אוטוטוקס הכפילה את צבר ההזמנות ל-200 מיליון דולר

אוטוטוקס עובדים צילום דניאל דנילוב
אוטוטוקס עובדים צילום דניאל דנילוב

חברת אוטוטוקס (Autotalks) מכפר נטר, העוסקת בפתרונות תקשורת V2X (Vehicle-to-Everything), הכפילה בשנה האחרונה את צבר ההזמנות שלה ל-200 מיליון דולר. במהלך 2021, אוטוטוקס הכפילה את כמות יצרניות הרכב (OEMs) שאיתן היא עובדת לשש יצרניות. החברה חתמה על הסכמים לאספקת מערכי שבבי ה-V2X שלה עם שלוש יצרניות רכב נוספות –באירופה, ביפן ובסין. אוטוטוקס ממשיכה לספק את מערכי שבבי ה-V2X שלה לפרויקטים בתחומי התשתיות והערים החכמות ברחבי העולם, וחתמה במהלך 2021 על הסכמים לאספקת מוצריה עבור פרויקטים עתידיים גדולים.

"שנת 2021 היתה שנה טובה מאד עבורנו", אמר חגי זיס, מנכ"ל Autotalks. "אוטוטוקס מציעה את פתרון שבב ה-V2X הדואלי הראשון בעולם, שמתאים גם לפרוטוקול DSRC שנמצא בשימוש באירופה וגם ל-C-V2X שנמצא בשימוש בארה"ב ובסין. אנחנו מציעים ארכיטקטורה גמישה, מגובה במפת דרכים חדשנית שמתאימה לדרישות יצרני הרכב. מעבר לכך, מערכת ה-V2X שלנו היא עצמאית, באופן שמספק את הרמה הגבוהה ביותר האפשרית של אבטחת מידע ובטיחות".

"אנחנו מצפים לחתום על הסכמים משמעותיים עם יצרניות רכב מובילות נוספות ב-2022", המשיך מנכ"ל אוטוטוקס. "נעשה שימוש בפלטפורמת המיקרו-ניידות (micro-mobility) מבוססת ה-V2X שלנו, ZooZ, בכדי לשפר את הבטיחות של משתמשים פגיעים בכבישים, דוגמת רוכבי אופניים ורוכבי קטנועים חשמליים".

אוטוטוקס מסייעת לצמצם התנגשויות בכבישים ולשפר את הניידות באמצעות מערכי שבבים המורשים לשימוש בענף הרכב. שבב ה-V2X של החברה משלים את המידע המגיע מחיישנים אחרים, בפרט במצבים בהם אין לנהג קו ראיה (non-line-of-sight) עם האובייקט, במזג אוויר קשה או בתנאי תאורה גרועים. הטכנולוגיה משפרת באופן משמעותי את הבטיחות הכוללת בכביש ומתאמת באופן אפקטיבי בין כלי רכב רגילים, מכוניות אוטונומיות, אופנועים והולכי רגל.  החברה גייסה מהקמתה יותר מ-150 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-100 עובדים בישראל, יפן, קוריאה, גרמניה, צרפת, ואוקראינה ומגייסת בימים אלה עובדים נוספים.

לצפייה בסרטון אודות אוטוטוקס:

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?