ביו דבש מגייסת 11.1 מיליון שקל מקבוצת משקיעים פרטיים כולל בעל השליטה עדי צים

ביו דבש צילום אילוסטרציה Pixabay
ביו דבש צילום אילוסטרציה Pixabay

חברת הפודטק הישראלית ביו דבש (Bee IO), שמפתחת תהליך תעשייתי לייצור דבש מתורבת – "דבש ללא דבורים" – חתמה על הסכמי השקעה עם קבוצת משקיעים פרטיים לגיוס הון בסך 11.1 מיליון שקלים. על קבוצת  המשקיעים נמנים בעל השליטה בחברה, עדי צים, בעלי מניות קיימים ומשקיעים נוספים. הגיוס יבוצע בדרך של הקצאה פרטית.

תנאי העסקה, שזהים בין כל המשקיעים, כוללים מספר תנאים: ההקצאה תבוצע לפי מחיר מניה של 6.5 שקלים. כנגד כל מניה אחת, יוקצה למשקיעים כתב אופציה אחד, המיר למניה, במחיר מימוש של 8.5 שקלים ולתקופה של שנתיים. במקרה של רישום מניותיה של ביו דבש בבורסה מובילה זרה (כגון נאסד"ק, LSE וכו') או במקרה של מיזוג, רכישה מלאה של החברה, רכישת כל פעילותה או שינוי שליטה – המשקיע יוכל לבחור באם לממש את כלל או חלק מכתבי האופציה שהונפקו לו.

לדברי אופיר דבש, מנכ"ל ביו דבש: "גיוס ההון מהווה הבעת אמון של בעלי המניות הקיימים בביו דבש ובהתקדמות הפיתוח של מוצרי החברה מאז הגיוס הראשוני. ההון ישמש את החברה להאצת הפיתוח, גיוס כוח אדם והקמה של מערך הפיילוט הראשוני לייצור דבש מתורבת בכמויות של מאות עד טון בשבוע כבר בחודשים הקרובים."

ביו דבש מפתחת תהליך סדור ותעשייתי לייצור דבש מתורבת, בתנאי מעבדה, באמצעות שימוש בנקטר וצוף טבעי. דבש מתורבת מצוף הוא מוצר ייחודי וראשון מסוגו בקנה מידה עולמי, הטומן בחובו יתרונות רבים, בהם היותו נקי מאנטיביוטיקה, חומרי הדברה ורעלנים; מניעה של פגיעה בדבורים והפסקת ניצולן; וייצור לפי דרישה וללא תלות בעונות השנה, פריחה ושינויי אקלים.

בשלב זה, החברה מתמקדת בפיתוח "קיבת דבורה מלאכותית", אשר תחקה את הפעילות האנזימתית ואת התנאים הספציפיים המתרחשים בקיבת הדבורה בטבע. בנוסף, החברה עובדת על פיתוח שיטות מיצוי נקטר (צוף) טבעי, על מנת להגדיל את יכולת תפוקת הדבש והפיכת התהליך לתהליך יעיל, מהיר וזול.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?