שני שליש מארגונים חוששים שלא יתאוששו ממתקפת כופר

איתי משולם DELL

74 אחוז מהנשאלים בסקר שערכה חברת Dell העולמית ב-15 מדינות ברחבי העולם חושבים שהארגונים שלהם חשופים יותר לאובדן נתונים, עקב עליית כמות האנשים העובדים מהבית. עוד עולה מהנתונים כי 62 אחוז חוששים שהפתרונות הנוכחיים שלהם לא יהיו מספיקים, על מנת להתמודדות עם איומי סייבר. 30 אחוז מהארגונים חוו אובדן נתונים ו-67 אחוז לא חושבים שיוכלו להתאושש במקרה של מתקפת כופר.

Dell Technologies, ערכה את המחקר בנושא הגנת נתונים לשנת 2021 (Global Data Protection Index 2021), במסגרתו בחנה את מצבם של ארגונים שונים מתעשיות שונות מבחינת ההגנה על נתוניהם ואת החששות של אנשי ה-IT שאמונים על ההגנה על החברה.

הדו"ח מבוסס על מחקר שערכה Dell בקרב 1,000 עובדי חברות טכנולוגיות עם מעל ל-250 עובדים מ-15 מדינות שונות, כולל מיבשת אמריקה (צפון, מרכז ודרום), אירופה, המזרח התיכון, סין, יפן ומדינות אסייתיות נוספות. הנשאלים עובדים בארגונים ממגוון רחב של תעשיות ציבוריות ופרטיות.

חששות ואיומים

תוצאות המחקר מראות כי ארגונים כיום מנהלים פי 10 יותר נתונים מהכמות שניהלו לפני 5 שנים (14.6 פטהבייט לעומת 1.45 פטהבייט בשנת 2016), וכי הם מתמודדים עם אתגרים רבים יותר על מנת להגן על נתוניהם – זאת עקב האיום התמידי של תוכנת כופר ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון יישומי ענן, בינה מלאכותית וכדומה. זה גורם לחששות בקרב אנשי IT שחושבים כל הזמן כיצד להתמודד עם הסכנות.

 82 אחוז מהנשאלים מודאגים מכך שהפתרונות הקיימים שלהם לא יעמדו באתגרים העסקיים העתידיים; 62 אחוז חוששים שהפתרונות הנוכחיים שלהם לא יהיו מספיק על מנת להתמודדות עם איומי סייבר; ו-74 אחוז חושבים שהארגונים שלהם חשופים יותר לאובדן נתונים עקב עליית כמות האנשים העובדים מהבית.

בנוסף, 30 אחוז מהארגונים חוו אובדו נתונים ו- 45 אחוז חוו השבתה לא מתוכננת של מערכות המחשוב בשנה האחרונה.

עוד עולה כי ללמעלה משני שלישים (67 אחוז) מהארגונים אין ביטחון שאפשר לשחזר את כל הנתונים הקריטיים העסקיים שלהם במקרה של מתקפת סייבר הרסנית, כופר או אובדן נתונים.

על פי המחקר במהלך 12 החודשים האחרונים יותר משליש מהארגונים ברחבי העולם חוו התקפה שחסמה את הגישה למערכות העבודה או לנתוני החברה. כמו כן, ארגונים המשתמשים בפתרונות הגנה ממספר ספקים איבדו ב-12 החודשים האחרונים פי 4 יותר נתונים בממוצע מארגונים שהסתמכו על פתרונות של ספק אחד.

הצורך באבטחה הוביל את Dell להציג לאחרונה מספר תוכנות ושירותים חדשים, ביניהם: Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery, Dell EMC PowerScale עם Superna Eyeglass Ransomware Defender, ו- Dell Technologies Managed Services for Cyber Recovery Solution.

אלו מאיצים את זמינות נתוני הגיבוי של המכונות הווירטואליות (VM), מפשטים את ניהול מערכי הנתונים הגדולים ושומרים על המשכיות עסקית תוך הקלה על התלות בפעולות השחזור היומיומיות של הסייבר.

לדברי איתי משולם Field CTO EMEA Services בחברת  Dell Technologies "איומי הסייבר הולכים ונהיים מתוחכמים יותר ויותר וזוהי אינה שאלה של "אם" תתרחש בארגון מתקפת סייבר אלא שאלה של "מתי" הארגון יתמודד עם מתקפה כזו. ההתקפות האחרונות אליהן אנו נחשפים עולות לחברות בהכנסות רבות, איבוד מוניטין עסקי וחוסר אמון של הצרכנים והציבור הרחב. על פי ההערכות גלובאליות לשנת 2021 בכל 11 שניות ישנה מתקפת סייבר על ארגונים וההשפעה הכלכלית מתקפות הסייבר העולמיות נאמדת בכ-6 טריליון דולר. כאשר מדובר על הגנות סייבר ההמלצה לא להמר ולהיות מוכנים לכל תרחיש ולקראת כל מתקפה עתידית".

בתמונה איתי משולם צילום פיפל פוטוגרפי

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?