לגאסי – צוותי מחקר ופיתוח של עובדים מעל גיל 45

נעם גלייכר לגאסי seniors solutions. צלם שגב יהודה
נעם גלייכר לגאסי seniors solutions. צלם שגב יהודה

חברת לגאסי המתמחה בהשמת מהנדסים מבוגרים בהייטק, משיקה מיזם חדש המהווה פיתרון לחברות שזקוקות למוצר חדשני בעלות רעיון ודרך ליישם אותו אך לא מעונינות לשכור עובדים חדשים. לגאסי מציעה צוותי מו"פ ייעודיים של עובדים מנוסים מגיל 45, המפתחים את המוצר או הפרויקט במהירות ויעילות ללא יחסי עובד מעביד.

ענקיות ההייטק מתקשות  למצוא עובדים – על־פי דו"ח הייטק בזמן קורונה של רשות החדשנות, חסרות כ־13 אלף משרות פנויות ממתכנתים מנוסים ועד עובדים במחלקות שאינן דורשות תארים אקדמיים במדעי המחשב או הנדסת תוכנה. המגפה העולמית שינתה את סדרי העדיפויות ועובדים רבים בחרו לחשב מסלול מחדש ולא לחזור למקום בו היו. שוק העבודה היום הוא לחלוטין שוק של עובדים. אבל רק עד גיל מסוים.

עם התרחבותה של תעשיית ההייטק לאחר משבר הקורונה ולמרות הצורך בגיוס עובדים, מהנדסים ובעלי ניסיון מעל גיל 45 לא מוצאים את עצמם בשוק העבודה. כאשר הם שולחים קורות חיים הגיל מהווה מכשול עיקרי. איך קורה מצב בו שוק ההייטק הישראלי נזקק לעובדים ומנגד יושבים עובדים בעלי ניסיון בני 45+  שלא מוצאים תעסוקה ?

מחקר של Generation אשר פורסם בלינקדאין ,מצא כי מנהלי גיוס נוטים לדרג עובדים מקצועיים בני 45 ומעלה כמתאימים פחות למשרה, בעיקר כיוון שהם נתפשים "יקרים" או overqualified.כמו כן, רבים מהמנהלים, בעיקר של סטרטאפים, הם צעירים ומתקשים לחשוב על ניהול עובדים המבוגרים מהם  בכמה עשורים. כתוצאה מכך, עובדים בגיל ה – 45 ומעלה מוצאים את עצמם, פעמים רבות ללא תעסוקה.

איך זה יעבוד

שינויים טכנולוגיים מהירים מכתיבים היום את השוק ומחייבים את החברות לפעול וליצר מוצרים חדשים כל הזמן. לגאסי מקדמת פרויקטים של חברות על ידי העסקת עובדים מנוסים ומסירה את העול בגיוס ותפעול מהחברות. לחברה עצמה אין צורך בגיוס עובדים והכשרתם או בקיום יחסי עובד מעביד. החברה מקבלת מוצר מוגמר לפי דרישותיה  במהירות וביעילות. לגאסי תגייס עובדים בעלי כישורים וידע רלוונטיים ספציפית לפרויקט המבוקש ותקים צוות מקצועי שיענה לדרישות החברה. העובדים בצוותי המו"פ יכולים להמשיך ולחפש עבודה במשרה מלאה במקביל לפרויקט.

זאב לשם, ממייסדי לגאסי אומר: "כיום חברות רבות משוועות לעובדים בעלי ניסיון, ומנגד עובדים שיושבים בבית עם ידע וניסיון רב ללא תכלית. לגאסי מבקשת לתת הזדמנות לעובדים מוכשרים אשר לא מקבלים את ההזדמנות בשוק התעסוקה הנוכחי ".

בימים אלה פונה לגאסי לרשות לחדשנות על מנת לקדם את המיזם ומבקשת לגייס בין מיליון ל – 15 מיליון שקלים וכך זה יקל עליה לשכור עובדים ולצמצמם הוצאות.

לגאסי מרכזת מאגר מומחים בגמלאות הזמינים לייעץ וללוות חברות ומפעלים ולתת שירותים מקצועיים לחברות. המומחים הרשומים במאגר לגאסי  בעלי ידע רחב  הנובע מניסיון מצטבר בתחומם. חלק גדול ממומחים הם בכירים לשעבר במגוון תפקידי מפתח בתעשייה הישראלית  ונושאים עמם ידע רחב הכולל פרקטיקה של עשרות שנים בתחומם. לגאסי הוקמה כעסק חברתי המבקש למלא את המחסור הקיים בכוח אדם מקצועי במקצועות ההנדסה, הטכנולוגיה והמדעים, ולתרום מניסיון בכיריה ביעוץ לחברות באמצעות קהילה גדולה של גמלאים מומחים בתחומם. גילנות בשוק התעסוקה ירדה לגיל 45 ולכן  לגאסי מצרפת לשורותיה גם בני ה – 45 ומעלה.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?