סקר נטאפ: 98% מהארגונים מושפעים ממורכבות התפעול בענן

מחשוב ענן צילום PixaBay
מחשוב ענן צילום PixaBay

חברת נטאפ, חברת תוכנה גלובלית המתמקדת בניהול נתונים בענן, פרסמה את דוח המורכבות בענן 2023, מחקר גלובלי שבדק כיצד מקבלי החלטות טכנולוגיות פועלים מול דרישות ענן בעקבות השינוי הדיגיטלי ויוזמות AI והמורכבות של סביבות מרובות עננים. הדוח מצא ש-98 אחוז ממנהלי המחשוב  הבכירים הושפעו ממורכבות העבודה מול סביבות ענן רבות ברמה שיכולה לפגוע בביצועים, להוביל לאובדן רווחים ולהשפיע על הצמיחה העסקית.

88 אחוז מהמשיבים ציינו שהעבודה בסביבות ענן שונות מהווה קושי עבורם ו-32 אחוז נאבקו למסד חזון ענן ברור יותר ברמה המנהלית. 84 אחוז אמרו שמצפים מהם להראות תוצאות של הטמעת אסטרטגיית הענן. לפי 49 אחוז כאשר דנים על אסטרטגיית ענן עולות דאגות סביב העלויות ו-37 אחוז ממנהלי הטכנולוגיות דיווחו שחצי או יותר מתשתית הענן שלהם תיתמך על ידי יישומים המונעים על ידי בינה מלאכותית.

"המחקר שלנו מצביע על שינוי באופן שבו מנהלי טכנולוגיות רואים את הענן ומנהלים יוזמות ענן", אמר רונן שורץ, סגן נשיא בכיר ומנהל לתחום אחסון ענן בחברת נטאפ. "בתקופה בה יותר ארגונים מאמצים את הענן ומתחרים ביניהם על חדשנות, מנהלי טכנולוגיות מתמודדים עם לחצים גוברים לתמרן בין כמה עדיפויות בו זמנית וכתוצאה מכך, חושבים מחדש כיצד לנהל ביעילות ובביטחון את הסביבה הזו".

"הנתונים שלנו מצביעים על מורכבות גבוהה מאד של סביבות מחשוב מודרניות ועל הלחצים על המנהלים להראות תוצאות מהשקעות ענן", אמרה גבי בוקו, מנהלת שיווק ראשית בחברת נטאפ. "בנטאפ אנו מסייעים לפשט את המורכבות בעזרת גישה  שמאפשרת למנהלי טכנולוגיות להגביר את קצב החדשנות, להפחית עלויות ולשפר עקביות וגמישות בקרב סביבות ענן וסביבות ארגוניות".

נטאפ בשיתוף עם מכון המחקר Wakefield ביצעו מחקר כמותי במהלך נובמבר 2022 בקרב 1,300 מנהלי נתונים וטכנולוגיות בארגונים ברחבי העולם.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?