Gina Life בחרה ב-DSG  לפיתוח מודל בינה מלאכותית לאבחון ביתי מוקדם של סרטן השחלות

דן אברהמי צילום יחסי ציבור
דן אברהמי צילום יחסי ציבור

חברת Gina Life, המפתחת שיטה חדשנית לאבחון ביתי מוקדם של סרטן השחלות, בחרה ב-DataScience Group (DSG) כזרוע פיתוח מודל הבינה המלאכותית (AI) שלה. מודל זה, המשתלב בשיטת האבחון של החברה, מאפשר מעקב אישי של כל אישה אחר סמנים ביולוגיים ויכולת לחזות סיכון להתפתחות המחלה בשלבים התחלתיים.

Gina Life, אשר נוסדה על ידי ד"ר שלומית יהודאי-רשף, מנהלת המכון למחקר רפואי ברמב"ם (CRIR), ד"ר ענבל צפיר-לביא, מייסדת שותפה ומנכ"לית החברה, ופרופ' רוני מיכאלי, מפתחת שיטת אבחון מהפכנית לסרטן השחלות, המבוססת על בחינת סמנים ביולוגיים בהפרשות וגינאליות. השיטה, שנמצאת בניסויים קליניים המציגים תוצאות מבטיחות, תאפשר אבחון מוקדם של סרטן השחלות, צמצום משמעותי של שיעור התמותה מהסרטן ושל שיעור הניתוח המניעתי של כריתת השחלות.

דר' ענבל צפיר-לביא, מייסדת שותפה ומנכ"לית Gina Life אמרה כי: "סרטן השחלות נמנה כיום עם סוגי 'הרוצח השקט' המאובחן בדרך כלל בשלבים מאוחרים בהם הטיפולים אינם יעילים, שיעור ההישרדות הוא נמוך ושיעורי התמותה גבוהים. רק שילוב של בינה מלאכותית בטכניקות האבחון הרפואי יאפשר את קפיצת המדרגה הנדרשת לגילוי מוקדם והצלת חיים. בחרנו ב-DSG בשל הניסיון הנרחב שלה בפרויקטים בתחום הרפואי ובשל הידע המקצועי המעמיק שהיא מביאה עימה, הן בתחום הטכנולוגי והן בתחום הבריאות".

מודל הבינה המלאכותית המפותח על ידי DSG יאפשר לחברת Gina Life לנתח מקורות מידע רבים מטווחי זמן שונים, להצליב סטים מגוונים של מידע ואף לחפש קשרים מורכבים ביניהם, מעבר לאלו שנמצאים בבדיקת המעבדה וכך לחזות סיכון למחלה ברמת דיוק גבוהה.

ד"ר ארנה ברי, חברת דירקטוריון ב-Gina Life, מבכירי המגזר המדעי והטכנולוגי בישראל ולשעבר המדענית הראשית של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, אמרה כי: "אבחון מוקדם של סרטן השחלות משמעותו הצלת חיי אדם ומניעת פרוצדורות ניתוחיות קשות. העתיד של הרפואה נמצא בשילוב של טכנולוגיה מתקדמת שמרחיבה את יכולותיו של הרופא ומאפשרת לו יכולות ניתוח וחיזוי שלא היו אפשריות קודם לכן. Gina Life מחוללת מהפכה באבחון סרטן השחלות ומעניקה לנבדקות את השליטה על המעקב אחר בריאותן".

בשלב הראשון של הפרויקט, המתקיים בימים אלו, חברת DSG מספקת ל-Gina Life ליווי לתהליכי חקירת הדאטה הנאספים בניסויים שמבצעת החברה. בשלב השני, אשר יצא לדרך בתוך מספר שבועות, יתבצעו תהליכי ניתוח מעמיקים, בנית התשתית למודל הבינה המלאכותית ותחילת הרצת המודל. הפרויקט צפוי להמשך כשלושה חודשים, לאחריו תתבצע אופטימיזציה, אימון המודל ושילובו המלא בפתרון החברה.

דן אברהמי, מדען הנתונים המוביל את הפרויקט ב-(DSG) Data Science Group, אמר כי: "בחירתה של Gina Life בנו היא הבעת אמון נוספת ביכולת שלנו לספק פתרונות מבוססי בינה מלאכותית ולמידת מכונה מתקדמים בתחום הרפואה. אנו גאים להיות שותפים לפרויקט חשוב זה, ומשוכנעים כי המודל, שישולב בפתרון החברה, יקדם באופן משמעותי את יכולת האבחון המוקדם של סרטן השחלות, ואף עשוי להוביל לפריצת דרך באופן המעקב והטיפול במחלה".

חברת Data Science Group (DSG) הינה מובילה גלובלית בפיתוח מוצרים, פתרונות ומודלים מבוססי AI לארגוני אנטרפרייז. החברה הוקמה ב- 2015 על ידי מומחה הבינה המלאכותית ד"ר אילן ששון ומומחה מדעי המוח ד"ר גדעון רוזנטל, כמרכז מצוינות מוביל בתחום הבינה המלאכותית, על מנת לספק למותגים הגדולים בעולם, ארגוני בריאות, טכנולוגיה, תעשיה ופיננסים, את כלי הלמידה העמוקה (DL) ולמידת המכונה (ML) המתקדמים ביותר להפקת ערך עסקי ויתרון תחרותי – באופן היעיל, היסודי והבטוח ביותר.

בחברה, הממוקמת בתל אביב, מועסקים כשלושים איש, חוקרים ומדעני נתונים. עד כה פיתחה החברה עשרות רבות של אפליקציות AI בהתבסס על התשתית שפותחה על ידה – AI Enterprise Suite. בין לקוחות החברה בארץ ובעולם ניתן לציין את Nice, Taboola, ExLibris, Trax, Merck, Lumen, המרכז הרפואי שיבא, קרן גידור אמריקאית בתחום הסחורות, Newcrest – מכרה הזהב השלישי בגודלו בעולם באוסטרליה ועוד.

מיליוני נשים ברחבי העולם סובלות ממגוון רחב של מחלות שהתגלו מאוחר. חברת ג'ינה לייף מפתחת פלטפורמה לאבחון מוקדם בתחום בריאות האישה על ידי מדידת ביומרקרים בהפרשות ואנליזה מבוססת בינה מלאכותית. לחברה תוצאות מבטיחות מניסוי קליני לאבחון מוקדם של סרטן השחלות ונמצאת בניסויים קליניים עבור אינדיקציות נוספות.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?