סטודנטים בג'ון ברייס תרגלו מתקפת סייבר

תחרות סייבר צילום יחצ גון ברייס
תחרות סייבר צילום יחצ גון ברייס

כחלק מהמאמצים להעניק חווית לימוד ייחודית ומעשית, ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס, ערכה תחרות בין סטודנטים המשתתפים בקורסי מגן סייבר ואבטחת מידע. במסגרת התחרות נדרשו הסטודנטים להתמודד עם תרחיש של מתקפת סייבר אמיתית בו קבוצת תוקפים מבצעת תקיפה והמשטרה מנסה לעלות אחר עקבותיהם.

הסטודנטים נדרשו לאתר את השרתים הפרוצים, להוציא מידע רגיש ומקודד מתוך השרת תוך שהם מתגברים על טכניקות הסתרה שונות ובמסגרת זמן מוגבלת של שעתיים בלבד עד לפתרון המלא.

התחרות נערכה בצורה מקוונת באמצעות הזום וארכה כשעתיים. מתוך שמונה קורסי אבטחת מידע וסייבר פעילים במכללה נבחרו חמישה תלמידים מצטיינים בכל מחזור להתמודד בתחרות. את המקום הראשון קטף מיתר גלעדי (27), אשר הצליח להשלים את פיצוח התרחיש ב-36 דקות וזכה בקונסולת המשחק היוקרתית נינטנדו סוויץ (Nintendo Switch). למקום השני הגיע תומר דהן (26), אשר זכה בערכת גיימרים הכוללת אוזניות מקלדת ועכבר, ובמקום השלישי זכה דוד אס (23) שזכה בזוג כרטיסים לקולנוע.

התחרות נערכה בסימולטור הייחודי CYBERIUM ARENA, אשר מעניק לסטודנטים תשתית להתמודד עם איום אירועי סייבר ומלווה אותם גם במהלך הלימודים הסדירים בקורס מגן סייבר במכללה. הסימולטור מדמה עבור התלמידים אירוע מתקפת סייבר כפי שהוא מתרחש בעולם האמיתי, מלווה אותם בכל שלבי פענוח התקיפה עד לפתרון המלא ולמעשה מכין אותם להתמודדות עם אירועי תקיפה אמיתיים שהם עשויים להתמודד איתם בעתיד.

כמו כן, הסימולטור יודע להתחקות אחר פעילות התלמידים בזמן אמת, מה שמאפשר לתחקר את האירוע לאחר סיומו, להפיק לקחים ומסקנות ולשפר את דרכי הפעולה וההתמודדות במקרים עתידיים. בעבר, ערכו יחידות המודיעין המסווגות של צה"ל תרגילי אימון בתרחישי סייבר באמצעות הסימולטור.

דוד שיפמן, מנהל תחום סייבר בג'ון ברייס הדרכה: "תחרות בין הסטודנטים והרוח הספורטיבית שהיא מביאה איתה מסייעת לנו להעשיר את חווית הלימוד ומהווה גורם מדרבן עבור המרצים והתלמידים להמשיך להשתפר,  לחקור ולהצטיין בתחומם. כחלק מהכשרות המקצועיות במכללה, אנחנו שמים דגש מרכזי על מתן כלי עבודה והתנסות פרקטית, כך שבוגרינו יוכלו למצוא את מקומם בשוק העבודה בהצלחה יתרה. מעבר לחוויה התחרותית והפרסים המפנקים, ההתנסות בסימולטור מעניקה לסטודנטים הזדמנות ייחודית לקבל ניסיון וכלים להתמודדות עם תרחישי סייבר בזמן אמת בעולם העבודה האמיתי".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?