משרד הביטחון ישלב פתרון של קוגנטה להאצת פיתוח רובוטיקה אוטונומית

קוגנטה הדמיה יחסי ציבור
קוגנטה הדמיה יחסי ציבור

סטארט-אפ האוטו-טק קוגנטה, הודיע על שילוב תוכנת יצירת הסימולציה של החברה בצה"ל, וזאת כדי להאיץ אף יותר בטיחות ומוכנות של אלגוריתמים. COGNATA מביאה לעסקה את פלטפורמת הסימולציה והאימות שלה עבור רכבים אוטונומיים (AV), בתנאי דרך פוטו ריאליסטיים, ועבור מערכות הסיוע לנהג המתקדמות ביותר (ADAS) כמו גם אתגרים ייחודיים שמציגים סביבת שטח לא מוכרת, יחד עם אימון ואימות תפיסה מן המובילים בשוק המערכות האוטונומיות.

סימולציית השטח לרכבים אוטונומיים של קוגנטה נועדה לבדוק, לאמן ולאמת אתגרי תפיסה ובקרה עבור שטחים אשר אינם מאפשרים הגדרת דרך ברורה ועבור תנאים מאתגרים כגון סלעי ענק, שיפועים צדדיים, כבישים קשים ועוד. פלטפורמת הסימולציה של קוגנטה יוצרת תסריטים מרובים עם המדמים ראות מוגבלת, ובכך עוקפת ומזרזת תהליכי למידה ממושכים של מערכות בינה מלאכותית.

על ידי יצירת סביבות ריאליסטיות, המערכת מאפשרת למידה מהירה ונותנת למערכות בינה מלאכותית להעריך מצבים מרובים אשר נוצרים בצורה מלאכותית ומהירה, מערכי נתונים מורכבים מרובי מקורות ויצירת ניתוח אוטומטי- דבר המקצר את זמן אימון תוכנות הבינה המלאכותית משנים לחודשים ספורים. שוק הרובוטים היבשתיים/קרקעיים צפוי לגדול באופן משמעותי על מ-1.1 מיליארד דולר ב-2020 ל-2.1 דולר ב-2025, עם CAGR של 12.7%.

מנכ"ל קוגנטה, דני עצמון: "קוגנטה גאה להיבחר ולעבוד עם משרד הביטחון, לתמוך ולהאיץ את צורכי הפיתוח של צה"ל. טכנולוגיית סימולציה מדויקת חיונית לאימות כלי רכב אוטונומיים באופן כללי, ובטיחות ומוכנות האלגוריתמים באופן ספציפי, בתוך השילובים הכמעט אינסופיים של תרחישים בעולם האמיתי. הטכנולוגיה של Cognata יוצרת במהירות גישות ויזואליזציה וסביבה סינתטית חדשנית כדי לאפשר אימון AI/ML משופר שמגביר את האמינות, מפחית טעויות אנוש במשימות קריטיות במשימה ומשפיע לטובה על האמון בשיתוף הפעולה בין אדם למכונה".

"בדקנו בקפידה מספר ספקיות סימולציה, והתרשמנו מהסטנדרטים האיכותיים של קוגנטה", אומר ולדימיר וקולין, רס"ן, מוביל ידע וראש תחום רובוטיקה ואוטונומיה בצה"ל. "אנו מצפים לתהליך פיתוח אלגוריתמים פרודוקטיבי, אשר ימשיך ויוביל את המצוינות שמאפיינת את צה"ל".

Cognata היא ספקית עולמית מובילה של סימולציה לרכב בקנה מידה גדול לשוקי ADAS ושוקי הרכב האוטונומיים. פלטפורמת הקצה של Cognata עובדת עם חברות טכנולוגיות רכב מובילות ברחבי העולם, מאיצה את זמן היציאה לשוק על ידי אספקת פתרונות סימולציה לכל מחזור חיי המוצר האוטומטי של נהיגה ומספקת פלטפורמת סימולציה לרכב מציאותית שבה רכבים אוטונומיים נוסעים בכבישים וירטואליים ובשטח פתוח בסביבות תאומים דיגיטליים. מערים ועד שטח לא מסומן, במקרי שימוש מגוונים המותאמים במיוחד לצרכי השוק, פלטפורמת השטח של קוגנטה עוקפת תהליך למידה ממושך של מערכות בינה מלאכותית, ומאפשר ל- AI להעריך מצבים נרחבים בצורה מהימנה, ולדחוס את זמן האימון AI/ML עד חודשים בלבד.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?