אקווה סקיוריטי ותוכנית ממריאות מקדמות שילוב נערות בתפקידים טכנולוגיים

מדריכי ממריאות במהלך הכשרה במשרדי אקווה צילום הראל דורפמן
מדריכי ממריאות במהלך הכשרה במשרדי אקווה צילום הראל דורפמן

חברת אקווה סקיוריטי, המפתחת פתרונות אבטחת מידע לסביבות הענן, אירחה במשרדי החברה יום העשרה והכשרה למדריכות ומדריכי תוכנית ממריאות. ממריאות הינה תכנית מצוינות טכנולוגית מבית המרכז לחינוך סייבר, מיסודה של קרן רש"י ומשרד הביטחון, ופועלת לקידום שוויון מגדרי בתחומי הטכנולוגיה. תוכנית ממריאות מקנה לתלמידות תיכון במשך שלוש שנים, ידע מתקדם בתחומי הסייבר והמחשבים ומציעה לחניכות הזדמנות להשתלב במערכי הסייבר, המחשבים והטכנולוגיה במערכת הביטחון ובתעשיית ההייטק. האירוע נבחר להיערך במשרדי אקווה לאור העובדה כי אקווה הינה חברת טכנולוגיה מובילה בתחום הסייבר והסקיוריטי, שחרטה על דגלה קידום נשים בתעשיית ההייטק.

במהלך האירוע נפגשו המדריכים והמדריכות עם נשים מובילות באקווה סקיוריטי ששוחחו עמם על החשיבות שבשילוב נשים בכל הדרגים והתפקידים בענף הייטק ועל כלים ושיטות עבודה שיאפשרו לקיים אג'נדות כאלה בפועל ולהעצים את הנערות בדרך להשתלבות בתפקידי טכנולוגיה בעתיד.

בתוך כך, בת-חן קסלר, מנהלת משאבי אנוש בכירה באקווה סקיוריטי סיפרה כיצד החברה הגדירה הכללה כמטרה ארגונית באמצעות הדרכה ומודעות לתחום, וכן דרך גיוס למשרות חדשות באקווה, הזדמנויות של קידום, מניעת פערי שכר, וכד'.  לפיה, "שילוב נשים בתפקידים מגוונים, בדגש על תפקידים טכנולוגיים, זה מאמץ בעל חשיבות אסטרטגית בענף, וכך גם בשבילנו באקווה. שיתוף הפעולה עם המרכז לחינוך סייבר ותכנית ממריאות הינו דרך נוספת במאמץ שמתחיל כבר משלב לימודי התיכון. אנחנו שמחים על השותפות עם תוכנית ממריאות, במטרה להמשיך לקדם את השיח החשוב בנושא הזה".

שירה כהן, מפתחת תוכנה מאקווה סקיוריטי שיתפה בדרך האישית שלה לתפקיד טכנולוגי בתור אישה בעולם הסייבר והטכנולוגיה ואמרה, כי "לנשים לא תמיד קל לבלוט בסביבה גברית שמאפיינת לרוב את הענף, אבל אני חושבת שנשים מביאות איתן תכונות ייחודיות וחשובות, כמו עדינות ורגישות, שמייצרות עבור הארגון והתרבות שלו ערך מוסף שמסייע לארגון גם לבלוט אל מול מתחריו וגם לייצר סביבת עבודה איכותית ונעימה בתוך הארגון. כל אחת יכולה וצריכה להאמין בעצמה שהיא תגיע לתפקידים אליהם היא מכוונת ולהשקיע בדרך אליהם. לכל אחת ואחד מגיעה הזדמנות שווה והדבר החשוב ביותר שארגונים צריכים להקפיד עליו הוא העלאת מודעות להבנה והכלה של האדם שעומד מולך באשר הוא אדם, על מנת לתת יחס שווה ומקום לכולם".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?