GoTo Global הישראלית רוכשת את חברת קטנועים שיתופיים הגדולה בגרמניה

goto global צילום שי יחזקאל

GoTo Global המציעה שירות המולטי מודל לכל סוגי כלי התחבורה במנוי אחד ובאפליקציה אחת, רוכשת את חברת emmy, החברה הראשונה והגדולה ביותר בגרמניה לקטנועים שיתופיים חשמליים. emmy מציעה את השירות באמצעות אפליקציה המאפשרת ללקוחות למצוא, להזמין ולהשתמש בקטנועים באופן מהיר בברלין, מינכן והמבורג. החברה נחשבת לסיפור הצלחה בגרמניה עם צי של כ-3,000 קטנועים ועם כ-350 אלף משתמשים באפליקציה שלה, שנסעו כבר מעל 22 מיליון ק"מ במצטבר.

במסגרת העסקה, 120 עובדי emmy בגרמניה יהפכו לעובדי GoTo ויצטרפו ל-170 העובדים שכבר קיימים במדינות הפעילות. מדובר בעסקת החלפת מניות במסגרתה יקבלו בעלי GoTo  100% מהון המניות של Emmy ובעלי המניות של emmy יקבלו עשרים וחמישה אחוז מהון המניות של GoTo Global. את העסקה ליווה עו"ד נמרוד רוזנבלום, עו"ד לאורה ילינק ועו"ד מיכל גזית ממשרד ERM (אפשטיין רוזנבלום מעוז).

GoTo תשתמש בטכנולוגיה שלה במטרה להנגיש למאות אלפי הלקוחות בגרמניה העושים שימוש בקטנועים שיתופיים שירותים כמו רכבים, קורקינטים ואופנועים חשמליים שיתופיים ובכך להגדיל את פעילות החברה בגרמניה, שתהפוך במהרה ל-GoTo Germany, בכ-300% תוך 12 חודשים בלבד.

גיל לייזר עם ולריאן סלית'ר ואלכסנדר מאריץ – מנכ"לים משותפים ומייסדי emmy צילום GoTo Global

רכישה אסטרטגית זו מהווה אבן דרך מרכזית בהתרחבות GoTo Global באירופה, לאחר צמיחה של מאה אחוז בהכנסותיה ב-2021. באפריל השנה השיקה GoTo את צי התחבורה השיתופית הגדול בבירת ספרד שכולל מעל 1,300 רכבים, קטנועים חשמליים וקורקינטים חשמליים. החברה מפעילה את שירותיה גם במלטה מזה שנתיים וחצי.

בישראל, מפעילה GoTo Global את שירות הרכב והאופניים השיתופי CAR2GO, את שירות הרכב השיתופי "אוטותל" עבור עיריית תל אביב – יפו ולאחרונה הודיעה על השקת GoTo, שירות האופניים החשמליים הגדול בישראל שיכלול בשלב הראשון 350 כלים בתל אביב – יפו.

במסגרת מחקר שערכה החברה לפני כניסת השירות למדריד, נמצא כי 70% משלבים מגוון צורות של תחבורה בנסיעותיהם בעיר. השימוש בתחבורה שיתופית שומר על איכות הסביבה והופך את העיר לירוקה יותר, משפר את איכות החיים ומפחית את הזיהום. התניידות בתוך העיר תוך שימוש במגוון כלי תחבורה יעילה יותר, מקצרת את זמן ההגעה ממקום למקום ושימושית עבור נסיעות קצרות וארוכות. בפברואר האחרון השלימה קבוצת GoTo Global שני סבבי גיוס הון בהיקף של 22.5 מיליון דולרים ובימים אלה נמצאת בסבב גיוס נוסף.

מנכ"ל GoTo, גיל לייזר, מסר: "אנו נרגשים לצרף אלינו את   emmyשתהפוך במהרה ל-GoTo Germany. זהו מהלך חשוב במסע שלנו להוביל את שוק התחבורה השיתופית באירופה בפרט ובעולם בכלל ואנו צפויים לדריסת רגל ביעדי מפתח נוספים ביבשת. אנו נביא לשוק הגרמני את הטכנולוגיה הייחודית שלנו, שמסוגלת לייצר נאמנות והכנסה גבוהה יותר מכל שחקן אחר בשוק התחבורה. אנו נציע למאות אלפי המשתמשים הקיימים של emmy, שממחקר שערכנו מצאנו כי רובם המוחלט משתמשים בעוד שירותי תחבורה, מגוון שירותי תחבורה נוסף אותו הם צורכים ב-One stop shop עם מוצר וחוויה טובה יותר". עוד הוסיף לייזר כי "הפתרון הטכנולוגי שלנו נועד עבור בעיה גלובלית של כל מרכז עיר גדולה, והוא מקדים את שאר השחקנים בשוק ב-30-36 חודשים לפחות. כיום, מתמעטים מאד המקרים בהם התניידות בתוך מרכזים עירוניים נסמכים רק על צורת תחבורה אחת. אנחנו מאמינים שתחבורה מבוססת מולטי-מודל על מספר אפשרויות התניידות היא העתיד. המהלך הזה מביא את הבשורה הזו לגרמניה, בה כעת למשתמשים תהיה האפשרות להתנייד בכל דרך המתאימה ביותר לצרכיהם".

בתמונה אופנוע של goto global צילום שי יחזקאל

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?