מייסד חברת פאלו אלטו ניר צוק משקיע בחברת יוניבו

גולן ביטון צילום יוניבו
גולן ביטוח צילום יוניבו

מייסד חברת אבטחת המידע פאלו אלטו, ניר צוק משקיע בחברת יוניבו העוסקת בגידול, פיתוח, יצור ואספקת מוצרי קנאביס רפואי 11.1 מיליון שקלים. ניר צוק, מייסד חברת אבטחת המידע פאלו אלטו, משקיע בחברת "יוניבו" העוסקת בגידול, פיתוח, יצור ואספקת מוצרי קנאביס רפואי 11.1 מיליון שקלים. בתמורה, יקבל יקבל ניר צוק 5% מהון המניות של ״יוניבו״ לפי מחיר מניה אפקטיבי של 4.62 שקלים. בנוסף, יקבל 5% נוספים כאשר מחיר המניה יגיע ל-7.10 שקלים.

על פי הודעת החברה, יוניבו היא מהחברות הבודדות בישראל בתחום הקנאביס הרפואי עם שליטה מלאה בכל שרשרת הערך. בחודש יוני האחרון רכשה יוניבו 51% מהשליטה בבית המרקחת מדיפארם בחולון עבור 5.5 מיליון שקלים. לצד האחזקה בבית המרקחת מדיפארם, בבעלות החברה מפעל בתקינת IMC-GMP המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות, בית מסחר להפצה ישירה לכל חלקי הארץ וחוות "עמית" העוסקת בגידול קנאביס רפואי במושב רנן ושהשלימה החודש קציר מסחרי ראשון.

את מוצריה מוכרת חברת יוניבו בלמעלה מ-140 בתי מרקחת בפריסה ארצית. יו"ר דירקטוריון החברה הוא חיים הורביץ ומנכ"ל החברה ומייסדה הוא גולן ביטון. בין המשקיעים בחברה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט המשמש גם כיועץ עסקי ואיש העסקים עידו חג'ג'.

ניר צוק משקיע בחברת יוניבו לאחר שהקים בשנת 2005 בארה"ב את חברת פאלו אלטו נטוורקס והפך אותה למובילה בשוק אבטחת המידע. החברה נסחרת כיום בבורסת ניו יורק בשווי של מעל 35 מיליארד דולר. בשנים האחרונות רכשה החברה מספר חברות סטארט אפ ישראליות, אשר על בסיסן פתחה מרכז פיתוח המעסיק מאות עובדים בתל אביב.

לדברי ניר צוק מסר: "ההשקעה בחברת יוניבו היא לאחר שהתרשמתי שחזון החברה, פעילותה השוטפת, גישתה בהשגת היעדים שהציבה לעצמה באמצעות ההנהלה והצוות מעידים כי היא צועדת לקראת הובלת השוק בישראל. לחברת יוניבו שליטה בכל שרשרת הערך, מהגידול, העיבוד, הייצור והשיווק אשר מאפשר לה אספקת מוצרים ברמה הגבוהה ביותר עבור המטופלים. אני מאמין כי הקרבה לשוק, מצוינות תפעולית ותוצרת קנאביס רפואי מבוקשת היא הערובה האמיתית להצלחתה, ובמיוחד כעת כאשר השוק מתקדם לקראת יישום רפורמה ממשלתית שעשויה להאיץ עוד יותר את צמיחתו המהירה".

לדברי מנכ"ל ומייסד יוניבו, גולן ביטון: "אנו שמחים על כך שניר צוק, איש עסקים ואדם רב זכויות ובעל ניסיון עשיר, בחר להשקיע ביוניבו לאחר שערך בדיקה מעמיקה של השוק, בה מצא כי מדובר בחברה המובילה בתחום הקנאביס הרפואי בישראל. אנו בטוחים כי ניסיונו וקשריו הענפים בשווקים בינלאומיים יתרמו לפיתוחה העסקי וצמיחתה של החברה גם בחו"ל".

בתמונה: גולן ביטון צילום: יוניבו

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?