חברת MeMed גייסה 93 מיליון דולר לטובת מסחור הטכנולוגיה לאבחון תגובת מערכת החיסון

צוות חברת MeMed צילום יוגב עזריאל
צוות חברת MeMed צילום יוגב עזריאל

חברת MeMed הישראלית, השלימה סבב גיוס של 93 מיליון דולר, השקעה שמביאה את סך ההשקעות בחברה למעל 200 מיליון דולר (כולל מענקים מצבא ארה"ב ומהאיחוד האירופי). ההשקעה תשמש להאצת פיתוח מוצרים נוספים לאבחון תגובת מערכת החיסון, הרחבת הייצור, מסחור והתרחבות גלובלית.

MeMed, חלוצה בתחום איבחון תגובת הגורם המאכסן (Host-response), קיבלה לאחרונה את האישור הרגולטורי (K510) ממנהל התרופות והמזון האמריקאי ((FDA, לשיווקה בארה"ב של בדיקת ה-MeMed BV, בדיקה המסייעת לקלינאים להבחין בין זיהומים ויראליים לבין זיהומים חיידקיים, ושל ה–  MeMed Key פלטפורמה פורצת דרך למדידת מספר רב של חלבונים בו-זמנית, תוך מספר דקות וברמת דיוק גבוהה. הבדיקה אושרה לשימוש בילדים ובמבוגרים. MeMed פיתחה גם את בדיקת  COVID-19 Severity, המסוגלת לחזות הדרדרות במצבם הבריאותי של חולי קורונה, אשר אושרה לשיווק באירופה ובישראל.

את הגיוס הובילו משקיעים חדשים לצד משקיעים קודמים בניהם: קרן הורייזון ונצ'רז, קרן שביט קפיטל, חברת קיסריה מדיקל אחזקות, יוניון טק ונצ'רס, כלל ביטוח, הפניקס, בנק הפועלים, קרן Social Capital, קרן Touchwood Capital,La Maison Partners, WTI ומשקיעים נוספים

"ההשקעה תאפשר לMeMed- להאיץ את הפיתוח הטכנולוגי שלה ולהתרחב גלובלית בדגש על השוק האמריקאי" אמר ד"ר ערן אדן, מנכ"ל ומייסד שותף ב- MeMed. "אנו מודים למשקיעים על האמון ונמנף את ההשקעה הנוכחית, בשילוב אישור ה-FDA שקיבלנו, כמו גם רשת הקשרים והשותפויות ההולכת ומתרחבת שלנו, על מנת להעניק למטופלים גישה לטכנולוגיות המתקדמות שלנו, לצד המשך פיתוח מוצרים חלוציים נוספים  בתחום איבחון תגובת מערכת החיסון.

פטריק זאנג, מקרן הורייזון ונצ'רז הוסיף: "אנו מאמינים שהאסטרטגיה של MeMed  הכוללת פיתוח מוצרים לפענוח תגובת מערכת החיסון, מהווה יתרון משמעותי בשיפור שני תחומים עיקריים אשר מעסיקים את הרפואה המודרנית כיום: עמידותם של חיידקים לאנטיביוטיקה וטיפול יעיל בחולי קורונה. אנו מברכים על השותפות עם MeMed – מובילת הקטגוריה בתחום זה וגאים לקחת חלק במסע ובאופן שבו היא משפרת את האופן שבו ניתן לאבחן ולטפל במטופלים ברחבי העולם"

את חברת MeMed  מייצגים עורכי הדין ארנון סמבורסקי ומירב דנור הופר ממשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר ושות'.

http://www.me-med.com

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianJapaneseRussianSpanishSwedish

אהבתם ? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רוצים לקרוא עוד ?