DSG הישראלית תקים מרכז מצוינות בתחום ה-AI באוסטרליה

ד'ר אילן ששון - צילום סמדר כפרי
ד'ר אילן ששון - צילום סמדר כפרי

השר לפיתוח כלכלי של ממשלת ויקטוריה באוסטרליה, טים פאלאס, הכריז כי חברת Data Science Group (DSG) הישראלית תקים במלבורן מרכז מצוינות לבינה מלאכותית AI באוסטרליה בשיתוף ממשלת ויקטוריה.

מרכז המצוינות בתחום AI באוסטרליה ישקיע 16.4 מיליון דולר אוסטרלי במשך חמש שנים כדי לפתח יכולות בינה מלאכותית בעסקים אוסטרליים, כשהוא מגובה במתודולוגיות מחקר מדעיות קפדניות וטכנולוגית בינה מלאכותית חדשנית. הדבר יאפשר פיתוח מהיר, יעיל ויצירתי של פתרונות AI ומודלים מתקדמים ומותאמים אישית, כמו גם ניטור וניהול של מערכות AI שיאפשרו לעמוד ברגולציות החדשות.

טים פאלאס, השר לפיתוח כלכלי של ממשלת ויקטוריה אמר כי: "כדי להגביר את הצמיחה הכלכלית שלנו וליצור מקומות עבודה חדשים, אנו תומכים במומחים מהאקדמיה ובמגזרים המתפתחים, ומעצימים את מובילי החדשנות שלנו כדי להגדיל את ההיקף וליצור הזדמנויות חדשות באמצעות בינה מלאכותית".

עוד הוסיף פאלאס כי "הגעתה של DSG למלבורן מבססת אף יותר את העמדה שלנו כמעצמת חדשנות – מגיבה, מכילה ותומכת בהזדמנויות עתידיות כמו בינה מלאכותית".

ד"ר אילן ששון, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת Data Science Group (DSG) אמר כי: "אנחנו מעורבים באקו-סיסטם של החדשנות באוסטרליה במשך מספר שנים. אנו שמחים לשתף פעולה באופן רשמי עם ממשלת ויקטוריה כדי להציע לעסקים אוסטרליים את המומחיות ואת פתרונות ה-AI שלנו, כך שיוכלו לבנות יכולות בינה מלאכותית ולמידת מכונה בתחומים שונים ובמקרי שימוש מגוונים"

חברת DSG הוקמה בשנת 2016 בתל אביב. בין לקוחותיה חברות גלובליות וחברות הטכנולוגיה המובילות בישראל. השותפות עם DSG היא דוגמה לאופן שבו ויקטוריה מושכת חברות גלובליות מתעשיות צומחות בהתאם לאסטרטגיית ההשקעות הבינלאומית של המדינה.

מרכז המצוינות יאפשר שיתוף פעולה בין האקדמיה לבין התעשייה כדי לקדם פרויקטים מסחריים וחינוכיים, מחקר ופיתוח, תוך מינוף תרבות שיתוף הפעולה החזקה של מלבורן. הקמת המרכז תייצר מקומות עבודה חדשים ותסייע להניע את ההתאוששות והצמיחה הכלכלית של ויקטוריה.

ג'אלה פולפורד, שרת החדשנות, המחקר הרפואי והכלכלה הדיגיטלית אמרה כי: "בינה מלאכותית היא חלק מהותי מעתיד המציע הזדמנויות עצומות בכמה מהתעשיות החשובות ביותר שלנו, החל מ-MedTech, FinTech ועד שילוח וקמעונאות".

דניאל פידלר, מנהל שותפויות אסטרטגיות ב- Data Science Group אמר כי: "אנו מזמינים עסקים אוסטרליים וחברים באקו-סיסטם של החדשנות כדי לחקור הזדמנויות לשיתוף פעולה, שיסייעו להניע צמיחה כלכלית".

מגזר הטכנולוגיה של ויקטוריה תורם יותר מ-38 מיליארד דולר לכלכלת אוסטרליה מדי שנה ותומך בקרוב ל-140,000 עובדים ב-20,000 עסקים.

ממשלת ויקטוריה פרסמה לאחרונה את הצהרת החדשנות שלה (Innovation Statement), תכנית חדשה שמטרתה לשמור על ויקטוריה בחזית החדשנות, להניע הקמת תעשיות חדשות ולתמוך ביצירת משרות לדורות הבאים. התוכנית השאפתנית מתבססת על התחייבויות קיימות עם מתווה חדש המחזק את האקוסיסטם של הסטארט-אפים בוויקטוריה, מגדיל מתחמי עסקים וחדשנות, מפתח כישרונות מקומיים וממסחר מחקרים מובילים בעולם – וכך משאיר את ויקטוריה בחוד החנית.

חברת Data Science Group (DSG) עוסקת בפיתוח מוצרים, פתרונות ומודלים מבוססי AI לארגוני אנטרפרייז. החברה הוקמה ב- 2015 על ידי מומחה הבינה המלאכותית ד"ר אילן ששון ומומחה מדעי המוח ד"ר גדעון רוזנטל, כמרכז מצוינות מוביל בתחום הבינה המלאכותית, על מנת לספק למותגים הגדולים בעולם, ארגוני בריאות, טכנולוגיה, תעשיה ופיננסים, את כלי הלמידה העמוקה (DL) ולמידת המכונה (ML) המתקדמים ביותר להפקת ערך עסקי ויתרון תחרותי – באופן היעיל, היסודי והבטוח ביותר.

בחברה, הממוקמת בתל אביב, מועסקים כשלושים איש, חוקרים ומדעני נתונים. עד כה פיתחה החברה עשרות רבות של אפליקציות AI בהתבסס על התשתית שפותחה על ידה – AI Enterprise Suite. בין לקוחות החברה בארץ ובעולם ניתן לציין את Nice, Taboola, ExLibris, Trax, Merck, Lumen, המרכז הרפואי שיבא, קרן גידור אמריקאית בתחום הסחורות, Newcrest – מכרה הזהב השלישי בגודלו בעולם באוסטרליה ועוד.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?