רשת מלונות ישרוטל מקימה מרכז שירות מאוחד

צוות הפרויקט צילום יחסי ציבור
צוות הפרויקט צילום יחסי ציבור

רשת מלונות ישרוטל מקדמת בימים אלה מהלך לשינוי באופי העבודה במרכזי השירות לאורח שיספק מענה היברידי של נציגי שירות ואפשרויות מגוונות של מענה אוטומטי באמצעות אפליקציה, מסרונים, צ'אט ועוד. את מרכזי השירות שפועלים ביותר מ-20 מלונות ישרוטל בכל רחבי הארץ, יתפוס מרכז שירות מאוחד של ישרוטל, שישכון בחמ"ל חדשני שיוקם באילת ייהנה מכוח אדם מיומן שיספק מענה 24/7 לכלל בתי המלון ברשת.

"הרעיון הבסיסי הוא להעביר את מערך הקשר עם האורחים טרנספורמציה דיגיטלית", מסביר יוחאי אנגלסמן, סמנכ"ל מערכות מידע ברשת מלונות ישרוטל, "אנחנו נשמור כמובן על אפשרויות תקשורת אנושית, הכל ייעשה בצורה הרבה יותר יעילה שתספק מענה מצוין לאורחים ותייצר התייעלות תפעולית.  המעבר למוקד מרכזי יאפשר לקצר את זמן המענה לאורח והשימוש במערכת דיגיטלית מתקדמת צפוי לשפר את טיב השירות: המערכת תדע לזהות בזמן אמת, באמצעות תוכנה ייעודית, את איש הצוות הזמין ביותר לכל משימה שדורשת טיפול. כל משימה כזו מוזנת אוטומטית למערכת וזוכה למעקב עד לפתרון הבעיה, כך שאם לא יתקבל דיווח על סיום הטיפול תוך פרק זמן מוגדר מראש, צוות של המוקד המרכזי ימהר לבחון את הנושא"

"יש כאן מהלך חלוצי של ישרוטל ובזק בינלאומי בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיה לטובת צרכים מלונאיים", מסביר אלון שוקר, מנהל פרויקטים מחברת שחר ייעוץ תקשורת, שמלווה את ישרוטל בפרויקט, "עד היום התפיסה בכל רשתות המלונות הייתה איך להתאים את רשתות הטלפוניה המלונאית לקונספט של מרכזי שירות. במקרה הזה הרעיון הפוך: בחרנו במערכת call center של חברת אספייר, שיודעת לספק את כל השירותים של מרכזייה מודרנית בתוספת ממשקים שמותאמים למערכת מלונאית. זה משפר את רמת השירות לאורחים ומאפשר נגישות גבוהה, מייעל את העבודה ומצמצם את הוצאות למלון. כולם מרוויחים".

אנגלסמן מוסיף: "עבור האורח במלון מדובר בחדשות טובות שכן זמני ההמתנה יקוצרו משמעותית והשירות ישתדרג ומה שלא פחות משמעותי זה שאופי ההתקשרות יונגש ויותאם למאה ה-21. מי שיחפוץ עדיין יוכל להמשיך לחייג 0 מהטלפון בחדר ולשוחח עם נציג שירות, אבל במערכת החדשה יהיו גם מגוון רחב של אפשרויות תקשורת עדכניות יותר. אתם על חוף הים ורוצים מגבת נקייה שתחכה לכם בחדר? שלחו הודעת ווטסאפ (או מסנג'ר, טלגרם, סמס וכיו"ב) ומלאי חדש של מגבות ימתין לכם במקלחת כשתשובו". 

עם זאת, מדגיש אנגלסמן, "לצד ההתייעלות בכח האדם, צפוי לרשת המלונות שיפור תפעולי משמעותי הרבה יותר שנובע מהיכולת של התוכנה לייצר מאגרי נתונים ולחשוף באמצעות נתוני אמת את התנהלות מערך השירות לאורח: "אנחנו מייצרים דאטה מאוד משמעותי וזה מאפשר לנו לבצע ניטור, מעקב וניהול חכמים יותר. זה יאפשר לנו לטפל בזמן אמת על טעויות או על כשלים חוזרים, לאתר בעיות עוד לפני שהן קורות להשתפר ולהתייעל במהירות. אם למשל אנחנו רואים שבמלון מסוים יש ביקוש גדול לתוספות של שמפו, או קפה, או כל מוצר אחר – נוכל מראש לצייד את החדרים במלאי גדול יותר". 

שבי אשר, מנהל מחלקת Collaboration  בבזק בינלאומי מציין כי המערך החדש נתפר על ידי בזק בינלאומי במיוחד למידותיה של רשת ישרוטל, תוך שימוש בפלטפורמת iPECS של Ericsson LG Enterprise.  מדובר בפתרון ענן פרטי ייעודי לרשת מלונות ישרוטל המותקנת ב 2 אתרים של הלקוח באילת ותל אביב בשרידות גיאוגרפית מחוברת לתכנה המלונאית וכוללת פתרון call center של חברת Aspire המונה 30 נציגים לקבלת הקריאות והשיחות הנכנסות מכל בתי המלון בכל הארץ למרכז השירות לאורח, וכוללת אמצעים למדידה וניתוח הביצועים של המוקד תוך מתן שרות אישי לאורחים. בנוסף בוצעו פיתוחים והתאמות מיוחדות למערכת ניהול הקריאות של הלקוח מול חברת CEMAX לסביבה המלונאית, תוך יצירת ממשקי אינטגרציה למערכות המידע של הרשת".

אשר מוסיף כי "המערכת של Ericsson LG  אשר תותקן הינה דגם IPECS UCM מסדרת ה Enterprise התומכת בעד 30,000 פורטים ובעלת יכולת גדילה עד כמיליון פורטים, אנחנו נערכים בשלב הראשון ליישם את המערכת ב-24 בתי המלון ולהרחבה של עוד בתי מלון שהחברה צפויה לצרף בארץ בשנים הקרובות בהתרחבות עתידית של הרשת".

"המהלך הזה התאפשר הודות לפיתוח מיוחד של טכנולוגיה מתקדמת שמיועדת לספק מענה ספציפי לצרכים של הרשת ", מוסיף שבי אשר, והכל התאפשר הודות לעבודת צוות ומודה לניקול צרויה, מנהלת מחלקת מכירות ENT, מנהלת הלקוח ליטל אלעזרא ומהנדס ומאפיין הפתרון דרור בוטח-באל שתכנן פתרון מורכב אשר נותן מענה אופטימלי לצרכים של הלקוח".

צוות פרויקט מרכז שירות מאוחד – בתמונה: ערן ברק, בזק בינלאומי, אורי דוביצקי, משנה לסמנכ"ל כספים ישרוטל, ליטל אלעזרא, בזק בינלאומי, יוחאי אנגלסמן, סמנכ"ל מערכות מידע ישרוטל, אלון שוקר, חברת ליאור שחר, ירון רגב, סמנכ"ל רכש ישרוטל, שבי אשר, בזק בינלאומי, דרור בוטח באל, בזק בינלאומי, אמיר ורמן, מנהל תשתיות IT ישרוטל

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?