21 חברות ישראליות נבחרו לתוכניות חדשנות בטייוואן

i2i צילום נטי לוי
i2i צילום נטי לוי

חברת i2i הטייוואנית, המקשרת בין חברות בתחומי חדשנות בטייוואן בחרה ב-21 חברות ישראליות להשתתף בשלוש תכניות ייעודיות להאצת הפעילות שלהן בטייוואן. כלכלת טייוואן שמציגה נתוני צמיחה לשנת 2021 בקצב המהיר ביותר מזה עשור, מהווה שוק יעד משמעותי לחברות ישראליות, עם דגש על חברות בתחומי הטכנולוגיה.

חברת i2i אשר פועלת בישראל שנתיים עם תכנית חדשנות בטיוואן בשם IP² LaunchPad, משיקה כעת שתי תכניות נוספות עבור חברות ישראליות, תכנית IP² Plus – תכנית המשך לבוגרות המחזור הראשון ולחברות ישראליות בוגרות שמעוניינות לחדור לשווקים חדשים ותכנית IP² Sustainability הפועלת בשת"פ עם סטארטאפ ניישן סנטרל ומתמקדת בתחומי הקיימות. שלושת התכניות פועלות במרכז החדשנות Startup Terrace, אשר נתמך על-ידי מינהל החברות הקטנות והבינוניות של משרד הכלכלה בטייוואן.

תכניות חדשנות בטייוואן מספקות לחברות הישראליות ממשק לסביבה העסקית בטייוואן. הצוות של i2i בטייוואן משמש כזרוע המקומית עבור החברות הישראליות ומקדם את החשיפה שלהן בפני האקוסיסטם המקומי. לצידו, צוות השותפים הבכירים בתכנית מלווה את החברות ומעניק להן גישה ישירה לכל הגורמים העסקיים, הממשלתיים וכן משקיעים, בהתאם לצרכי הפעילות של החברות הישראליות.

על השותפים בתוכניות נמנים בכירים ממשרד הכלכלה והמסחר בטיוואן, ארגון תעשיית ה-BIO, חברות ענק כמו אייסר, אדוואנטק, סיסקום, האוניברסיטה ללימודי רפואה בטייפה (TMU), רשת בתי חולים ואקסלרטור שואו-צ'ואן מדיקל, בית החולים צ'אנג גונג, ומשקיעים כמו China Development Financial, FORMED ועוד. בנוסף, החברות הישראליות מקבלות תמיכה ומימון להקמת מרכז פעילות מקומי. במקביל, החברות זוכות לליווי עסקי ובינתרבותי גם בישראל, ע"י רני שיפרון, מנכ"ל חברת הייעוץ הישראלית Healthier Globe, נציג חברת i2i ומנהל את התכניות בארץ.

תהליך בחירת החברות שהחל לפני כחצי שנה כבר הניב לחברות הישראליות המשתתפות שישה הסכמים להפצה ולניסויים קליניים. בין החברות שחתמו על הסכמי הפצה ניתן למצוא את אונווגו (Onvego) מפתחת פלטפורמה ליישום פתרונות דיבור למכשירים ואפליקציות שחתמה עם Syscom מפיצת מוצרי אבטחת המידע המובילה בטאיוואן; חברת InCyber המתמקדת בתחום הסייבר סקיוריטי שחתמה עם Lydsec המתמחה בשוק הארגוני; וחברת סלווייז (Cellwize) המפתחת פלטפורמת תוכנה לניהול אופטימלי של רשת סלולרית שחתמה עם eFormula טכנולוגיות המתמחה בתעשיית הטלקום.

בנוסף OutSense המתמחה בבריאות דיגיטלית חתמה על הסכם לניסוי קליני עם שו-צ'ואן מערכת הבריאות הגדולה בטייוואן; קאוליטיליין (Quality Line ) מספקת תוכנה לאנליזה לשיפור יעילות הייצור חתמה עם ;Mighty Net וחברת Fairtility מפתחת פתרונות בינה מלאכותית ובביג דאטה להגדלת היעילות של הפריה חוץ גופית שחתמה על הסכם עם חברת התרופות NUWA Bio.

לדברי הו צ'ין-צ'אנג, מנכ"ל מינהל החברות הקטנות והבינוניות (SMEA) של משרד הכלכלה (MOEA) בטיוואן: "במהלך החודשיים האחרונים אזורים בטייוואן נכנסו לסגר בשל התפשטות נגיף הקורונה באי, אבל הצוותים של התכנית המשיכו לעבוד במלוא המרץ כדי לקדם את שיתופי הפעולה ואת הפעילויות של החברות הישראליות. אנחנו ממשיכים את המומנטום של הצלחת התכנית משנה שעברה ורואים כיצד האקוסיסטם בישראל והאקוסיסטם בטייוואן משלימים זה את זה ומייצרים הצלחות עסקיות וטכנולוגיות".

לדברי הנספח הכלכלי של טיוואן בישראל סטנלי צ'ו-אן צ'נג אמר "טייוואן וישראל פועלת בשיתוף פעולה שנים רבות וחתומות על הסכמים רבים החל מתחומי הבריאות, החקלאות, הגנת הסביבה ועד תחומי האנרגיה, טכנולוגיות מים וטכנולוגיות מידע ותקשורת. החדשנות הישראלית ידועה בכל העולם ואני שמח על הרחבת הפעילות המשותפת ויצירת שיתופי פעולה בתחומי החדשנות בין ישראל וטייוואן באמצעות תכנית IP² LaunchPad זו השנה השנייה ברציפות ובשילוב של תכניות חדשות שהוקמו מתוך שיתופי הפעולה".

