חברת ה-IT קודווליו רוכשת חברות ברומניה ובבולגריה

טלי שם טוב. צילום שי אוקנין
טלי שם טוב. צילום שי אוקנין

קודווליו באמצעות חברת האם ספידווליו, אשר נסחרת בבורסה בתל אביב ומעניקה שירותים ופתרונות לעולמות הענן והדיגיטל רוכשת את השליטה בחברות שירותי התוכנה DevelopSoft הבולגרית ו-Code Agile הרומנית. סכום העסקאות מוערך בכ-15 מיליון שקלים ובימים אלה קודווליו נמצאת בתהליכים לרכישת חברות נוספות בישראל ובמזרח אירופה.

הרכישות הללו מחזקות את שלוחת הפיתוח של קודווליו במזרח אירופה ומגדילות את כוח הפיתוח של קודווליו בעשרות מפתחים וארכיטקטים מיומנים, שיוכלו להשתלב בפרויקטי פיתוח עבור חברות ישראליות, במסגרת זרוע ה-off-shore של קודווליו.

לפי תנאי ההסכם, קודווליו רכשה כ-65 אחוזים מהון חברת Code Agile S.R.L מהעיר ברשוב שברומניה, וההסכם מעניק לקודווליו אופציה לרכישת יתרת המניות, שאותה תוכל החברה לממש החל מהשנה הרביעית ממועד ההסכם. ל-Code Agile יש לקוחות ברומניה, ארצות הברית וישראל ובכך הרכישה פותחת עבור קודווליו שווקים חדשים בעולם.

הרכישה של Code Agile מצטרפת לרכישה משמעותית נוספת שהשלימה החודש קודווליו במזרח אירופה, של חברת DevelopSoft מבולגריה. במסגרת עסקה זו, חתמה קודווליו על מספר הסכמים עם איבו יוטוב ועמית בוהנסקי, בעלי המניות בחברת DevelopSoft, לרכישת השליטה (כ-60% מהונה המונפק של החברה), תמורת כ-10 מיליון שקל. בנוסף, לפי ההסכמים, קודווליו עשויה להגדיל את החזקתה עד ל-100% מהונה המונפק והנפרע של החברה הנרכשת.

חברת DevelopSoft מספקת שירותי פיתוח תוכנה ושירותי IT. זוהי חברת off-shore, היושבת בעיר סופיה שבבולגריה, ומספקת שירותי מיקור-חוץ בעיקר ללקוחות בישראל, ובהם גם חברות סטארט-אפ וגם ארגונים גדולים (95 אחוז מלקוחותיה הם ישראלים). באמצעות צוות מפתחים וכלי פיתוח מתקדמים, מסייעת החברה לתכנן, לעצב ולפתח פלטפורמות תוכנה בהתאם לצרכי הלקוח, ניהול תהליכים עסקיים וניהול פרויקטים.

חברת DevelopSoft הוקמה ב-2014 על ידי איבו יוטוב שמשמש כמנכ"ל והיזם הסדרתי הישראלי ומשקיע אנג'ל עמית בוהנסקי, אשר מכר בעשרות מיליוני דולרים חברות ל Verint ומטריקס, הנפיק את ZOOMD בבורסה הקנדית ועומד בראש קרן ההשקעות הבינלאומית. Moonbow

הרכישות הללו הן נדבך נוסף באסטרטגיית המיזוגים והרכישות של ספידווליו והרחבת שלוחת-החוץ (off-shore) של קודווליו, במטרה לתת מענה לביקוש הגובר בשירותי פיתוח בקרב חברות סטארט-אפ וארגונים בישראל, וזאת על רקע המעבר המואץ לסביבות מבוססות ענן בכלל הסקטורים, לרבות בנקאות ופיננסיים, ביטוח, קמעונאות וגופים ממשלתיים.

טלי שם טוב, מנכ"לית ובעלים קודווליו מסרה: "העסקאות הנוכחיות מוסיפות לשורותינו עשרות מומחי תוכנה וארכיטקטים בתחומי הענן והדיגיטל ומקדמת אותנו אל המטרה שהצבנו לעצמנו- להפוך לחברה הגדולה והמובילה בתחומה בעולם. זהו המשך יישום אסטרטגיית הצמיחה שלנו, שמתבססת בין היתר גם על זיהוי הזדמנויות רכישה בקרב חברות IT במזרח אירופה, המתאפיינות בידע הטכנולוגי והמקצועי אשר הינו מהמתקדמים ביותר בעולם, והן בשל עלויות כוח האדם אשר הינן נמוכות יותר בהשוואה לישראל. ההייטק הישראלי חווה אתגרים, והמהלך שלנו יסייע בחיזוק והרחבת צוותי הפיתוח בהייטק הישראלי. מה גם שיש האצה בנדידה של ארגונים גדולים וחברות לסביבות מבוססות ענן ודרישה למומחיות בתחום".

קבוצת ספידווליו התאגדה בנובמבר 2019 על ידי אייל זילברמן, המכהן כיו"ר הדירקטוריון של החברה, וטלי שם טוב, המכהנת כמנכ"לית החברה, מייסדי חברת Qualitest אשר הפכה לחברת בדיקות התוכנה הגדולה ביותר בעולם ונמכרה בשנת 2019 לקרן ברידג'פוינט תמורת 420 מיליון דולר.

לשניים ניסיון של עשרות שנים בעולמות טכנולוגיות מידע ותקשורת. כיום מעסיקה הקבוצה כ-200 מומחי דיגיטל וענן ומעניקה סל שירותים ופתרונות כולל לעולמות הענן והטרנספורמציה הדיגיטלית ליותר מ-100 לקוחות פעילים העוסקים בענפי טכנולוגיה, תעשייה ביטחונית, מדיקל, פיננסים, תעשייה מסורתית, סייבר ועוד.

ביולי 2021 השלימה החברה הנפקה לראשונה של מניותיה בבורסה בתל אביב לאחר שגייסה סך  של כ-30 מיליון שקלים. את שנת 2021 סיימה החברה עם רווח נקי של כ-4.3 מיליון שקלים, עלייה בשיעור של כ-326% לעומת שנת 2020 ו-AEBITDA של כ-10.4 מיליון שקלים.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?