Blink Technologies השלימה סבב גיוס של 14 מיליון דולר בהובלת INcapital Ventures

נתי נאשמן, ענבר חכם צילום Incapital ventures
נתי נאשמן, ענבר חכם צילום Incapital ventures

Blink Technologies, המפתחת בינה מלאכותית עבור שוק הEYE TRACKING הודיעה על גיוס 14 מיליון דולר בסבב גיוס ראשוני שהובל על ידי INcapital Ventures ושבו לקחו חלק עוד שישה משקיעים פרטיים, גפן קפיטל ומשקיעי הסיד שלה, Trilogy, Eldridge, Cervin Ventures ו-Elysian Park. סבב זה מגיע לאחר סבב גיוס Seed שהתקיים באפריל 2018. ביחד הביאו שני הסבבים את סך ההשקעות ב-Blink לסכום של 24 מיליון דולר. לחברה יש מרכז פיתוח בחיפה שמונה כ25 מפתחי בינה מלאכותית ועמיתי מחקר.

Blink היא חברת הסטארט-אפ הראשונה שפיתחה טכנולוגיית ניטור עיניים יציבה ולא פולשנית, שאינה דורשת חומרה שעוצבה במיוחד עבורה. הטכנולוגיה יכולה להשתמש במצלמה המובנית שכבר קיימת במכשיר.

הפתרון הקנייני שפיתחה החברה משלב מודלים מתמטיים של העין עם ארכיטקטורת למידת מכונה המותאמת למשתמש. בכוחם של האלגוריתמים שפיתחה החברה לניטור זוויות שונות של הראש ושל עיניי המשתמשים, את מצב העין, מיקומה ואת הכיוון עליו מתקבעות העיניים כפי שהוא מתועד על ידי המצלמה. לחברה יש לקוחות ושיתופי פעולה עסקיים גדולים ומגוונים הכוללים בין היתר את סמסונג, מיקרוסופט, שמיר אופטיקה, acer ועוד.

"אנו מאד שמחים על ההזדמנות הזאת. הצוות של Blink הוא צוות מנוסה, שעומד בתחזיות ואבני הדרך שהציבו לעצמם. היכולת של בלינק לספק פתרונות תוכנה קלים ליישום בתחום ה-  EYE TRACKING הולכת לטרוף את הקלפים בשוק ההולך וגדל" אמרה נתי נשמן, שותפה מנהלת ב Blink Technologies, המפתחת בינה מלאכותית עבור שוק הEYE TRACKING הודיעה על גיוס 14 מיליון דולר בסבב גיוס ראשוני שהובל על ידי INcapital Ventures.

"אנו משנים את תחום ה EYE TRACKING מקצה אל קצה ומציעים פתרונות תכנה חכמים מבוססי בינה מלאכותית. אנחנו כבר עובדים עם החברות הגדולות בעולם על מנת לפשט ולאפשר חוויות משתמש דיגיטליות במכשירים שונים ובמערכות הפעלה שונות", אומר אורן יוגב, מנכ"ל ומייסד במשותף של Blink. "האנושות הולכת לקראת חיבור הדוק יותר לפלטפורמות דיגיטליות מבוססות visual sensing והחברה שלי אחראית להוביל שורה של חוויות משתמש מהפכניות בעולם ההיברידי הידוע כ-Metaverse". אורן יוגב כזכור גם אחראי בהובלת האקזיט הגדול ביותר בספורט טק הישראלי לפני כחמש שנים כמנכל ומייסד שותף של ריפליי טכנולוגיות. החברה נמכרה לאינטל ב180 מיליון דולר תחת הובלתו יחד עם האחים מתיאו ואביב שפירא  "המוצרים שלנו בבלינק כבר היום מחליפים את העכבר, השלט האלחוטי ובהמשך ישולבו בדור הבא של מסך המגע". הוסיף יוגב.

שילוב EYE TRACKING עם טכנולוגיית תלת-ממד מאפשרת ל-Blink לעצב מחדש אף את הדרך בה אנו חווים כלי תצוגה מסורתיים. זאת על ידי מתן אפשרות לייצר סביבת תלת-ממד ללא צורך במשקפיים מיוחדים או בתצוגה המותקנת על הראש (HMD). "הטכנולוגיה הזאת תהיה חלק מחי היומיום שלנו", מסביר מייסד שותף וסמנכ"ל הטכנולוגיות של  Blink, גלעד דרוזדוב. "בעתיד הנרקם לנגד עינינו, הצגים יהיו מותאמים למשתמש ויבינו את כוונותיו במגוון גדול של אינטראקציות בחיינו".

"המכוניות ,חדרי ניתוח, המכשירים הניידים, ומערכות מציאות רבודה, יעשו כולם שימוש בהבנה הפיסיולוגית של העין ויוכלו להגיב בעזרת מערכות ההפעלה שיעברו שדרוג לתוכן באינטראקציה מונחית מבט". הוסיף.

כיום מסייעת Blink ללקוחות גדולים בשורה ארוכה של תחומים, ביניהם: מסכי תלת ממד, אופטומטריה, שלטי פרסום והכוונה, חינוך תוך שימוש בכלי תצוגה תלת-ממדיים, עזרה בנגישות לבעלי מוגבלות פיזית ועסקים המשתמשים בעמדות מבוססות טכנולוגיה ללא מגע ויישומים מקוונים. יישומים אלו משתמשים בטכנולוגיה זו כדי לאפשר ללקוחותיהן בחירה באמצעות מבט, שתייתר את הצורך במגע פיזי בסביבה המורכבת שיצרה מגפת הקורונה.

ההון שגיסה Blink  ישמש לפיתוח מוצרים ולהעסקת עובדים נוספים. החברה מתכננת להכפיל את מצבת כוח האדם שלה ל-60 איש והחלה בגיוס מסיבי של כישרונות אל צוותי המכירות שלה בארצות הברית ובאסיה, וצוותי הפיתוח הישראליים בחיפה.

INcapital Ventures היא קרן הון סיכון המתמקדת בהשקעות ראשוניות בחברות המפתחות טכנולוגיות B2B. הקרן משקיעה בעיקר בחברות ישראליות המציגות צמיחה מואצת ופוטנציאל החזר השקעה גבוה.

את הקרן מוביל Family Office קנדי והיא מגובה במשקיעים מוסדיים ופרטיים בולטים מצפון אמריקה. השותפים-המנהלים שלה נתי נאשמן, ענבר חכם ומארק נאשמן, כולם בעלי רקע משמעותי בהשקעות ובטכנולוגיה – נמצאים בטורונטו, ניו-יורק ותל אביב. הם מעורבים מאוד בחברות פורטפוליו, משתמשים בניסיון הניהולי המשמעותי שצברו ונעזרים ברשת גלובלית המסייעת להם להתפרס גם לצפון אמריקה.

הקרן תומכת במשקיעים בתחומים דוגמת גיוס הון, פיתוח עסקי ואסטרטגיית שוק. עד עתה השקיעה הקרן בשמונה חברות בסבבי גיוס ראשונים ושניים.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?