משרד הביטחון תפס מטבעות דיגיטליים שנתרמו לחמאס

צו של משרד הביטחון חושף כי ישראל הצליחה להחרים מטבעות דיגיטליים שנתרמו לחמאס. לראשונה, ארגון הטרור קיבל תרומות גם בסוגי מטבעות דיגיטליים שונים מלבד ביטקוין, כגון, Ether XRP, Tether ועוד.

עמרי שגב מויאל, מנכ"ל חברת משברי הסייבר  Profero מסביר: "ברגע שיוצאים מגבולות הבלוקצ'יין אל עולמות פלטפורמות המסחר (Exchanges), מיד מאבדים את האנונימיות ואז, כמו במקרה הנוכחי, גם מדינות ורשויות החוק מסוגלות לאתר ולהקפיא את המטבעות בהם ארגוני פשיעה והטרור עושים שימוש. בנוסף, כאשר הרשת חשופה לגמרי, ניתן לעקוב באופן מדויק מאד אחר המסלול בו עוברים המטבעות ולאתר את יעדם הסופי."

נעה משיח, מנכלי"ת איגוד הביטקוין הישראלי הוסיפה: "התפיסה והחילוט של כספי התרומות של חמאס מוכיחים כי ביטקוין הוא מטבע בטוח. פושעים שיעשו שימוש במערכת הפיננסית הזו יגלו בדרך הקשה כי יומן העסקאות הפתוח, הבלוקצ'יין, יחשוף אותם ויאפשר לרשויות אכיפת החוק לפעול כנגדם. זהו שיפור משמעותי לעומת איסור הלבנת הון במזומן וגם לעומת חשבונות בנק בינלאומיים המסתתרים מאחורי חומת סודיות בנקאית. ביטקוין הוא מטבע בטוח, ודווקא התפיסות הללו צריכות לעודד את הרגולטורים לאמץ אותו ולעשות בו שימוש, שכן הוא מאפשר לחשוף את הרעים ולהיטיב עם הטובים."

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?