סרטוריוס פתחה בבית העמק אתר ייצור חדש של מצעי גידול לתרביות תאים

סרטוריוס - פתרונות משולבים בייצור תרופות ביולוגיות.צילום יחצ

חברת סרטוריוס (Sartorius), מובילה בינלאומית בתחום מחקר מדעי החיים ותעשיית הביו-פרמצבטיקה,  פתחה את האתר החדש שלה בישראל בקיבוץ בית העמק. האתר יתמקד בייצור מצעי גידול לתרביות תאים, עם התמחות והתאמה אישית במיוחד עבור שוק התרפיה התאית. ההתרחבות תאפשר למפעל לייצר כמעט פי 5 יותר מהתפוקה הנוכחית שלו. המתקן החדש תוכנן לעמוד בתקני הייצור והרגולציה המחמירים ביותר. הוא משתרע על פני 1,000 מ"ר וכולל חדרים נקיים ברמה B ו- C וכן ציוד ומכשור.

“לצוות בישראל ניסיון רב בשוק התרפיה התאית, מפיתוח ועד ייצור ומכירה של פתרונות בתחום מצעי גידול לתרביות תאים. עם המתקן החדשני בבית העמק, אנו יכולים לבסס מומחיות זו ולמנף את התשתית הקיימת, על מנת לצמוח עוד יותר", אמר רנה פאבר, ראש חטיבת פתרונות ביו-פרוסס וחבר הוועד המנהל בסרטוריוס.

כדי להתכונן לביקוש עתידי, המתקן הקיים ישודרג אף הוא, כך שיפעלו במקביל שני קווי ייצור, על מנת להבטיח כי ניתן יהיה להגיע ליכולות המצופות. בהתאם לכך, סרטוריוס תגדיל את צוות הייצור באתר. בנוסף, בית העמק ישמש כאתר הייצור הראשי של סרטוריוס למצעי גידול נוזליים ותמיסות בופר, המשלים את יכולות הייצור של מצעי גידול אבקתיים, ביאוקו (Yauco) שבפורטו ריקו.

רקע כללי: סרטוריוס רכשה את השליטה בחברת תעשיות ביולוגיות ישראל, המתמחה בייצור מצעי גידול לתרביות תאים, בשנת 2019. שילוב מוצרים מתחום התרפיה התאית היה חיוני, נוכח היוזמה המרכזית של סרטוריוס להמשך פיתוח עסקיה ומומחיותה בתחום זה.

https://www.sartorius.com/en/company/newsroom/blog

חברת סרטוריוס היא חברה בינלאומית מובילה במחקר מדעי החיים ותעשיית הביו-פרמצבטיקה. 

עם מכשור מעבדתי וחומרים מתכלים חדשניים, חטיבת מוצרי המעבדה והשירותים של הקבוצה מתרכזת במתן מענה לצרכים של מעבדות המבצעות מחקר ובקרת איכות בחברות פארמה, ביופארמה ובמכוני מחקר אקדמיים. חטיבת פתרונות הביו-פרוסס, עם סל מוצרים רחב, מתמקדת בפתרונות אספטיים ומסייעת ללקוחות לייצר תרופות וחיסונים ביוטכנולוגיים בצורה בטוחה ויעילה. הקבוצה צומחת מדי שנה בממוצע בקצב דו ספרתי ומרחיבה באופן קבוע את תיק ההשקעות שלה באמצעות רכישות של טכנולוגיות משלימות. בשנת הכספים 2020 היו לחברה הכנסות ממכירות של כ- 2.34 מיליארד אירו. בסוף שנת 2020, כמעט 11,000 עובדים הועסקו בכ -60 אתרי הייצור והמכירה של הקבוצה, המשרתים לקוחות ברחבי העולם.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?