איירובוטיקס קיבלה אישור מארצות ברית לפעול ולטוס בשטחיה.

אישורי טיסה בארצות הברית צילום איירובוטיקס
אישורי טיסה בארצות הברית צילום איירובוטיקס

משרד התחבורה האמריקאי (DoT – Department of Transportation), ביחד עם רשות התעופה הפדרלית (FAA – Federal Aviation Administration) של ארה״ב, פרסמו את הקריטריון לכשירות אווירית שנקבע כחוק עבור מערכת הרחפנים שפיתחה החברה. הפרסום מהווה צעד משמעותי עבור איירובוטיקס, ועבור תעשיית הרחפנים כולה, שכן זו הפעם הראשונה שבה ה-FAA מפרסם דרישות סופיות לרישוי מערכת רחפנים בתחום איסוף המידע, ובכך סוללת רשות התעופה הפדארלית האמריקאית  ה-FAA את הדרך לאישור טיסות מורכבות בשטח אורבני ומעל אנשים.

מערכת הרחפנים של חברת איירובוטיקס עוברת תהליך של רישוי מלא בארצות הברית, תחת הנחיית והשגחת ה-FAA. בסופו של התהליך תקבל המערכת תעודת כשירות אווירית שתאפשר לה לבצע טיסות מעל אנשים, באזורים מאוכלסים, ובמתארים מורכבים שטרם אושרו בעבר. תהליך הרישוי נחשב לראשוני ופורץ דרך, וטרם הושלם כמוהו בעולם. הוא מתקיים בהיעדר תקינה וחקיקה מתאימה, ועל כן נדרשת הגדרה של סט חוקים חדש. אותו סט חוקים, שנקרא קריטריון לכשירות אווירית, פורסם לראשונה כהצעת חקיקה להערות הציבור בנובמבר 2020.

כעת, לאחר שהתקבלו ההערות, ה-FAA ביצע הערכה מקיפה ולבסוף פרסם אותו ברשומות (Federal Register) כחקיקה סופית. הקריטריון לכשירות אווירית של מערכת הרחפנים של איירובוטיקס פורסם ביחד עם תשע מערכות נוספות, בהן מערכות של החברות אמזון וזיפליין. זהו צעד ענקי עבור כלל 10 החברות המובילות, אבל גם בשביל תעשיית הרחפנים כולה: פותח דלת לרישוי כטב״ם בכל העולם ויאפשר פעילות מעל לאזורים אורבניים, בצורה בטוחה.

בחברת איירובוטיקס שמחים על ההזדמנות להמשיך בהפעלת רשתות רחפנים בלתי מאוישים אוטונומיים לצרכי ביטחון וחירום, ולניטור תשתיות במרחבים עירוניים ומעידה על בגרות המערכת ותאפשר לחברה להרחיב את היקף פעילותה עם גופים ממשלתיים ומסחריים במתן מענה למצבי חירום ובטחון וצרכי ניטור תשתיות באמצעות טיסה בערים ובסביבה אורבנית.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?