קינדריל תקים תנהל ותתחזק את תשתית ה-IT של פרויקט הנתיבים המהירים

דרור פרל מנכל חברת קינדריל ישראל צילום נימרוד קפילוטו
דרור פרל מנכל חברת קינדריל ישראל צילום נימרוד קפילוטו

קינדריל, ספקית שירותי תשתיות ה-IT הגדולה בעולם, הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת דן, במסגרתו תייעץ, תקים, תנהל ותתחזק את תשתית ה-IT של פרויקט הנתיבים המהירים הרב-שנתי של דן, שמטרתו להקל על עומסי התנועה בצירים מרכזיים בישראל.

קבוצת דן זכתה במכרז הממשלתי להקמת תשתית IT והפעלה של ״נתיבים מהירים״ כחלק מקונסורציום "נתיב לעיר בע"מ". הפרויקט נועד להקל על עומסי התנועה במטרופולין תל אביב. במסגרת פרויקט ״הנתיבים המהירים״, קבוצת דן וקינדריל, יתכננו, יקימו, יתפעלו ויתחזקו את מערך IT התומך בכבישי אגרה מהירים לאורך של כ-100 ק"מ וחניונים הגדולים מסוגם במדינה עם יותר מ-10,000 מקומות חניה. כחלק מהפרויקט בתחום של תנועה, האגרה ומערכי הסעת המונים שיכללו כ-200 אוטובוסים חשמליים, יכללו מערכות ניהול המידע העוטפות את הפתרון מקצה-לקצה.

קינדריל תשמש כיועצת, שתתכנן ותקים את ארכיטקטורת ה-IT עבור תשתית ה-IT, וכן תשמש כאינטגרטור ראשי של מערכות הפרויקט יחד עם שותפי הטכנולוגיה הגדולים בשוק ה-IT, בהם Lenovo, VMware, Juniper, Exagrid, Magalcom, McAfee, HCL ועוד, עליהם יבוסס פרויקט ״הנתיבים המהירים״.

כמו כן, תקים תשתית IT, באמצעות קישורן של מערכות הניהול האורבניות למערכת מחשוב מרכזית הכוללת מערכת ניטור מרכזית, תשתיות ליבה רשתית, וכן כלי סייבר ואבטחת מידע עוטפים מקצה לקצה המבוססים על שני מתקני מחשוב (Data Center) המוקמים לפי דרישת הפרויקט ברמת TIER-2. הפלטפורמה תוכל לאסוף ולהפיק תובנות מלמעלה מ-2,500 טרה בייט של נתונים, ותסייע למומחים מקבוצת דן לקבל החלטות על סמך נתונים אלו.

עומסי תנועה – בעיקר במטרופולינים המרכזיים (כמו תל אביב ואחרים) – מהווים בעיה מרכזית המאטה את הצמיחה בישראל. בין השנים 2013 ל-2021 נוספו לכבישים בישראל כ-1 מיליון כלי רכב מנועיים חדשים, שהסתכמו ב-3.84 מיליון רכבים בסך הכל בשנת 2021. מגמה זו צפויה להתעצם בשנים הקרובות עם המשך גידולה הצפוי של אוכלוסיית ישראל עד 2027. לאחר יישומו, הפרויקט צפוי לסייע לצמצם באופן משמעותי את הזמן שאנשים מבלים בפקקים, ולעודד נסיעה שיתופית ואימוץ תחבורה ציבורית. זאת, על ידי מתן אפשרות לנסיעה בנתיבים הייעודיים של הפרויקט במהירות שלא תפחת מ-70 קמ"ש.  ארכיטקטורת ה-IT ותשתית ה-IT יסייעו בעמידה ביעדים של פרויקט ״הנתיבים המהירים״.

"ניהול רשת תחבורה מורכבת הוא תהליך מתמשך, המשלב ידע מעמיק על מגמות בניידות, יחד עם ניתוח נתונים בזמן אמת ותשתית IT מהירה, מאובטחת ונמרצת", אומר רונן מידה, סמנכ"ל הטכנולוגיה של פרויקט ״הנתיבים המהירים״ של דן.

"מגוון הכלים העומדים לרשותם של קובעי מדיניות ומומחים המבקשים להילחם בעומסי התנועה בערים המובילות בישראל, מצביעות על מספר הולך וגדל של דוגמאות תפעוליות המאפשרות להתמודד עם אתגרים אילו בצורה המיטבית דרך יישום גישה משולבת באמצעות מערכות חדשניות ואינטגרציה מערכתית", אומר דרור פרל, מנכ"ל קינדריל ישראל. "לגישה זו יש פוטנציאל לא רק להילחם בעומסי התנועה, אלא גם לייעל את התנועה, להפחית את זיהום האוויר, לשפר את הבטיחות בדרכים ולקדם צמיחה כלכלית".

קינדריל (NYSE: KD), הינה ספקית שירותי תשתית ה-IT הגדולה בעולם. החברה מתכננת, מקימה, מנהלת ומחדשת את מערכות המידע המורכבות והקריטיות ביותר, בהן תלוי העולם מדי יום. קרוב ל-90,000 עובדיה של קינדריל משרתים למעלה מ-4,000 לקוחות בלמעלה מ-60 מדינות ברחבי העולם, אשר 75% הינן חברות מ-Fortune 100. למידע נוסף, בקרו בכתובת www.kyndryl.com.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?