ויזה ודיימלר מוביליטי יאפשרו תשלום מהרכב

Daimler x Visa head unit image צילום יחסי ציבור
Daimler x Visa head unit image צילום יחסי ציבור

שתוף פעולה טכנולוגי בין דיימלר מוביליטי ו – Visa יאפשר לדיימלר להציע אפשרות מובנת מראש של תשלום מהרכב. טכנולוגיית האימות של Visa  הופכת את הרכב ליחידת זיהוי ביומטרית כך שהקלדת סיסמא או הסתמכות על מכשיר נייד בכדי לשלם באופן מאובטח יהיו נחלת העבר .

החל מאביב 2022, לקוחות מרצדס-בנץ בבריטניה וגרמניה יוכלו להשתמש בחיישן האצבע החדש בכדי לבצע תשלום מהרכב ושווקים אחרים יצטרפו מאוחר יותר. הדור הבא של מכוניות מחוברות הופך את הרכב לאמצעי תשלום.

ביצוע עסקאות תשלום מהרכב יהווה חלק אינטגרלי מחווית הנהגים ברכבי הלוקסוס. הודות לטכנולוגיית האימות של Visa, הנהגים יוכלו למשל לקנות דלק או לשלם לחניה באמצעות זיהוי טביעת אצבע וכל זאת, כאמור ללא הצורך להזין סיסמה או להסתמך על הטלפון הנייד לצורך אימות.

אנטוני קייהיל, העומד בראש השווקים האירופאיים ב- Visa:  "אנו גאים להשיק עם דיימלר את הפתרון המקורי לתשלומים מהמכונית. זו דוגמה רבת משמעות לאופן שבו שתיים מהחברות המובילות בעולם יצרו ביחד פתרונות חכמים לתחום הניידות. בתוך כך, הן מספקות לנהג ולנוסעים את הדור הבא של חוויות מסחר מחוברות".

פרנץ ריינר, מנכ"ל דיימלר מוביליטי :  מרצדס פיי הינה רכיב באסטרטגיית הדיגיטציה של דיימלר מוביליטי . דיימלר, תשלב ברכב שלה את  טוקניזציית הענן של  Visa . טכנולוגיה זו מאפשרת  תשלומים מאובטחים וגמישות רבה יותר בעבודה מול מכשירים מרובים, תוך כדי המרת הנתונים ושמירתם בצורה מאובטחת.

בשנתיים הקרובות, מספר המכוניות המחוברות צפוי להגיע ליותר מ-352 מיליון ברחבי העולם והיקף התשלומים הכולל מהרכב אמור להגיע לכ- 86 מיליארד דולר עד שנת 2025. מגמות ניידות גלובליות כגון כלי רכב חשמליים, שיתוף מכוניות, נהיגה אוטונומית ומכוניות מחוברות, מגדילות את הביקוש לפתרונות חדשניים לתשלום עבור סחורות ושירותים מהרכב עצמו.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?