פורטק תשווק פתרונות אבטחה וסייבר ישראלים בחו"ל

אלון יעקב צילום יחסי ציבור
אלון יעקב צילום יחסי ציבור

פורטק (ForeTech), חברת בוטיק להפצת פתרונות בתחום אבטחת מידע וסייבר, מכריזה כי  תתחיל לשווק פתרונות אבטחה וסייבר ישראלים בחו"ל.

"כאשר הקמתי את החברה ב- 2006" מספר אלון יעקב, מנכ"ל פורטק, "הבנתי שיש בשוק צורך בייצוג של  סטארט-אפים ישראלים. אני זוכר שישבתי בבית קפה עם שני חבר'ה שפיתחו מוצר ופשוט לא ידעו איך להגיע ללקוחות הגדולים במשק ואיך למכור אותו." כך הפך הסטארט-אפ  ObserveIT לאחד המוצרים הראשונים שפורטק ייצגה, ולימים נמכר לחברת ProofPoint ב-225 מיליון דולר.

בנוסף ל- ObserveIT, מייצגת פורטק שורה של סטארט-אפים ישראלים, המציעים פתרונות ייחודיים וחדשניים בתחום אבטחת המידע והסייבר, בעיקר לארגוני האנטרפרייז, ביניהם: Cy-oT, של חברת Orchestra, XM Cyber, ODIX, Bufferzone, Revivesec ועוד.

"עכשיו כשאנו יוצאים לחו"ל אנחנו מתכוונים להגדיל בצורה משמעותית את מספר הסטארט-אפים הישראלים שאנו מייצגים" מבטיח יעקב. "לאחר שנכיר את הפתרונות לעומק, ונתנסה במכירה שלהם בגבולות ישראל, נפנה החוצה, לשוק העולמי. הכוונה שלנו היא לעבוד מול  משווקים מקומיים בכל מדינה על מנת להכפיל את היכולות שלנו ולהגיע לארגונים הגדולים ביותר בעולם."

"בענף שלנו  כל הארגונים מודעים לכך שהם צריכים פיירוול או פתרון זיהוי ותגובה טוב לתחנות קצה (EDR), אבל פחות ארגונים מודעים לכך שבכל רגע נתון תוקף יכול לנסות לנטר  את רשת ה- wi-fi שלהם למשל" מסביר עידן אבגי, ה-CTO של פורטק, את הערך המוסף של החברה.  "לכן, אנחנו כל הזמן מחפשים את הסטארט-אפ הבא, עם הטכנולוגיה שתסגור פרצה עתידית שאפילו ההאקרים של המחר עוד לא חשבו עליה."

היציאה לחו"ל באה על רקע ההבנה שהמודעות לאבטחת מידע וסייבר במדינות רבות בעולם נמוכה באופן משמעותי מן המודעות בשוק הישראלי. כך לדוגמא,  נזכר יעקב כיצד נשאל לא מזמן, בשעת לילה מאוחרת, בשדה התעופה בבוקרשט, רומניה: "מה ההבדל בין מטוס ישראלי למטוס של כל חברה אירופאית?". יעקב השיב באופן אוטומטי כי ההבדל טמון במספר שכבות אמצעי ההגנה והאבטחה. "ככל שהסיכון גבוה יותר כך יש צורך באמצעי אבטחת מידע רבים יותר, וזה גם ההבדל בין אבטחת מידע בישראל לבין אבטחת מידע בעולם. בארץ, אנחנו הרבה יותר מודעים לסיכוני אבטחת מידע וסייבר ומוכנים להשקיע על מנת להתגונן, כבר שנים, ואילו בעולם – ממש עכשיו מתחילה התעוררות ומודעות לנושא."  

פורטק הוקמה על ידי אלון יעקב  ב- 2006, והיא מספקת ללקוחותיה קשת רחבה של שירותים, כגון: יעוץ, הטמעה, הדרכה ותמיכה. בין לקוחותיה: משרדי ממשלה, גופים ביטחוניים, גופי בריאות, חברות תקשורת, פיננסים, תעשייה והייטק מן המובילים בישראל.

בנוסף לסטארט-אפים שמייצגת החברה, היא המפיצה הבלעדית בישראל של מוצרי חברת BeyondTrust הגרמנית, אשר זכתה זו השנה השלישית ברציפות להימנות על החברות המובילות בריבוע הקסם של גרטנר, בקטגוריית Privileged Access Management.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?