מחקר חדש של נוטניקס: ריבוי עננים בענף הפיננסים נמצא בשלבים מוקדמים של אימוץ

אנאנד אקלה צילום יחסי ציבור
אנאנד אקלה צילום יחסי ציבור

נוטניקס (נאסד"ק: NTNX), מובילה עולמית במחשוב היברידי מבוסס ריבוי עננים, הכריזה על ממצאי המחקר הגלובלי Enterprise Cloud Index (ECI) לשנת 2022 בתחום השירותים הפיננסיים, אשר מודד את ההתקדמות של ארגונים בתעשייה בנוגע לאימוץ ענן. המחקר, בו השתתפו 250 מומחי IT בבנקים וחברות ביטוח ברחבי העולם, נערך על ידי חברת Vanson Bourne במימון נוטניקס והוא מתמקד בפריסת ענן ומגמות תכנון בתעשיית השירותים הפיננסיים. המחקר משווה בין תוכניות הענן, סדרי העדיפויות והחוויות של ארגונים בתחום אל מול תעשיות אחרות ומול משיבים מכל רחבי העולם ובחן אימוץ ריבוי עננים בענף הפיננסים.

לפי ממצאי המחקר, מכל הענפים אשר השתתפו בסקר, אימוץ ריבוי עננים בענף הפיננסים נמוך ביותר ומוריד הוריד את הממוצע הגלובלי ב-10%. יחד עם זאת, אימוץ ריבוי העננים בענף זה צפוי כמעט להכפיל את עצמו ולהגיע מ- 26 אחוז ל-56 אחוז בשלוש השנים הקרובות, זאת בהתאם למגמה הגלובלית של התפתחות לתשתית IT של ריבוי עננים אשר משתרעת על פני שילוב של עננים פרטיים וציבוריים.  

מבין המשיבים לסקר, 31 אחוז עדיין מפעילים מרכזי נתונים תלת שכבתיים שאינם מותאמים לענן כתשתית ה-IT היחידה שלהם. כמו כן, משיבים אלו דיווחו על הפריסה הנמוכה ביותר של ענן ציבורי מכל הענפים אשר השתתפו בסקר, כאשר 59 אחוז מנותני השירותים הפיננסיים לא משתמשים בשירותי ענן ציבורי בהשוואה ל-47 אחוז מכל התעשיות באופן גלובלי, מה שנובע, ככל הנראה, מהשקעות ישנות בתשתיות משמעותיות אשר עדיין קיימות ביישומים והפיקוח הקפדני של תעשייה זו.

מורכבות ניהול המעבר לגבולות הענן עדיין מהווה אתגר גדול עבור הארגונים המעניקים שירותים פיננסיים, כאשר 84 אחוז מהמשיבים מסכימים כי ההצלחה דורשת ניהול פשוט יותר לאורך תשתיות של ריבוי עננים ו-50 אחוז מהמשיבים ציינו דאגות אבטחה כאתגר של מודל ריבוי העננים. כדי להתמודד עם הדאגות המרכזיות הקשורות לאבטחה, יכולת שימוש של מערכת ברכיבים של מערכת אחרת ושילוב בין נתונים, 82 אחוז ממשיבי הסקר הסכימו כי המודל האידיאלי הוא מודל ריבוי עננים היברידי – מודל תפעול IT בעל עננים פרטיים וציבוריים מרובים עם יכולת שימוש של מערכת אחת ברכיבים של מערכת אחרת.

אנאנד אקלה, סמנכ"ל שיווק מוצרים ופתרונות בנוטניקס, אמר כי, "כאשר אבטחת המידע והגמישות התפעולית נמצאות בראש סדר העדיפויות של הארגונים המעניקים שירותים פיננסיים, הם מוכרחים לחפש אחר פתרונות ריבוי עננים בעלי יכולת משולבת של ניהול ואבטחה והיכולת להעביר במהירות יישומים בין תשתיות ענן בצורה חסכונית".    

