עודד טהורי, מנכ"ל ONE BI: "הקורונה האיצה דיגיטציה, אבל דיגיטל בלי דאטה לא שווה כלום"

כנס עתיד הדאטה של ONE BI צלם עופר רן
כנס עתיד הדאטה של ONE BI צלם עופר רן

בכירי ONE BI, חטיבת הדאטה והאנליטיקס של קבוצת ONE, הציגו השבוע בפני מאות משתתפים בכנס Future of DATA את הכלים המתקדמים והחזון הטכנולוגי של החברה בעולם הענן והאנליטיקה של הדאטה.

עודד טהורי, מנכ"ל ONE BI, פתח את הכנס שהתקיים במתחם הקולנוע אושילנד בכפר סבא, ואמר כי "הקורונה האיצה דיגיטציה, אבל דיגיטל בלי דאטה לא שווה כלום. לכן ארגונים צריכים לשים דגש מיוחד על תכנון והקמת מערכים ותהליכים בתחום הדאטה, שיתמכו ביעדים העסקיים שלהם בעידן הדיגיטלי".

טהורי הוסיף כי "קצב השינוי כיום מהיר והידע מתעדכן כל הזמן, עד שאחד האתגרים הגדולים של לקוחות הוא לאתר מומחי דאטה השולטים בכל הטכנולוגיות החדישות ביותר. מעסיקים דורשים ממועמדים ניסיון של 4-5 שנים בטכנולוגיה שיצאה לשוק רק לפני שנה – וזה אולי מצחיק אבל גם מבטא מצוקה אמיתית שיש לארגונים. בסוף היום, הידע העדכני ביותר נמצא אצל ספקיות התוכנה הגדולות ואצלנו האינטגרטורים, שמתמקצעים ועוברים הסמכות באופן רציף כדי להביא ללקוחות ערך עסקי שאין לו תחליף".

במסגרת פאנל שהוקדש ל-Data Cloud Transformation, אמר אלעד שוורצברג, Data & AI Specialist במיקרוסופט: "אין טעם להשוות בין הענן ל-On-Prem כי זה לא תפוחים לתפוחים. כשמתכננים מערך On-premise חייבים להיערך לעומס המקסימלי ובענן זה בדיוק להיפך – נערכים למינימום ומשם אפשר לעשות scale לפי הצורך. גם ההוצאות הן OPEX ולא CAPEX כך שהארגון יכול לדעת בדיוק מה תקציב המחשוב שלו בענן בצורה מדויקת וחדה, לכן המעבר לענן הוא שינוי תפיסתי שכל ארגון צריך להפנים כדי שיוכל להפיק את היתרונות העסקיים והטכנולוגיים שטמונים בו".

ONE BI, אשר קיימת 15 שנה, רכשה בשנה האחרונה את חברת אינספייר (Inspire) והקימה יחידת BI גדולה ומשמעותית, אשר בונה עבור לקוחות יחידות דאטה מאפס, כולל גיוס ה-CDO ובניית גוף הידע המקצועי, הצטיידות בכלים ופתרונות טכנולוגיים, וכמובן מימוש היכולות המקצועיות להפקת ערך עסקי מתוך הדאטה הארגוני.

כחטיבת הדאטה והאנליטיקס של חברת ה-IT השנייה בגודלה בישראל, ONE BI פועלת כדי לייצר ללקוחותיה ערך מוסף בעולמות הדאטה, על ידי בניית פתרונות וליווי צמוד של הלקוח כשותף קרוב לטווח הרחוק. ONE BI מעסיקה מאתיים מומחי דאטה ומשרתת מעל שלוש מאות לקוחות.

בכירים נוספים שהשתתפו בכנס, המתווים את האסטרטגיה העסקית והטכנולוגית של ONE BI: אבישי לברן, סמנכ"ל טכנולוגיות ב-ONE BI, עופר ששון, סמנכ"ל שירותים מקצועיים ב-ONE BI, איתן בר, מנהל חטיבת הדאטה ב-ONE BI, דלית ביטרן, סמנכ"לית ב-ONE BI Design, ונעם מלר, מנהל מוצרים ב-ONE BI.

כמו כן, דיברו בכנס לקוחות מובילים של ONE BI, ביניהם יניב שטראוס, CDO & OCIO בחברת דלק ישראל וכן יניב כהן, מנהל דאטה ואנליטיקסבחברת אמדוקס.

ONE (וואן טכנולוגיות תוכנה בע"מ), חברת ה-IT השנייה בגודלה בישראל, הינה ספקית מובילה של פתרונות טכנולוגיים חדשניים, שירותי תוכנה ואינטגרציה, תשתיות מחשוב, שירותי מומחים ושירותי תמיכה ואחזקה לשוק הארגוני הגלובלי.

לחברה יותר מאלפיים לקוחות במגזרי ההיי-טק, בנקאות, פיננסים, ביטוח, קמעונאות, מסחר ועוד. בעקבות המיזוג עם חברת טלדור, ONE מעסיקה כיום כ-6,500 עובדים המלווים את הלקוחות באפיון, יעוץ, פיתוח והטמעת הטכנולוגיות הנדרשות לארגונים בעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית.

ONE, בהובלת עדי אייל, מייסד החברה, נסחרת בבורסת ת"א ונכללת במדד ת"א 125. הכנסותיה השנתיות המצרפיות הסתכמו בשנת 2020 ב-2.5 מיליארד שקל.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?