חברת נתיב תנגיש טכנולוגיה להצלת חיים של Carbyne בטלפונים כשרים

טכנולוגיית Carbyne צילום יחסי ציבור
טכנולוגיית Carbyne צילום יחסי ציבור

חברת נתיב, העוסקת בתחום ההגנה והסינון ברשת המספקת פתרונות גלישה כשרים, תנגיש בפעם הראשונה בישראל טכנולוגיה בינלאומית להצלת חיים במגזר הדתי-חרדי ותאפשר גישה במכשיריה למערכת המתקדמת של חברת Carbyne, המפתחת טכנולוגיות מצילות חיים עבור ממשלות ומוקדי חירום בכל העולם. במסגרת שיתוף הפעולה התקדימי, מעתה למעלה מעשרות אלפי אזרחים יוכלו לתקשר עם איחוד הצלה באמצעות וידאו ישיר או צ'ט ולשלוח למוקד החירום מיקום דינמי ומדויק של המתקשר, ובכך לסייע במצבי חירום ולהציל חיים, זאת לאחר שהטכנולוגיה קיבלה הכשר רבני.

כאמור, זו הפעם הראשונה בה תוטמע טכנולוגיה להצלת חיים בטלפונים כשרים בכלל, וטכנולוגיה המשלבת אפשרויות שיחת וידאו בפרט. הפלטפורמה של חברת Carbyne תאפשר ללקוחות נתיב לעבור משיחת טלפון סטנדרטית למוקד איחוד הצלה לשיחת וידאו עם המוקדן, ללא כל צורך בהורדת אפליקציה. במקרה הצורך, המוקדן שולח לפונה קישור בהודעת SMS או וואטסאפ, וברגע שהפונה ילחץ עליו ויאשר את הגישה למצלמה ולמיקרופון, הוא יכול להתחיל בשיחת הוידאו, להראות למוקדן את המפגע, לשלוח לו את המיקום המדויק, ואפילו להתכתב עימו במקום לדבר איתו.

המידע אשר יועבר אל איחוד הצלה על ידי המיקום המדויק, הוידאו או הצ'אט יאפשרו למוקד לזהות את האירוע ולנייד את כוחות ההצלה הרצויים בצורה מהירה ואפקטיבית. שיתוף פרטי המתקשר כגון מיקומו, שיחת וידאו ועוד נעשים בהסכמה מלאה של המתקשר. עם סיום התקשרות, תסתיים גם גישת המוקד והחברות אל פרטי מיקום המשתמש – זאת בהתאם לחוקי הפרטיות המחמירים ביותר. כל המידע אשר נחלק במהלך האירוע נשאר בחזקת מוקדי חירום בלבד.

ישראל רוטמן, סמנכ"ל נתיב מובייל אמר: "המטרה של נתיב מובייל היא בראש ובראשונה לספק שירות מתקדם ללקוחותינו. ביטחונם האישי של הלקוחות והיכולת לשפר את התקשורת עם מוקדי החירום היא צעד משמעותי בחיזוק מעטפת השירותים שלנו ומיד כשראינו את יכולות האינטגרציה של Carbyne עם איחוד הצלה לא היה צל של ספק שעלינו לקחת חלק בשותפות זו ולספק את שירותי החירום המתקדמים ביותר למשתמשי נתיב מובייל.

ארז צור, נשיא Carbyne: "הרוב המוחלט של שיחות למוקדי חירום בישראל וברחבי העולם מתבצע מטלפונים ניידים. החשיבות בהנגשת מידע מציל חיים ויצירת קשר חי עם המתקשר באמצעות הטלפון הנייד בין אם זה בקבלת המיקום המדויק, או על ידי יצירת קשר באמצעות וידאו הוכחה באינספור מקרים משפרת באופן דרמטי את יעילות כוחות ההצלה והקטנת זמן ההגעה לאירוע. אנחנו מברכים את נתיב על החשיבה המתקדמת והרצון לספק שירותי חירום מתקדמים ללקוחותיה ומאוד גאים להיות חלק בשותפות זו".

נתיב עוסקת בתחום ההגנה והסינון ברשת – ומספקת שירותי ופתרונות גלישה כשרים. החברה הוקמה בשנת 2002 כחלוצה בתחום הסינון ברשת, במטרה לתת מענה לציבור הגולשים המחויבים להשתמש ברשת לצורך פרנסתם, מבלי שיצטרכו להיחשף לתכנים בלתי הולמים, תוך הקפדה על מינימום פגיעה ביכולת הטכנולוגית של הגולש, להגיע לכל תוכן מקצועי באשר הוא, החל ממתן פתרונות יצירתיים למשתמשי הpc והלאה למשתמשי המובייל השונים. נתיב היא פלטפורמת הסינון המועדפת על מרבית הקהילות במגזר החרדי.

חברת Carbyne היא המובילה העולמית בחדשנות טכנולוגית בתחום ביטחון הציבור. החברה אשר נוסדה בשנת 2014 בתל אביב פועלת כיום עם מעל ל-70 גופי ממשל ברחבי העולם, ושירותיה מכסים מעל ל-400 מיליון אנשים אשר כעת יש להם גישה לתקשורת מתקדמת עם מוקדי חירום כגון שיחות וידאו, מיקום מתקשר מדויק, צ'אט ועוד.  טכנולוגית Carbyne נמצאת בשימוש אצל יותר מ-150 מיליון שיחות בשנה בהן מוקדי החירום יכולים בפעם הראשונה לתקשר באופן אינטראקטיבי עם המתקשרים ועל ידי כך להגביר את מהירות התגובה של כוחות החירום ויעילותם ולהציל חיים.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?