המכללה האקדמית אשקלון השלימה פרויקט התאוששות מאסון והמשכיות עסקית באמצעות נוטניקס

אור סטון צילום ניב קנטור
אור סטון צילום ניב קנטור

המכללה האקדמית אשקלון השלימה פרוייקט להקמת פרויקט התאוששות מאסון וגיבוי (DR) בענן במטרה לאפשר רציפות עסקית והמשך לימודים במקרים של כשל או אסון. אתר ה- DR של מכללת אשקלון הוקם כענן בחוות השרתים של חברת פתרונות הענן KMT, כאשר טכנולוגיות הענן ההיברידי של נוטניקס משמשות כתשתית HCI (Hyperconverged ) המאחדת את השרתים, הגיבוי והתקשורת תחת מערכת אחת אחודה. בנוסף, תפעל בענן הפרטי מערכת אקרופוליס לניהול למעלה מ- 100 שרתים הווירטואליים. הפרויקט בוצע על ידי צוות מערכות מידע של מכללת אשקלון בסיוע מומחי נוטניקס.

אתר הגיבוי של מכללת אשקלון הוקם כענן פרטי בענן שמספקת חברת KMT והוא מחובר לאתר הראשי של המכללה באמצעות קו תקשורת מהיר. מטרת פרויקט התאוששות מאסון היא לייצר המשכיות עסקית כך שהסטודנטים והמרצים ימשיכו להיות מחוברים למערכות המכללה במקרה של פגיעה בדאטה סנטר הראשי בזכות אתר ה- DR, בו פועלות באופן מלא כל המערכות האקדמיות והתפעוליות של המכללה ומערכות ההתחברות מרחוק (VDI).

הפלטפורמה של נוטניקס משמשת את מכללת אשקלון מזה מספר שנים באתר הראשי במכללה עם מערכת HCI עליה פועלות המערכות התפעוליות במכללה וכן מערכת ה- VDI. באתר הראשי פועל פתרון האקרופוליס לניהול כ- 200 שרתים וירטואליים.

לדברי שי כהן, מנמ"ר המכללה האקדמית אשקלון, "אירועי השנה האחרונה בישראל לצד התגברות איומי הסייבר מחדדים עוד יותר את חשיבות הקמת אתר DR מרוחק, אשר יאפשר המשכיות עסקית כמעט מיידית במצבי משבר שונים, כגון פגיעה באתר הראשי, מתקפת סייבר או כשל טכני. בחרנו להקים את מערך ה- DR שלנו בענן הפרטי שהקמנו בחוות השרתים של חברת KMT עם פלטפורמת הענן ההיברידי של נוטניקס הכוללת מערכת HCI ומערכת לניהול השרתים הווירטואליים.

"באמצעות מערך ה- DR מתאפשרת רציפות באספקת שירותי המיחשוב הקריטיים ורציפות לימודית במידה ויש כשל בקמפוס המכללה. הפלטפורמה של נוטניקס מהווה את תשתית אתר ה- DR הן ליישומים התפעוליים של המכללה והן של מערכת ה- VDI המאפשרת לאלפי המשתמשים של המכללה להתחבר מרחוק בקלות. הפלטפורמה מאפשרת לבצע רפליקציה של הנתונים באופן מהיר מאוד באופן שוטף".

כהן הוסיף: "במודל הענן הפרטי חיפשנו מינימום משאבי תפעול וניהול שוטף של המערכות. בחרנו בנוטניקס על סמך היכרות קודמת מצויינת עם החברה ופתרונותיה הפועלים באתר הראשי שלנו. לא היינו צריכים לבצע המרות, ללמוד מערכת חדשה וזה הכי יעיל מבחינה תפעולית. המערכות של נוטניקס מותאמות לעידן הענן, הן אינטואיטיביות, עם ביצועים ברמה גבוהה, יכולת גידול פשוט ונוח, עלויות אטרקטיביות ביחס למתחרים ועם יכולות אבטחת מידע המתאימות לסיכונים של ימינו".

לדברי אור סטון, מנהלת אזורית, מגזר מסחרי בנוטניקס, "פלטפורמת הענן ההיברידי של נוטניקס היא אידיאלית והותאמה במיוחד עבור ניהול ותפעול ענן פרטי כפי שעושה מכללת אשקלון. היא חוסכת לצוות ה- IT של המכללה משאבים רבים בניהול ותפעול בשל איחוד השרתים, האחסון והתקשורת לפלטפורמה אחת לצד ניהול השרתים הווירטואליים. היא מספקת ביצועים גבוהים, יציבות ואבטחת מידע. אנו שמחים על המשך האמון שצוות מכללת אשקלון נותנים בפתרונות נוטניקס ואנשי הצוות שלנו".

המכללה האקדמית אשקלון  הוקמה בשנת 1965 כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן וב- 2003 הוכרה כמכללה עצמאית. במכללה לומדים 6,500 סטודנטים ב- 27 מסלולים ללימודי תואר ראשון ושני בתחומים כגון: כלכלה, עבודה סוציאלית, מדעי הבריאות, מדעי החברה, מדעים מדוייקים, מדעי הרוח, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה רפואית, מדעי המחשב ועוד. במכללה פועלים גם מכוני מחקר בתחומים שונים.

Nutanix הינה חברה עולמית בפתרונות ענן וחלוצה בפתרונות תשתית Hyperconverged, מה שהופך עננים לשקופים ומשחרר לקוחות להתמקד בפעילויות העסקיות שלהם. ארגונים ברחבי העולם משתמשים בנוטניקס כדי למנף פלטפורמה אחת לניהול כל יישום בכל מקום בסביבות ריבוי העננים ההיברידיות שלהם. למידע נוסף באתר www.nutanix.com או עקוב אחרינו ברשתות החברתיות @nutanix.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?