מטריקס ביצעה פרויקט מיגרציה לענן עבור אלקטרה קמעונאות בעלות של 17 מיליון שקלים

אורית טירנגל מחסני חשמל. צילום גלית סלומון
אורית טירנגל מחסני חשמל. צילום גלית סלומון

 אינרקאלוד (InnerCloud) חברת הענן הפרטי של מטריקס, השלימה פרויקט מיגרציה לענן בחברת אלקטרה קמעונאות (החברה בבעלות אלקטרה מוצרי צריכה), שכלל העברת שרתים לענן לרבות הקמת רשת חדשה, אבטחת מידע, מיגרציה לענן של הנתונים, יכולות היברידיות של שרתי ecommerce בענן הציבורי והעברת מערכות הליבה לענן הפרטי. הפרויקט ארך כשנה והסתיים בחודש מאי האחרון. עלותו נאמדת בכ- 17 מיליון שקלים.

הפרויקט המיגרציה לענן יצא לדרך בעקבות מהלך של הפרדת רשתות מחברת האם אלקטרה מוצרי צריכה, והצורך לייעל את פעילות מערכות המידע של אלקטרה קמעונאות חשמל. כחלק ממתן השירות של אינרקלאוד לקבוצת אלקטרה, חיפשה אלקטרה קמעונאות פתרון לניהול כל מערכי ה-IT הארגוניים שלה בכ-85 סניפי הפעילות של החברה, ולשם כך בחרה לרכוש את סל השירותים המנוהלים בענן שמספקת אינרקלאוד מבית מטריקס.

בתוך כך, מספקת מטריקס לאלקטרה קמעונאות שירותי עדכוני תוכנה, ניהול תשתיות דיגיטל, ניהול רכיבי מערכת ההפעלה, ניטור של כל המערכות הארגוניות, ניהול של רכיבי אבטחת מידע, ניהול תהליכי התאוששות מאסון, המשכיות עסקית וגיבוי, וכן מספקת ייעוץ אסטרטגי לכל שינוי ארגוני ברמת ה-IT.

אחד האתגרים המהותיים בפרויקט היה ביצוע מיגרציית הנתונים והעברת כל השירותים לפעול בענן תוך שמירה על זמן השבתה מינימלי. כמו כן, מכיוון שאלקטרה קמעונאות פועלת על גבי מערכות מורכבות עם ספקים רבים, ניהול תהליכי ההתאוששות מאסון והגיבוי בוצע באופן רגיש במיוחד.

כיום, עם סיום הפרויקט, באמצעות הגב הטכנולוגי שמציעה מטריקס לאלקטרה קמעונאות, כל שינוי ארגוני בעולמות ה-IT אותו תרצה לבצע אלקטרה קמעונאות, יכול לקבל מענה מהיר ויעיל באמצעות כוח העבודה האיכותי של מטריקס, שמאפשר לאלקטרה קמעונאות מצד אחד לייצר גמישות תפעולית ומצד שני, להתמקד בפעילות הליבה של הארגון.

אלקטרה קמעונאות בע"מ עוסקת בניהול הרשתות המובילות בתחום מוצרי החשמל: מחסני חשמל, שקם אלקטריק, שקם אלקטריק דיוטי פרי, שמנהלות כ-85 סניפים ברחבי הארץ, אתרי אינטרנט, מערך שירות לקוחות, כשהיא שולטת ב 45% מפעילות יבוא ומכירה של מוצרי החשמל.  

את הפרויקט ביצעה אינרקלאוד ביחד עם זרועות הפעילות הנוספות של מטריקס – מטריקס תפנית, מטריקס אינטגרציה ותשתיות, באבקום , ו-Cloudzone.

רן בן ישי, מנהל פעילות InnerCloud במטריקס, אמר: "ייצור פרויקט IT as a Service שבו לוקחים ארגון מסורתי גדול כמו אלקטרה קמעונאות ומספקים לו שירותי ענן מלאים בכל הרמות, זה משהו מאוד גדול ומורכב בעולמות התוכן שלנו. אנחנו דוגלים בעבודה משותפת ושקופה עם לקוחתנו ושמחים להעמיד לאלקטרה קמעונאות, את כוח האדם האיכותי והמיומן ביותר שלנו על מנת לסייע להם לצלוח כל שינוי ואתגר ארגוני מעתה והלאה".

אורית טירנגל, מנהלת מערכות מידע של אלקטרה קמעונאות ושקם אלקטריק דיוטי פרי, אמרה: "היה לי ברור שמעבר לפעילות מלאה בענן הוא מהלך מתבקש שחייבים לבצע אותו בהקדם. הפרויקט יצא לדרך כחלק מטרנספורמציה דיגיטלית שהובלתי בחברה, כיום החברה נמצאת בחזית הטכנולוגית, מבחינת תשתיות, יכולות אפליקטיביות, ואבטחת מידע. טרם היציאה לפרויקט בדקנו את החלופות הקיימות בשוק ולאחר שנחשפנו למטריקס, הבנו שהם היחידים שיכולים לסייע לנו לשמור על סטנדרט פעילות עסקית גבוהה. כיום השותפות הזו מאפשרת לנו גמישות תפעולית ובעיקר הרבה מאוד שקט עסקי להמשיך ולהיות חברה מובילה בתחומה".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?