הסכם שיתוף פעולה חדש יאפשר לאוטונומו ואאודי להציע שירותים חדשניים מבוססי מידע

בן וולקוב מייסד אוטונומו צילום אוטונומו
בן וולקוב מייסד אוטונומו צילום אוטונומו

אוטונומו טכנולוגיות (נאסדק:  OTMO), ספקית בתחום הניידות ונתוני רכב, הכריזה על שיתוף פעולה עם יצרנית הרכב AUDI. במסגרת שיתוף הפעולה אאודי תספק לפלטפורמת המידע של אוטונומו נתוני רכב עמוקים ושמישים. ההסכם יאפשר ללקוחות ולשותפים העסקיים של אאודי לשפר את חווית המשתמש של בעלי הרכבים, ולהציע מגוון חדש של שירותים כמו שירותי ביטוח מבוססי נהיגה, מעקב וחיווי קבוע על מצב הרכב, והודעה ראשונה על אובדן.

"פלטפורמת אינטליגנציית הניידות של אוטונומו מאפשרת להנגיש נתוני רכבים מחוברים, תוך שמירה על תאימות GDPR (תקנת הגנת המידע של האיחוד האירופי)," אמר תומס גייגר, מנהל פרויקט Extended Vehicle AUDI AG: "כך מתאפשר מתן שירותים לפתרונות מרובי מותגים דרך הלקוחות של אוטונומו, מסטארט-אפים ועד לתאגידים גדולים, זהו עבורנו גורם מבדל מרכזי. אנו מאמינים שבעקבות שיתוף הפעולה, יואץ תהליך האימוץ של יישומים מבוססי נתוני רכב."

פלטפורמת אינטליגנציית הניידות של אוטונומו מנקה, מאחידה ומאבטחת את הנתונים המגיעים מהרכב, והופכת אותם לנגישים באמצעות API ופלטפורמה קלה לשימוש. על פי הסכם השותפות, אאודי תספק לאוטונומו גישה לנתונים ממכוניות מקושרות, החל מקריאת מד מרחק ועד מידע על תאונות, כולל מיקום וחומרת הפגיעה.

אאודי ואוטונומו יחלו עם כמה עשרות אלפי נתונים, לשימושים הבאים:

• תשלום לפי נסיעה (PAYD): במסגרתו הנתונים ישמשו תכניות ביטוח מבוססות שימוש. הנתונים כוללים מידע כמו קריאות קילומטראז' וזמן חניה.

• הודעה ראשונה על אובדן (FNOL): שימוש זה מעניין את חברות הביטוח, ומכיל מידע על אירועי תאונה, חומרת התאונה ומיקום הפגיעה.

• מצב רכב: נתונים המספקים חיווי על מצב הרכב, כולל בין היתר את מצב הדלתות או תקרת הזזה ועוד.

נתונים אלו מאפשרים להציע יישומים חדשניים שישנו את מודל השירות המסורתי, ויציעו חווית שירות מותאמת אישית, במיוחד בתחום ביטוח הרכב ומציאת רכב גנוב. אנו מאמינים כי פלטפורמת נתוני הרכב של אוטונומו תמונף ותאפשר להתמודד עם חסמי הכניסה לשוק שירותי מעטפת הרכב (auto-adjacent). צריכת נתוני רכב יעילה יותר ומשתלמת יותר עם API אחד, מילון נתונים אחוד על פני מותגים רבים, והתקשרות חוזית אחת.

"פלטפורמת נתוני הרכב של אוטונומו תביא ערך מוסף לרוכשי מכוניות אאודי. הפלטפורמה תאפשר לאאודי לפשט ולהנגיש את נתוני המכוניות המחוברות, ולהאיץ את מימוש הערך של מודלים עסקיים מבוססי נתונים", אמר בן וולקוב, מנכ"ל ומייסד משותף באוטונומו: "אאודי היא מובילת שוק, וזו הזדמנות חשובה שתאפשר לנו לשתף פעולה בטכנולוגיות חדשניות ובשירותים מתפתחים. בנוסף, אנו נרגשים לחלוק עם אאודי והאקוסיסטם המורחב שלנו את פתרונות אינטליגנציית הניידות החדשים שאנו מספקים".

אוטונומו פיתחה אקוסיסטם מבוסס נתונים של יצרני רכב,OEM, ציי רכב ויותר מ- 100 ספקי שירותים המתפרשים על פני תעשיות התחבורה, הניידות והרכב. הפלטפורמה אוספת בצורה מאובטחת יותר מ- 4 מיליארד נקודות-מידע ביום ברחבי העולם, מלמעלה מ- 40 מיליון כלי רכב מורשים בפלטפורמה. זאת, בנוסף לנתוני ניידות ממקורות מולטי-מודאליים. ואז מעצבת ומעשירה אותם ובכך מאפשרת להאיץ את זמן היציאה לשוק של שירותים חדשים המשפרים את חווית הניידות ותחבורה. אוטונומו מספקת נראות ותובנות שמישות כדי להעצים החלטות אסטרטגיות מבוססות נתונים.

הפלטפורמה מאפשרת לבטל את "הניחושים" מתכנון ניידות ותחבורה, פריסה ותפעול. הפלטפורמה של אוטונומו מקפידה על שמירת הפרטיות על פי רגולציה מחמירה ותאימות ל- GDPR, CCPA ותקנות פרטיות אחרות, תוך שימוש בנתונים אישיים ומצטברים כאחד. השימושים בפלטפורה כוללים שירותי חירום, מיפוי, ניהול תעבורה, ניהול EV, שירותים מבוססי מנוי, מיקרו ניידות, חניה, תחזוקה חזויה, ביטוח, מדיה, שירותים בתוך רכב, ופתרונות עיר חכמה.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?