"אני מאמין שתוכנית IP² Launchpad משקפת לא רק את האינטרס ההדדי של שיתוף פעולה בתחומי החדשנות והטכנולוגיה בין טייוואן לישראל, אלא גם את הפוטנציאל הגדול לקשר ושותפות ארוכי טווח בין אנשים משני הצדדים. התכנית Launchpad של IP² בונה בסיס איתן ומחויבות חזקה לעתיד, וזו המשימה המשותפת שלנו להמשיך ולהרחיב את הקשרים. " אמר מר עומר כספי, מנהל משרד הכלכלה והתרבות של ישראל בטייוואן

אירוע ההכרזה על השקת התכניות וחתימה על ההסכמים התקיים ביום שלישי 27.7 באופן סימולטני בתל אביב ובטייפה ושודר און-ליין בהשתתפות של מנכ"ל מינהל החברות הקטנות והבינוניות (SMEA) של משרד הכלכלה בטיוואן מר הו צ'ין-צ'אנג, יו"ר i2i ד"ר גרי גונג, מנהל משרד הכלכלה והתרבות של ישראל בטיוואן מר עומר כספי, הנספח הכלכלי של ישראל בטיוואן מר צליל להב, הנספח הכלכלי של טיוואן בישראל מר סטנלי צ'ו-אן צ'נג, תומר שפילמן נציג משרד הכלכלה, לימור אורמן מנכ"לית לשכת המסחר ישראל-אסיה, וכן נציגי עשרות השותפים של התכנית בטיוואן ובישראל ונציגי חברות הסטארטאפ בישראל.

לינק לרשימת החברות הישראליות השותפות בתכנית https://www.startupterrace.com/2021-team

i2i, הוקמה מתוך מכון מחקר IT הגדול ביותר בטייוואן. מאז שנת 2000 i2i מנהלת את החממות הגדולות ביותר בטייוואן – חממת התוכנה נאן-קאנג Nan-Kang וחממת התוכנה Kao-Hsiung. חברת i2i הקימה ומנהלת אקו-סיסטם טכנולוגי, שתומך ומקשר בין בעלי עניין בתחום החדשנות בטייוואן ומפעילה את תכנית  IP² LaunchPad. תכנית המאיצה את הכניסה של חברות סטארטאפ ישראליות לשוקי המזרח הרחוק ולפעילות באקו-סיסטם של טייוואן.

התוכנית פועלת במרכז החדשנות Startup Terrace, אשר נתמך על-ידי מינהל החברות הקטנות והבינוניות (SMEA) של משרד הכלכלה (MOEA) בטייוואן. רני שיפרון, מנכ"ל חברת הייעוץ הישראלית Healthier Globe  נציג חברת i2i ומנהל התכנית בישראל.  המחזור השני של התכנית כולל חברות הנמצאות בשלבים מתקדמים, אחרי סבב גיוס ראשוני ועם מכירות התחלתיות והן מתחומי טרנספורמציה דיגיטלית בתחומי הבריאות, ההייטק ואנרגיה מתחדשת מבוססי ביג דאטה, AI , IoT ,5G וסייבר סקיוריטי. בנוסף החלה להפעיל השנה גם את תכנית IP² Plus, ותכנית IP² Sustainability הפועלת בשת"פ עם סטארטאפ ניישן סנטרל.

מידע על תכנית IP² LaunchPad 

המחזור הראשון של תכנית IP² LaunchPad הושק בישראל ביוני 2020. בתקופה של חצי שנה ובצל המגיפה העולמית, התקיימו למעלה מ- 150 פגישות מקוונות ופיזיות, ונחתמו 17 הסכמי שיתוף פעולה בין החברות הישראליות שנבחרו להשתתף בתכנית לבין ארגונים מובילים בטייוואן, בניהם: מערכת הבריאות הפרטית הגדולה של טייוואן – שו-צ'ואן, יצרנית המכשור קארמה מדיקל, יצרן האלקטרוניקה Might Electronic, Topco Scientific, יצרן המשקפות Jorjin Technologies, מפיץ ציוד רפואי HUKUIBIO ובית החולים האוניברסיטאי של טייפיי. על אף שהתכנית הסתיימה חברות שהשתתפו בה ממשיכות לקבל סיוע בקידום פעילות בטייוואן ולהתקדם לעבר הסכמי שת"פ והשקעות משמעותיות.

 לפרטים נוספים על התוכנית  https://www.startupterrace.com/ip2launchpad

בתמונה: טקס החתימה של חברת סלווייז (Cellwize) המפתחת פלטפורמת תוכנה לניהול אופטימלי של רשת סלולרית עם eFormula טכנולוגיות המתמחה בתעשיית הטלקום. צילום: i2i

ליד השולחן מימין לשמאל: סטנלי צ'ו-אן צ'נג, הנספח הכלכלי של טיוואן בישראל, שרון אללוף, סמנכ"לית פיתוח עסקי APAC, חברת סלוויז, רני שפרון, מנכ"ל הלתייר גלוב נציג i2i בישראל ומנהל תכניות IP2

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?