חברת MedOne ביצעה פרויקט תשתיות להתאוששות מאסון רב היקפי באמות השקעות

רוני שדה מנכל מד1 צילום פיני סילוק
רוני שדה מנכל מד1 צילום פיני סילוק

חברת MedOne, מחזיקה ומתפעלת תשתית של מרכזי נתונים וענן ציבורי מקומי, סיימה לאחרונה פרויקט תשתיות נרחב, להתאוששות מאסון רב היקפי בחברת אמות השקעות, המתמחה בתחום השקעות בנדל"ן מניב ונסחרת בבורסת ת"א. במסגרת הפרויקט הותקן באמות פתרון ה DRaaS של MedOne, המאפשר ניהול והגנה רציפה על נתונים כולל יכולת ניידות ושחזור, על מנת לבצע התאוששות מאסון ולחסל את הסיכונים והמורכבות של מודרניזציה ואימוץ ענן. הפרויקט כולל הערכות מבעוד מועד, בקרה רציפה ומתמשכת ותרגולים ייעודיים שנתיים המוכיחים מוכנות כלל מערכתית לתרחישים שונים. 

בחברה מציינים כי תכנית התאוששות מאסון קיימת ופועלת באמות לאורך השנים. כחלק מתהליך חדשנות והטמעת שירותים מתקדמים, החליטה החברה לבצע טרנספורמציה תשתיתית על מנת להביא יכולות אלו לארגון באמצעות  אתר DRaas & Baas – באמצעות ZERTO, בכך בנתה החברה מעטפת שלמה של תשתיות ותחזוקת מערכות התאוששות מאסון, לשיפור היכולות וזמן התגובה  הטכנולוגית והעסקית ולמימוש סביבת עבודה טכנולוגית בטוחה לארגון.

רן זמיר, מנמ"ר, אמות השקעות: "פרויקט זה מהווה חוסן לאמות בשגרה וברגעי משבר, כולל תוכנית פעולה למקרה של תקיפה או כל כשל שרתי אחר. בזכות כך אנו זוכים לזמינות של המערכות הטכנולוגיות ואפשרות לשחזר יישום וירטואליזציה אחד או כולו, מכל מקום לכל מקום. החלטנו להוציא לפועל את הפרויקט במתקני MedOne לאור ההבנות שסביבה זו מספקת את המענה המקיף ביותר לסביבת שרתי אירוח מאובטחים, ברמת זמינות גבוהה ומובטחת של 99.99%, הכוללות תשתיות פיזיות, מערכות מתקדמות ומעגלי אבטחה בסטנדרטים גבוהים ביותר".

רוני שדה, מנכ"ל MedOne: "אין ספק שאחד הסיכונים הנפוצים היום הינו אירועי כופרה – עפ"י נתונים של מערך הסייבר הלאומי אחד מכל חמישה עסקים בישראל הותקף. חדשנותה של אמות וההכרה בחשיבות ההמשכיות העסקית הובילו לשיתוף פעולה מלא ובתוך זמן קצר הפרויקט עלה לאוויר".

חברת MedOne מתמחה באספקת פתרונות ייחודיים בתחומי הטכנולוגיה והתקשורת ללקוחות עסקיים ומעמידה לרשות לקוחותיה מתקני תקשוב ייחודיים (Data Centers) המשתרעים על-פני 25 אלף מ”ר וממוקמים בארבעה אתרים בישראל – ת"א, פ"ת וטירת הכרמל. באמצעות מתקנים אלו החברה מספקת פתרונות מגוונים הכוללים: פתרונות אירוח של חדרי מחשב מרכזיים ומערכות מחשוב מרכזיות, פתרונות אירוח של אתרי DR וגיבוי , פתרונות המשכיות עסקית כוללים ופתרונות ענן ציבורי והיברדי לחברות אנטרפרייז. ושירותי קישוריות, מאחר ומתקני הדטה סנטר מוגדרים כצמתי התקשורת הראשיים של ישראל. עם לקוחות החברה נמנים בנקים, מוסדות פיננסיים, משרדי ממשלה וגופי ביטחון .

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום השקעות בנדל"ן מניב. החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל אביב ונכללת במדדים המובילים. אמות השקעות בע"מ נוסדה בשנת 1964 כחברה פרטית והונפקה לראשונה בבורסה לני"ע בתל אביב בחודש מאי 2006. החברה עוסקת במישרין ובעקיפין באמצעות תאגידים שבשליטתה בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. בבעלות החברה 123 נכסים, בשטח כולל של 1.8 מיליון מ"ר, כ-1.1 מיליון מ"ר שטחי השכרה וכ-0.7 מיליון מ"ר שטחי חנייה. הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים,  ותחנות אוטובוסים מרכזיות. סה"כ, מחזיקה החברה בנכסים בשווי כולל של כ-16 מיליארד שקלים. הנכסים מושכרים ל-1,750 שוכרים, עם שיעור תפוסה העומד על כ-97.5% (נכון לספטמבר 2021) מרבית נכסי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות במרכז הארץ ובאזורי ביקוש.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?