בעקבות ההצלחה בישראל: טייוואן מרחיבה את תכנית האצת החברות לחמש מדינות נוספות

גארי גונג נשיא ip2 צילום יחסי ציבור
גארי גונג נשיא ip2 צילום יחסי ציבור

חברת Innovation To Industry – i2i הטייוואנית, שמנהלת את תכנית החדשנות IP² LaunchPad  להאצת כניסת חברות לפעילות באקוסיסטם של טייוואן, הודיעה על הרחבת התכנית לחמש מדינות נוספות בעקבות הצלחתה בישראל. התכנית החלה לפעול לאחרונה בקנדה ובאוסטרליה, על בסיס המודל בישראל וכן היא צפויה להיפתח בקרוב גם בבריטניה, הולנד ושוודיה. התכנית פועלת במרכז החדשנות Startup Terrace, אשר נתמך על-ידי מינהל החברות הקטנות והבינוניות של משרד הכלכלה בטייוואן ומעניקה לחברות המשתתפות מרכז פעילות עסקי מקומי.

טייוואן מחזקת את מעמדה כמוקד משיכה לחברות מכל העולם, בהמשך למדיניות ההשקעות שהחלה להפעיל בשנת 2018; ובשילוב עם הצמיחה החיובית שכלכלת טייוואן מציגה על רקע ההתמודדות עם מגיפת הקורונה וההשפעה המוגבלת שלה על התעשייה והכלכלה המקומית. עפ"י נתונים שפרסם משרד הכלכלה הטייוואני, בנובמבר 2021 היקף היצוא של טייוואן גדל ב-30.2% ביחס לשנה הקודמת וההתאוששות העולמית הגדילה את הביקוש כמעט בכל תחומי הכלכלה של טייוואן. על פי תחזית המנהל הכללי לתקציב, חשבונאות וסטטיסטיקה (DGBAS) בטייוואן, בשנים 2021 ו- 2022 התמ"ג בטייוואן צפוי לגדול ב-6.09% ו- 4.15%, בהתאמה.

"לפני כשנה וחצי כשהשקנו את התכנית הראשונה בישראל דיברתי על החזון שלנו להשיק את התכנית במקומות נוספים בעולם ואני נרגש היום להודיע על פתיחת מרכזי פעילות נוספים. טייוואן פועלת לבסס את מעמדה כהאב לסטארטאפים במזרח אסיה, להגדיל את החשיפה הבינלאומית של האקוסיסטם ולקדם שיתופי פעולה גלובליים וממשלת טייוואן צפויה להשקיע כמיליארד דולר עד 2023 להשגת מטרה זו" אומר ד"ר גארי גונג, יו"ר חברת i2i, שהקימה ומנהלת אקו-סיסטם טכנולוגי התומך ומקשר בין בעלי עניין בתחום החדשנות בטייוואן ומנהלת את חממות התוכנה הגדולות בטייוואן מזה 21 שנה.

"ההתמודדות של כלכלת טייוואן עם מגיפת הקורונה, התחזיות להמשך הצמיחה וההשקעה של הממשלה בתכניות להפיכתה של טייוואן להאב חדשנות והאצת כניסה לשווקי המזרח, פותחים הזדמנות עבור חברות ישראליות לקחת חלק בצמיחה הגלובלית של טייוואן. בימים אלו פתחנו את ההרשמה למחזור השלישי של תכנית IP² LaunchPad להאצת פעילות של חברות ישראליות באקוסיסטם של טייוואן. לתכנית יתקבלו 10 חברות מתחומי הבריאות, אנרגיה מתחדשת וסייבר סקיוריטי", אמר רני שיפרון, מנכ”ל חברת הייעוץ הישראלית Healthier Globe, מנהל התוכנית בישראל ונציג i2i.

IP² LaunchPad הושקה לראשונה בישראל ביוני 2020 והפעילה בהצלחה שני מחזורי פעילות. בשנה האחרונה הפעילות הורחבה בישראל ונוספו שתי תכניות עבור חברות ישראליות – IP² Plus, תכנית המשך לחברות שסיימו את המחזור הראשון ולחברות ישראליות בוגרות שמעוניינות לחדור לשווקים חדשים ותכנית IP² Sustainability הפועלת בשת"פ עם סטארטאפ ניישן סנטרל ומתמקדת בתחומי הקיימות. בשנה וחצי האחרונות, קרוב ל-50 חברות השתתפו בתוכניות השונות, שמסגרתן התקיימו יותר מ-300 פגישות וירטואליות ופיזיות ונחתמו כ-25 הסכמי שיתופי פעולה, בהם הסכם Joint venture של חברת הסטארטאפ הישראלית רסימיטרי (Resymmetry) עם תאגיד המכשור הרפואי Karma; חברת InCyber, המתמקדת בתחום הסייבר סקיוריטי, חתמה עם Lydsec המתמחה בשוק הארגוני; קאוליטיליין (Quality Line), המספקת תוכנה לאנליזה לשיפור יעילות הייצור, חתמה עם קבוצת Might Electronic; סלווייז (CELLWIZE), המפתחת פלטפורמת אוטומציה לטכנולוגיות 5G Open ran, חתמה עם E-Formula המפיצה פתרונות לטכנולוגיות סלולר המובילה בטיוואן; ועוד. שתי האחרונות גם פתחו נציגות בטייוואן במרכז החדשנות Startup Terrace.

אודות חברת    Innovation To Industry – i2i

i2i, הוקמה מתוך מכון מחקר IT הגדול ביותר בטייוואן. מאז שנת 2000 i2i מנהלת את החממות הגדולות ביותר בטייוואן – חממת התוכנה נאן-קאנג Nan-Kang וחממת התוכנה Kao-Hsiung.

חברת i2i הקימה ומנהלת אקו-סיסטם טכנולוגי, שתומך ומקשר בין בעלי עניין בתחום החדשנות בטייוואן ומפעילה את תכנית  IP² LaunchPad. תכנית המאיצה את הכניסה של חברות סטארטאפ ישראליות לשוקי המזרח הרחוק ולפעילות באקו-סיסטם של טייוואן. התוכנית פועלת במרכז החדשנות Startup Terrace, אשר נתמך על-ידי מינהל החברות הקטנות והבינוניות (SMEA) של משרד הכלכלה (MOEA) בטייוואן. רני שיפרון, מנכ"ל חברת הייעוץ הישראלית Healthier Globe נציג חברת i2i ומנהל התכנית בישראל.  המחזור השני של התכנית כולל חברות הנמצאות בשלבים מתקדמים, אחרי סבב גיוס ראשוני ועם מכירות התחלתיות והן מתחומי טרנספורמציה דיגיטלית בתחומי הבריאות, ההייטק ואנרגיה מתחדשת מבוססי ביג דאטה, AI , IoT ,5G וסייבר סקיוריטי. בנוסף החלה להפעיל השנה גם את תכנית IP² Plus, ותכנית IP² Sustainability הפועלת בשת"פ עם סטארטאפ ניישן סנטרל.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?