קבוצת הפורמולה 1 רד בול רייסינג משיקה קולקציית NFT

nft אילוסטרציה Pixabay
nft אילוסטרציה Pixabay

קבוצת הפורמולה 1 רד בול רייסינג משיקה קולקציית NFT לקראת הגרנד פרי 2022 שיתקיים במונקו. רד בול רייסינג היא הקבוצה המובילה במרוץ ה-Formula 1 – המרוץ המוטורי היוקרתי ביותר בעולם.

לדברי אסף אלמליח, אנליסט קריפטו-פיננסי בכיר בבית ההשקעות למטבעות דיגיטליים פרוקסיביט, זו אינה השקת קולקציית NFT הראשונה בספורט המוטורי, קבוצות מתחרות כבר השיקו קולקציות דומות בעבר. יתרה מזאת, לספורט המוטורי קשר הדוק עם עולם הנכסים הדיגיטליים. נותני החסות הבולטים ביותר בפורמולה 1 הם בעיקר בורסות קריפטו ופרויקטים בתחום הבלוקצ'יין.

כמה מהשותפויות הבולטות ביותר כוללת את הבורסה האמריקאית הפופולרית FTX שחתמה הסכם עם קבוצת מרצדס, קבוצת רד בול רייסינג שחתמה עם הבורסה Bybit , קבוצת מקלארן האייקונית עם חברת הבלוקציין Tezos קבוצת אסטון מרטין עם הבורסה crypto.com. למעשה, קשה למצוא קבוצת פורמולה 1 שלא קיבלה חסות מחברת קריפטו/בלוקציין.

בעזרת השקת NFT מקווים רד בול והקבוצות המתחרות לחזק את הקשר של המעריצים עם קבוצה ובעיקר לייצר בקלות הכנסות נוספות לקבוצה.

בהודעה לעיתונות אמרה החברה: "NFT יחבר את המעריצים לקבוצה ולרגעים הבלתי נשכחים שלה באמצעות סדרה של קטעים במהדורה מוגבלת של מזכרות דיגיטליות, כל אחד מסמן היבט בלעדי בעבר, ההווה והעתיד של רד בול רייסינג"

לגבי ערכם של יצירות ה-NFT הללו, אלמליח אומר כי סביר שמעריצים רבים ברחבי העולם ירצו לרכוש את זכויות היוצרים של יצירה המתעדת את המירוץ הראשון של הנהג האהוב עליהם בקבוצה האהובה עליהם, ובכך יקפיצו את ערכם של היצירות הללו. עם זאת, ערכם העתידי תלוי בשאלה רחבה יותר: האם תחום ה NFT יתפוס חלק אינטגרלי מעולם האומנות ויישאר איתנו לאורך זמן או שמא התקררות האחרונה בשוק ה NFT תבשר דעיכה של התחום ? 

החברה בעלת אישור המשך עיסוק מספר 57505 למתן שירות בנכס פיננסי מכוח בקשה לרישיון למתן שירות בנכס פיננסי לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. החברה אינה בעלת רישיון כהגדרתו בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. אין באמור באתר משום ייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס ואין בו משום תחליף לשירותים כאמור המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור באתר משום המלצה בנוגע לכדאיות השקעה במטבעות וירטואליים ו/או במוצרים או מכשירים פיננסיים כלשהם ואין בדברים משום הזמנה ו/או הצעה לביצוע פעולות במוצרים הנזכרים. אין באמור כדי להוות התחייבות להשאת תשואה כלשהי. השקעה במטבעות וירטואלים הינה מסוכנת ועשוייה לגרום להפסד של מלוא ההשקעה. תחום המטבעות הוירטואליים  כרוך בחוסר וודאות רגולטורי, מיסויי ויישומי על ידי גופים שונים עמם נדרשים יחסי גומלין לצורך ביצוע פעולות.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?