חברת האם של IL MAKIAGE גייסה 130 מיליון דולר

יושבים מימין דר בועז פרייס שירן הולצמן אראל ניב פרייס עומד אורן הולצמן צילום איל מקיאג
יושבים מימין דר בועז פרייס שירן הולצמן אראל ניב פרייס עומד אורן הולצמן צילום איל מקיאג

ODDITY, חברת האם של IL MAKIAGE, אשר נמצאת בשליטת אורן הולצמן, הודיעה על סגירת סבב פרטי בסך 130 מיליון דולר, בעסקה אשר משקפת שווי של 1.5 מיליארד דולר לחברה. את ההשקעה הובילו גופים אמריקאים מובילים – Fidelity, Franklin Templeton, וקרנות צמיחה נוספות.

"הטכנולוגיה והאסטרטגיה שלנו פותחות בפנינו הזדמנויות צמיחה אדירות בתעשיית הביוטי וה-wellness ומאפשרות לנו את השילוב הנדיר של סקייל, צמיחה ורווחיות", אמר אורן הולצמן, בעל השליטה ומנכ"ל החברה. "אנו נרגשים וגאים לראות הבעת אמון מגופים אמריקאים כה גדולים
ומשמעותיים אשר בחרו להצטרף למסע שלנו, ואנו בטוחים כי יחד איתם נמשיך לפתח את העתיד של התעשייה כולה".

IL MAKIAGE ממשיכה לצמוח בקצב מואץ של למעלה מ-100 אחוז בשנה, זה שנה שלישית ברצף, והכנסותיה בשנת 2021 הסתכמו בלמעלה מ-260 מיליון דולר, הכנסות אשר ממקמות אותה כמותג האון ליין הכי גדול בתעשיית הביוטי בארה"ב. המותג השני של ODDITY (חברת האם של IL MAKIAGE), SpoiledChild, צפוי להיות מושק בפברואר 2022 במטרה לשבש קטגוריית wellness נוספת און ליין.

"IL MAKIAGE בנתה פלטפורמה טכנולוגית מוכחת שמציבה את הלקוח במרכז ומספקת חווית אונליין יוצאת דופן" אמר מאט קווינלן, מנהל השקעות ב- Franklin Templeton".IL MAKIAGE היא ללא ספק השחקנית המובילה שהציבה לעצמה מטרה לבנות את עתיד תעשיית הביוטי וה-wellness. קצב הצמיחה המואץ, החדשנות הטכנולוגית ופיתוח המוצרים ב-ODDITY מייצרים הזדמנות משמעותית שעודנה לפנינו וצפויה ליצור ערך לטווח ארוך".

"אני משקיע בחברות שיש להן יכולת לראות את הנולד ולרתום טכנולוגיה ויכולות דאטה כדי להבין לעומק את בסיס הצרכנים שלהם וליצור מוצרים חדשים וחדשנות שלא רק ממלאים את החסר אלא יוצרים מהפיכה של ממש בתעשייה" אמר תומאס טול. "IL MAKAIGE היא דוגמא מושלמת לסוג כזה של ארגון שהיכולות שלו – ובפרט היישומים הטכנולוגיים שלו – רחבים הרבה מעבר לתעשיית הביוטי וה-wellness. אני נרגש לחבור לתוכניות הצמיחה שלהם בענף ומחוצה לו".

IL MAKIAGE, שלה מטה בניו יורק, ארצות הברית ומרכז פיתוח בתל אביב, ישראל, מעסיקה למעלה מ-250 עובדי מטה וטכנולוגיה, כאשר הזרוע הטכנולוגית של החברה מהווה למעלה מ-40 אחוז ממצבת עובדיה.

החברה בנתה את הפלטפורמה הטכנולוגית המתקדמת ביותר בתעשייה, וזאת באמצעות שימוש ביכולות בינה מלאכותית, אלגוריתמיקה, וראייה ממוחשבת בכדי לשבש את תעשיית הביוטי והWellness . החברה משתמשת בבינה מלאכותית כדי לזהות את צרכי הצרכנים ובכדי לפתח מוצריה.

לחברה אשר למעלה מ-90 אחוז מהכנסותיה מגיעות מאונליין, מעל 25 מיליון משתמשים, רובם המכריע בארה"ב, אשר הינו השוק הגדול ביותר של החברה (למעלה מ-75% מהכנסותיה), ולאחרונה התרחבה החברה לאנגליה וגרמניה. בשנת 2017, L CATTERTON, קרן ההשקעות הגדולה ביותר בארצות הברית בתחום הקונסיומר השקיעה כ-34 מליון דולר ב-IL MAKIAGE.

Franklin Resources, Inc (NYSE:BEN) היא חברת השקעות גלובאלית בעלת חברות בנות הפועלות בשם Franklin Templeton ומלווה לקוחות ביותר מ-165 מדינות. החברה מתמחה בניהול השקעות, ניהול נכסים ופתרונות טכנולוגיים.  הודות למנהלי ההשקעות המומחים שלה, החברה מפגינה יכולות נרחבות בפתרונות וחלופות הון עצמי, הכנסה קבועה, ניהול נכסים והשקעות אלטרנטיביות. עם משרדים ביותר מ-30 מדינות וכ-1,300 אנשי מקצוע בתחום ההשקעות, לחברה המבוססת בקליפורניה יש למעלה מ-70 שנות ניסיון בהשקעות ומנהלת נכסים בשווי של למעלה מ-1.5 טריליון דולר נכון ליום 30 בנובמבר 2021.

תומאס טול הוא המייסד, היו"ר והמנכ"ל של Tulco, LLC, חברת אחזקות פרטית החוברת לחברות שבבסיסן טכנולוגיות חדשניות בתעשיות מיושנות. ההשקעות נעות בין חברת FIGS ועד ל-Acrisure. טול הוא גם המייסד של Tull Investment Group, קרן פרטית המשקיעה בחברות סטארט-אפ ובחברות טכנולוגיה בשלבים מוקדמים לרבות Genies, Pinterest, Zoox, ו-Oculus Rift. בעבר טול היה המייסד, יו"ר ומנכ"ל של Legendary Entertainment, חברת הסרטים שהפיקה סרטים שוברי קופות ביניהם האביר האפל  ו-300.

מלבד עבודתו בתחום ההשקעות, טול הוא פילנטרופ פעיל ומייסד של קרן משפחת טול התומכת בחינוך, רפואה, מחקר מדעי ושימור. הוא גם חבר במועצה המייעצת לדיקאן של בית הספר להנדסה באוניברסיטת MIT.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?