bizWatch מצטרפת לפורטפוליו של i4Valley  בכרמיאל

בועז גלעד צילום יחצ

חברת bizWatch המפתחת מערכות אוטונומיות לתהליכי רכש ואיתור ספקים, מצטרפת לפורטפוליו של i4Valley  בכרמיאל.  החברה, אותה מובילים ניצב בדימוס בועז גלעד ואייל אהרוני, יו"ר ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל, מפתחת מערכת חדשנית אשר תאפשר תהליכי Sourcing  ורכש אוטונומיים, מקצה לקצה, החל משלב הגדרת הצורך, דרך איתור המוצרים והספקים המתאימים ועד לביצוע הרכש.

המערכת אינה מוגבלת לתעשייה ספציפית ותאפשר ממשק עם מערכות המידע הארגוניות. היא משלבת  טכנולוגיות מתקדמות לאיסוף ואינטגרציית מידע ממקורות פתוחים, עיבוד וניתוח מבוססי למידת מכונה ובינה מלאכותית. בכך היא נבדלת ממרבית הפתרונות הקיימים בשוק, אשר מתבססים על מידע ממקורות סטטיים, כגון: דו"חות פיננסיים הנכונים לעת פרסומם) אך בהכרח אינם עדכניים לאורך זמן), הצהרות ספק אשר עלולות להיות מוטות וכדומה. המערכת תשלב בעתיד גם טכנולוגיית בלוקצ'יין, אשר תגביר את יעילות השימוש ומהימנות העסקאות, תוך שיפור התפעול.

הפקק העולמי של שרשראות האספקה הולך ומחריף, ברקע מחסור הולך וגדל במוצרי גלם, מוצרים ורכיבים, תנודות חריפות של מחירים, בעיות עמידה במועדי אספקה ומשבר הקורונה המתמשך. חברות בעולם מוציאות כבר היום כ- 15 מיליארד דולר בשנה על מערכות התומכות ברכש, מנתחות תהליכי רכש ותומכות בקשרי ספק לקוח, אך רובן מוכוונות לתחומים ספציפיים, לקשר עם ספקים קיימים ומבוססות כאמור על מידע סטטי או מוצהר. סקרי שוק שפרסמו אנליסטים מהשורה הראשונה בעולם מצביעים על צפי גידול של 10% לפחות בשוק זה בעשור הקרוב. bizWatch פונה לנתח בהיקף של כ- 10% מהשוק, משמע: 1.5 מיליארד דולר בשנה.

bizWatch השלימה לאחרונה את סבב הגיוס הראשון שלה מ- i4Valleyורשות החדשנות, נמצאת בתהליך מואץ מאוד של פיתוח טכנולוגי וחיבור ללקוחות אשר יהוו שותפי פיתוח, ונערכת לסבב הגיוס  הבא.

לדברי סיון יחיאלי, מנכ"ל i4Valley: "אנחנו גאים לצרף לפורטפוליו שלנו את bizWatch, שמקדמת מהפכה של ממש בתהליכי הרכש והלוגיסטיקה. בכוונתנו להמשיך להשקיע בחברות דומות, שייהנו מהאקוסיסטם המתפתח בכרמיאל ובצפון, במטרה להביא את מיטב ההייטק הישראלי לשירות התעשייה היצרנית בארץ ובעולם".

לדברי בועז גלעד, מנכ"ל bizWatch , "בעולמות תעשיה 4.0  עיקר המיקוד הוא בתחומי שיפור,  ייעול ודיוק הייצור והמידע הנוגע בכך.  התהליכים בהם אנו מטפלים )רכש ושרשרת האספקה (אינם מתקדמים תהליכית וטכנולוגית בקצב הראוי ובכך פוגעים הלכה למעשה בפוטנציאל הכלכלי והתפעולי אליו יכולות מערכות הייצור להגיע.  זאת, בעת ששרשרת האספקה ותהליכי הרכש, התומכים את הייצור המתקדם, נשברו  – ואנו בעידן של קשיים גלובאליים דרמטיים בשרשראות האספקה. המערכת שלנו מציגה פתרון ייחודי ופורץ דרך לרכש, המבוסס על למידת מכונה ובינה מלאכותית, הכולל טכנולוגיות מתקדמות לאיסוף, עיבוד  ואינטגרציה של מידע ממקורות פתוחים. הדבר מאפשר השגת מהימנות מרבית, הוזלת עלויות רכש, חיסכון משמעותי בזמן ומשאבים, צמצום סיכונים ומתן מענה איכותי ומהיר אל מול מציאות עסקית משתנה ודינמית מאוד".

