Wordtune Read כלי בינה מלאכותית לקיצור זמן קריאה  ב-75  אחוז

יואב שוהם צילום יחסי ציבור
יואב שוהם צילום יחסי ציבור

סטארטאפ הבינה המלאכותית, AI21 Labs, משיק אתWordtune Read, כלי טכנולוגי לקיצור זמן קריאה ב-75 אחוז. הכלי החדש, מבוסס  מודלים של ניתוח שפה, מיועד לאנשים  במגוון מקצועות, תעשיות ואקדמיה להתמודד בצורה טובה יותר עם עומס אדיר של מידע. Wordtune Read  מנתח ומסכם מסמכים בתוך מספר שניות, ומאפשר למשתמשים לקרוא טקסט ארוך ומורכב בצורה יעילה יותר ובממוצע ב- 75% מהר יותר.

על פי מחקר חדש שנערך בבריטניה, עובדים וסטודנטים מבלים כמעט שעה (56 דקות) ביום בקריאה למטרות הקשורות לעבודה, כולל מאמרים ודוחות. למעלה משליש (37%) הודו כי הם סובלים מעומס המידע – תופעה ידועה הנקראת  "עיפות קריאה".

על פי המחקר, אחד מכל עשרה נשאלים אומרים שהם כבר אינם נהנים יותר  מקריאה בשל כך. Wordtune Read  מטפל בנקודת הכאב הזו על ידי סיכום המידע המרכזי מהמסמך במהירות, בתמציתיות ובדיוק, ובכך משפר הפרודוקטיביות של הקורא. הכלי החדש חוסך לאנשי מקצוע וסטודנטים כ-42 דקות ביום.

כשנשאלו איך הם ינצלו את הזמן הפנוי הזה, השווה לממוצע של 24 ימים פנויים בשנה, כמעט רבע מאנשי המקצוע והסטודנטים אמרו שהם ינצלו את הזמן הזה כדי ללמוד מיומנות חדשה, בעוד שאחד מכל עשרה (9%) ישתמש בו כדי להיות פרודוקטיבי יותר בעבודה.

"הידע שניתן לקבל מקריאה הוא רב עוצמה, אבל לרובנו אין זמן לצרוך את כל המידע שאנחנו צריכים", אמר יואב שוהם, מייסד ומנכ"ל משותף של AI21 "הדרך הבסיסית בה אנו קוראים כמעט ולא השתנתה מאז המצאת הדפוס על ידי גוטנברג ורצינו לאתגר את השיטה באמצעות חדשנות."

AI21 Labs , הוקמה בידי היזמים הסדרתיים פרופ' יואב שוהם, אורי גושן ופרופ' אמנון שעשוע, במטרה לתעל את מהפכת הבינה המלאכותית ולשנות מהיסוד את הדרך בה אנשים כותבים וקוראים ולמעשה לייצר לבני אדם "עוזר מחשבתי" שיסייע בקיצור זמן קריאה.

המוצר הראשון של החברה, Wordtune הושק לפני כשנה ולו כמיליון משתמשים. צוות המו"פ של AI21 Labs מפתח מודלים מקיפים לניתוח שפה. החברה גייסה עד כה 54.5 מיליון דולר, כאשר הגיוס האחרון על סך 20 מיליון דולר על פי הערכת שווי של 400 מיליון דולר והיא מתכוונת לגייס  בשנה הקרובה עשרות אנשי פיתוח, מנהלי מוצר, UI/UX  למשרדים בתל אביב. 

אנשי מקצוע, חוקרים וסטודנטים מעלים מסמכים ארוכים, כגון: מחקרים ומאמרים אקדמיים לקובץ PDF או מעתיקים ומדביקים קישור של הטקסט שהם רוצים לקרוא לתוך הכלי החדש. בתוך שניות מופיעים לצד הטקסט קטעים קצרים המזהים ומסכמים את הנושאים העיקריים של המסמך ומסייעים למשתמשים לפענח במהירות שפה מורכבת, כדי שיוכלו להתמקד בחלקים החשובים. בנוסף, פיצ׳ר Spotlight  שפיתחה החברה, יכול לסכם מחדש את הטקסט מנקודות מבט שונות, תוך שימת דגש על המידע שהמשתמש הכי מעוניין בו. כרגע, הכלי זמין לעבודה באנגלית וזמין לכלל הציבור כאפליקציה וובית  wordtune.com/read

"מבחינתנו הכלי הזה נועד להיות בן לוויה אמיתי לתהליך המחשבתי", המשיך יואב שוהם. "בניגוד לעוזרי קריאה אחרים ששולפים משפטי מפתח, בנינו כלי שמסוגל לסכם טקסט – יכולת שהיא הרבה יותר מורכבת מניסוח מחדש של משפט מכיוון שהיא דורשת הבנה מעמיקה של הקשר רחב יותר. כך הכלי יכול לעזור לאנשים לקצר סיפור ארוך במהירות ובדייקנות".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?