משתתפי הסקר נשאלו גם אודות אתגרי הענן הנוכחיים שלהם, כיצד הם מריצים כיום יישומים עסקיים קריטיים והיכן הם מתכננים להריץ אותם בעתיד. כמו כן, הם נשאלו אודות ההשפעה של מגפת הקורונה על החלטות עדכניות, נוכחיות ועתידיות בנוגע לתשתית IT וכיצד אסטרטגיית IT וסדרי עדיפויות יכולים להשתנות בגללה. להן ממצאי הסקר המרכזיים:

גופים המעניקים שירותים פיננסיים מתמודדים עם אתגרים של ריבוי עננים – אתגרים אלו כוללים אבטחה (50 אחוז), שילוב נתונים בין עננים (46 אחוז) ואתגרי ביצועים המכסים את הרשת (43 אחוז). בהינתן בכך כי קרוב ל-78 אחוז מהמשיבים ציינו את היעדר מיומנויות ה-IT כדי לענות על דרישות עסקיות, פישוט הפעולות צפוי להיות המוקד המרכזי בשנה הקרובה. יחד עם זאת, מקבלי החלטות בתחום ה-IT מבינים כי אין גישה אחת המתאימה לכולם בכל הנוגע לענן, מה שהופך את ריבוי העננים לאידיאלי לפי מרבית המשיבים לסקר (82 אחוז). מודל זה יסייע להתמודד עם האתגרים המרכזיים של פריסות ריבוי עננים באמצעות אספקת סביבת ענן אחודה עליה ניתן ליישם פוליסות ניהול אבטחה ונתונים בצורה אחידה.

ניידות יישומים נמצאת בראש סדר העדיפויות – 98 אחוז מהמשיבים העבירו יישום אחד או יותר לסביבת IT חדשה במהלך 12 החודשים האחרונים, ככל הנראה ממרכזי נתונים מסורתיים לעננים פרטיים בהינתן החדירה הנמוכה-יחסית בתעשייה של ריבוי עננים וענן ציבורי. פיתוח מהיר של יישום (43 אחוז) צוין לרוב כסיבה למעבר, כאשר אחריו הייתה האבטחה (42 אחוז) והתממשקות עם שירותי ענן מובנים (40 אחוז). בנוסף לכך, 83 אחוז מהמשיבים הסכימו כי העברת יישומים לסביבה חדשה יכולה לגזול זמן ועלויות וישנה ציפייה כי קצב אימוץ הקונטיינרים ילך ויגבר עם פריסות של ריבוי עננים כדי לאפשר ליישומים לרוץ ולעבור כמעט בכל מקום במהירות ובקלות. כמו כן, 86 אחוז מהמשיבים העידו כי קונטיינרים יהיו בעלי חשיבות עבור הארגון שלהם בשנה הקרובה.    

סדרי עדיפויות ה-IT המובילים של השירותים הפיננסיים ל-12-18 החודשים הקרובים – כוללים שיפור יציבת האבטחה (54 אחוז), שיפור ניהול ריבוי העננים (49 אחוז) ופיתוח ו/או הטמעת טכנולוגיות מובנות בענן (47 אחוז). כאשר נשאלו מה ארגונם עשה בצורה שונה בגלל המגפה, 70 אחוז מהמשיבים אמרו כי הם הגדילו את ההוצאות כדי לחזק את יציבת האבטחה שלהם, 64 אחוז הוציאו יותר על הגברת אוטומציה בשירות עצמי המבוססת על בינה מלאכותית ו-64 אחוז השקיעו בעדכוני תשתית. 

להורדת הדוח המלא לחצו כאן.

נוטניקס היא מובילה עולמית בסביבת ריבוי העננים ההיברידי וחלוצה בפתרונות תשתית אחודה (HCI), מה שמאפשר ללקוחותיה להתמקד בתוצאות העסקיות שלהם באופן מיטבי. ארגונים ברחבי העולם משתמשים בתוכנות נוטניקס כדי למנף פלטפורמה אחת לניהול כל אפליקציה בכל מקום עבור סביבות המולטי-קלאוד ההיברידיות שלהם. למידע נוסף, בקרו באתר www.nutanix.com או עקבו אחרינו ברשתות החברתיות @nutanix.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?