חברת ווקמי (WalkMe) העבירה חלק מפעילות התשתית הטכנולוגית שלה למסד הנתונים של אירוספייק

אושרת בן אבי זבלודוביץ' צילום שרון המאירי
אושרת בן אבי זבלודוביץ' צילום שרון המאירי

חברת ווקמי (WalkMe) הנסחרת בנאסד״ק, העבירה חלק מפעילות התשתית הטכנולוגית שלה למסד הנתונים של אירוספייק (Aerospike), סטארט-אפ אמריקאי שפיתח טכנולוגיות דאטהבייס NoSQL, ומפעיל מרכז פיתוח ומכירות בישראל. ווקמי השתמשו בגרסת הקהילה החינמית של אירוספייק (CE) עבור use-case בודד הקשור לאפליקציה שלהם במובייל, ומשם התקבלה החלטה להרחיב את שיתוף הפעולה שלה בחוזה מסחרי עם אירוספייק לשלושה use-cases נוספים. ההחלטה נבעה מתוך רצון להימנע מהישענות על שירות של מסד נתונים בספק ענן בודד, ולעבור לגישה של Multi cloud vendors. בכך, מצטרפת ווקמי לשורה של חברות ישראליות גדולות המשתפות פעולה עם אירוספייק, ביניהן איירון סורס, פלייטיקה, אפספלייר, סייבריזן ועוד.

היתרון של הפתרון ש-Aerospikeמציעה בהיותו תוכנה, מאפשר מעבר בין עננים או שרתים כל עוד נעשה שימוש בחומרת SSD. המעבר של ווקמי למסד הנתונים של אירוספייק מניב להם חיסכון המוערך בכ-400 אלף דולר בשנה בעלויות ענן, סכום הצפוי לגדול עם הזמן ככל שהחברה תרחיב את הפעילות העסקית שלה. מבחינת ביצועים, אחד התהליכים שעברו לאירוספייק, קוצר מ-4 שעות ל-15 דקות בלבד.

״באופן כללי, חוויית העבודה שלנו עם Aerospike הייתה טובה יותר מכל ספק מסד נתונים אחר״, אמר יותם ספנסר ראש תחום דאטה בווקמי. ״הדבר המפתיע ביותר היה בצד הביצועים: האופן בו מצד אחד העלויות שלנו נחתכו ומצד שני המהירות בה תהליכים שהרצנו רק גדלה – זה יוצא דופן. תהליך ה-POC היה מוצלח, כאשר כל בקשה ושאלה שלנו נענתה בצורה טובה, מקיפה ובאופן מיידי״.

אושרת בן אבי זבלודוביץ׳, דירקטורית מכירות באירוספייק מסרה כי ״התהליך עם ווקמי היה קצר ומהיר. תוך פחות מארבעה חודשים הצלחנו ליישם בהצלחה POC ולמסד את הפעילות בין הצדדים. ווקמי היא אחת מהחברות הצומחות בישראל, ואנחנו שמחים לספק לה שירותים כדי לתמוך בתהליכי הגדילה שלה״.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?