר התעשייה עצמה ואנו באיגוד פה על מנת לתכלל את כל הקולות ולתמוך בכל תכנית שתקדם פתרון יעיל".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?