גלעד, תושב הגליל בעצמו, מוסיף כי "לצד ההיבטים העסקיים כחברת סטאראפ, אנו מייחסים חשיבות רבה להצטרפותנו ל-i4Valley , גם מתוך חובה והכרח לקדם ולחזק את התשתית הכלכלית והתעסוקתית בצפון המדינה ובדגש על מפעלי התעשייה,  אשר לאורך שנים רבות סבלו מחוסר יציבות כלכלית, שלא לומר קשיי הישרדות. זאת מתוך הבנה כי יש לכך השפעה קריטית על חוסנם הכלכלי של התושבים והיישובים, על רמת המחייה ואיכות החיים, על אטרקטיביות המגורים והגירת אוכלוסייה חזקה לאיזור ועוד".

צוות היזמים המוביל את bizWatch מביא עמו ניסיון מקצועי, ניהולי וטכנולוגי משמעותי ועשיר, בקשת עיסוקים רחבה, המאפשרת גיבוש תפיסה אסטרטגית מחד, לצד קידום פעילות והצמחת החברה מאידך:

בועז גלעד CEO, ניצב בדימוס, בעבר חבר בפורום מטה השב"כ ובסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה. בעל רקע וניסיון ניהולי משמעותי של מערכות לוגיסטיות גדולות מאוד (אגפי התמיכה הלוגיסטית של השב"כ ושל משטרת ישראל) וניסיון ניהולי ועסקי בעולמות התפעול, הלוגיסטיקה, שרשרת האספקה, המוכנות לחירום, הרציפות התפקודית ועוד .

אייל אהרוני  VP Product, ניצב משנה בדימוס, ניהל בעבר את מערכי הרכש הגדולים והמורכבים של השב"כ ושל משטרת ישראל . כיום, יו"ר ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה בישראל. הקים וניהל את חברת BDiverse .

רועי יונס  VP R&D,  טכנולוג ומומחה בשימושי בינה מלאכותית, איסוף ועיבוד מידע ממקורות פתוחים ברשת. בעל  ניסיון משמעותי הן בתחומים הטכנולוגיים הרלוונטיים והן בניהול.הקים וניהל מספר סטרטאפים, בהם חברת LeadSpotting.

דוד אבן חיים CTO, מתמטיקאי, בעל ניסיון משמעותי בגיבוש פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לעולמות המסחר, הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה . בין היתר הקים וניהל את חברת Profitect  שנמכרה בהמשך ל Zebra Technologies .

i4Valley  היא מרכז ההשקעות הראשון והיחיד בישראל בתחום  i4.0 . שותפות בו כמה מספינות הדגל של התעשייה הישראלית, בהן גבעון –  חברת הבת של ענקית הטכנולוגיה והתעשייה Wipro   ההודית,  קוסטו ישראל (טמבור), כתר, קליל חלונות מעוצבים, טרלידור תעשיות מתכת מתקדמות ופליינג קרגו.

המרכז משקיע כסף ומשאבים ביזמיות וביזמים בשלבי Pre-Seed ו- Seed,    שמפתחים טכנולוגיות מחוללות מהפכה לתהליכים, מוצרים ופריון בתעשייה היצרנית. יזמיות ויזמים שמתקבלים ל-i4Valley נהנים מהשקעה כספית ומעטפת שירותים כוללת, חברות באקוסיסטם יזמי חזק ושותפות בקהילת חדשנות תוססת של קשרים, חיבורים והזדמנויות.מנכ"ל i4Valley  הוא סיון יחיאלי. ה- CTO הוא צביקה וינשטוק. כיום, מונה הפורטפוליו של i4Valley מספר חברות מעניינות, פורצות דרך וחדשניות, בהן:    AQUALITAS, KIINNS. וכעת גם bizWatch  .

www.bizwatch.ai

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?