ספק ענן גלובלי יקים רשת בישראל באמצעות סלקום ו-Ciena

ספק ענן גלובלי בחר להקים תשתית ענן בישראל באמצעות קבוצת סלקום, המשרתת עננים מקומיים וקישור לעננים ציבוריים. על פי מקורות בענף הטלקום מדובר בענקית הגלובלית גוגל. המערכת צפויה להיות מבוססת על רשת תמסורת ראשונה וייחודית מסוגה בישראל של חברת Ciena.

באמצעות הפתרון הטכנולוגי המתקדם צפויה גוגל המשמשת ספק ענן גלובלי מוביל לספק שירותי ענן ללקוחות ממשלתיים ופרטיים. הרשת שתקים סלקום עם הטכנולוגיה של Ciena צפויה להגיע למהירויות חסרות תקדים: רוחב פס של 800G ונפח תעבורה של עד 33Tbps במטרה לתת מענה לצורך בתעבורת מידע ואינטרנט אדירת ממדים. על פי החברות, כבר ביום הראשון לפעילות הרשת צפוי נפח התעבורה העובר בין חוות השרתים להיות דומה בהיקפו לכל תנועת האינטרנט היוצאת כיום מישראל החוצה לעולם מכל ספקיות התקשורת יחד.

לאחרונה זכתה גוגל העולמית יחד עם אמזון במכרז של מדינת ישראל לפרויקט נימבוס, אשר נועד לתת התייחסות מקיפה ומעמיקה לאספקת שירותי ענן עבור ממשלת ישראל. הפרויקט צפוי לכלול מספר רבדים אשר ייתנו מענה הן ליצירת הערוץ לאספקת שירותי הענן בפועל והן לגיבוש מדיניות ממשלתית בנושא, הגירה לענן ומודרניזציה של שירותים וביצוע בקרה ואופטימיזציה על הפעילות בענן.

על פי הודעת ממשלת ישראל במכרז לבחירת ספק ענן גלובלי נבחרו אמזון (AWS) וגוגל לאספקת שירותי הענן לממשלה במסגרת החלק הראשון של פרויקט נימבוס". על פי ההודעה לאחר ההכרזה הרשמית על הזכייה החברת החלו בהיערכות לאספקת השירותים ובכלל זה, הקמת אתרי ענן מקומיים בישראל בהשקעה ראשונית המוערכת בכ-4 מיליארד שקלים. בין החברות שהתמודדו על המכרז היו ענקיות מחשוב רב לאומיות ביניהן מיקרוסופט, אמזון, גוגל, אורקל ו- IBM.

הפתרון של חברת ciena, מובילה עולמית בפיתוח ויישום מערכות תקשורת מתקדמות, מבוסס על משפחת מוצרי Waveserver – פלטפורמות קישוריות קומפקטיות, לצד WaveLogic 5 Extreme, המשלב טכנולוגיה קוהרנטית ברוחב פס של 800G מעל פלטפורמת ה- 6500 Photonic. בנוסף, לשם יעילות תפעולית, סלקום תסתמך על תוכנת ניהול, שליטה ותכנון (MCP) של Ciena, המספקת אוטומציה והפעלת שירותים מקצה לקצה ובמהירות.

לדברי יעל שועי, מנהלת מחלקת קשרי מפעילים בקבוצת סלקום: "אנו בסלקום עובדים כל העת ביצירת רשת יציבה ועמידה אשר גדלה ומתאימה את עצמה לצרכים המשתנים. אנו גאים בשיתוף הפעולה עם חברת Ciena, המספקת לנו את היכולת להיות שחקן משמעותי ומוביל בתחום תשתיות האינטרנט הגלובלי. יכולת זו מאפשרת לנו להגיע לרוחבי פס בלתי נתפסים שלא נראו כמותם בישראל ובכך למכור פתרונות תשתית ללקוחות גלובליים משמעותיים שבהם הכוח לשנות את פני שימוש האינטרנט כמו שידענו עד כה. אנו גאים על הישגים אלו".

לדברי יניב הגדיש, מנכ"ל Ciena ישראל: "תשתית הענן המקומית שתפעיל סלקום עם הטכנולוגיה של Ciena תועיל מאוד לעסקים ולקהילות השונות בישראל, תעודד חדשנות ותמריץ את הכלכלה. היא תאפשר להגדיל את קיבולות החיבור בין עננים מקומיים וגלובליים ובכך לתת מענה לצריכת הנתונים הגדולה אי פעם וליצירת יכולות עסקיות משמעותיות, אשר יאיצו את פיתוח החדשנות והיזמות שאנו רואים בישראל. היכולת לבנות רשתות תקשורת בצורה גמישה המותאמת לצרכים הגוברים הינה Game Changer עבור חברות התשתית היכולים להקים רשתות המאפשרות לפרוץ את שיאי תעבורת האינטרנט כפי שהכרנו עד היום", סיכם הגדיש.

בתמונה: יניב הגדיש סיינה-צילום- יחסי ציבור

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?