בזק בינלאומי שידרגה את מערך הגיבוי של החברה עם קומוולט

איציק שליסלברג בזק בינלאומי צילום יונתן בלום
איציק שליסלברג בזק בינלאומי צילום יונתן בלום

בזק בינלאומי שידרגה את יכולות הגיבוי ושחזור הנתונים של החברה באמצעות הטמעת מערכת HyperScale X של קומוולט (Commvault), בפרויקט ששווק על ידי חברת בילוקאל (Belocal).

הפרויקט הוא שדרוג למערכת HypeScale X של קומוולט והוא חלק מהשינוי שעברה בזק בינלאומי מהיותה אחת מ-3 חברות הבנות של בזק: פלאפון, יס, ובזק בינלאומי. כעת החברה מפסיקה להיות ספק ה-SP למגזר הפרטי ותשמש כעת כזרוע העסקית של בזק לעולם האינטגרציה, חוות השרתים והעולם התת ימי, תוך התמקדות בסייבר, דאטה סנטרים ופתרונות ענן.

 אי לכך, עלה צורך לגדול ברמת הנפח, ברמת ה-SLA וברמת השרידות. הפרויקט החל בסוף 2022 והסתיים במהלך הרבעון הראשון של 2023. עלות הפרויקט להטמעת הפתרון, התשתית והרישוי מוערכת במאות אלפי דולרים.

Commvault Hyperscale X הוא מערך גיבוי אינטואיטיבי ופשוט ליישום, המוטמע בתצורת Scale-Out Architecture, המאפשרת להתמודד עם כל סוג או גודל של סביבה. הוא משולב במלואו עם פלטפורמת ניהול הנתונים החכמה של קומוולט כדי לעזור לארגונים לעבור מתשתיות מסורתיות לתשתיות מודרניות. הפתרון מספק סקלביליות, אבטחה מפני מתקפות ושרידות ברמה הגבוהה ביותר כדי להאיץ את תהליך השינוי הדיגיטלי של הארגון. בנוסף, הארכיטקטורה הגמישה של הפתרון מאפשרת למשתמשים להתחיל לפעול במהירות ולצמוח לפי הצרכים של הארגון.

המערך והשרתים החדשים של Commvault HyperScale X הוטמעו באתר הראשי ובאתר ה-DR של בזק בינלאומי עקב הצורך לשמור את ההיסטוריה והנתונים כך שיהיו זמינים לארגון בעת הצורך. הגיבוי בוצע למערכות הליבה של ה-IT: CRM, אורקל, ERP, Billing ומערכות וירטואליות של VMware, כאשר מדובר באלפי שרתים, עם מעל ל-90% שרתים וירטואליים. גיבוי כלל המערך הווירטואלי של הארגון כולל פלטפורמות וסביבות וירטואליות בקוד פתוח, כולל:  Kubernetes,Red Hat OpenShift , oVirt.

פתרון הגיבוי HyperScale X של קומוולט מגבה ברמה היומית את כלל מערכי הליבה של הארגון אשר כוללים בסיסי נתונים של עשרות טרה. בפרויקט בוצעה מיגרציה מלאה לכלל סביבת הגיבויים הקודמת ללא השבתה. לכלל המידע המגובה מתבצעות רפליקציות מקוונות לאתר ה-DR בזמינות מיידית לשחזור במקרה של נפילת האתר הראשי.

איציק שליסלברג, מנהל אגף טכנולוגיות בבזק בינלאומי, ציין כי, "צמצמנו את חלונות הזמן והרפליקציה לאתר השני ואני יכול לשחזר מיד את הדאטה אם אני צריך. כמו כן, תהליך ההטמעה עבר בצורה חלקה. אם בעולם הפיזי המערכות יותר מסובכות ומרכזי הנתונים די גדולים, כאן, המסה העיקרית של העולם הווירטואלי לא הורגשה כמעט. מאז הטמעתה, המערכת מבצעת כעשרת אלפים גיבויים בשבוע ב-99.9% הצלחה ועמידה ב-SLA במעל ל-95% הצלחה".

שמואל ששון, מנהל מכירות ב-Belocal, אמר כי, "פתרון Hyperscale X מהווה תשתית גיבוי אמינה ומאובטחת המעניקה לארגונים גמישות גדולה יותר בניהול המידע שלהם ושיפור תשתיות ההגנה של הארגון. אנחנו שמחים להמשיך את המסע המשותף והמוצלח עם קומוולט, ויחד להמשיך להביא את הפתרונות המתקדמים ביותר בניהול נתונים לארגונים רבים ממגוון תעשיות ומגזרים.

דודי שוחט, מהנדס מערכות בכיר בקומוולט ישראל, אמר כי "פתרון Hyperscale X של קומוולט הוא הפתרון המוביל והחזק ביותר כיום בשוק. זהו פתרון שמקל על צוותי IT והופך את תהליך הגיבוי והשחזור לפשוט ונוח ומכיל נפחי נתונים עצומים המתאימים לארגונים מכל סוג שהוא ובכל גודל אפשרי. אנחנו מודים לבזק בינלאומי על האמון המתמשך במערכות של קומוולט ולשותפינו ב-Belocal על שיתוף הפעולה הפורה".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?