הסטארט אפ פריזמה פוטוניקס מקבל השקעה אסטרטגית מחברת חשמל

שמאל לימין - ערן ענבר, מנכל פריזמה פוטוניקס - עוד אמיר ליבנה, סמנכל אסטרטגיה, חדשנות ושינוי מבני של חברת החשמל - קרדיט תום גץ.jpg
שמאל לימין - ערן ענבר, מנכל פריזמה פוטוניקס - עוד אמיר ליבנה, סמנכל אסטרטגיה, חדשנות ושינוי מבני של חברת החשמל - קרדיט תום גץ.jpg

הסטארט אפ פריזמה פוטוניקס מקבל השקעה אסטרטגית מחברת חשמל

חברת החשמל הודיעה על השקעה אסטרטגית בחברת Prisma Photonics חברת סטארט אפ ישראלית שפיתחה פתרון ייחודי לניטור תשתיות קריטיות. ההשקעה מוערכת בכמה מיליוני דולרים ומגיעה כחצי שנה לאחר שהחברות הודיעו על שיתוף פעולה ראשון מסוגו בישראל במסגרתו פריזמה פוטוניקס מנטרת באמצעות סיבים אופטיים את מערכת הולכת החשמל הארצית. המערכת משתמשת במערכת הסיבים האופטיים של חברת החשמל ומסוגלת לנטר קטעים ארוכים של כ 100 ק"מ כדי להתריע על תקלות ובעיות שונות ברשת החשמל, חבלות בקווי ההולכה והעמודים, תופעות מזג אוויר חריגות ומסוגלת לאתר מיקום של בעיות ברמת דיוק עד לעמוד החשמל הקרוב למקור הבעיה.

"חברת החשמל בישראל חותרת להציב עצמה בחזית החברות המתקדמות בעולם ופועלת להטמיע כל העת טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו לה לעמוד במשימות הגדולות שעומדות בפניה", אומר עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל. "פריזמה פוטוניקס מביאה פרדיגמה חדשנית, שהוכחה בשטח, ומשנה כל מה שהכרנו על ניטור תשתיות קריטיות. הסכם ההשקעה בפריזמה פוטוניקס הוא נדבך נוסף בחיבור של חברת החשמל לחדשנות וטכנולוגיה עלית, וכשמדובר בחברה ישראלית, מתווספת לזה גם גאווה גדולה".

"כשלקוח אסטרטגי הופך גם לשותף אסטרטגי, מדובר בהבעת אמון עצומה בפתרון שלנו", אומר ד"ר ערן ענבר, מנכ"ל פריזמה פוטוניקס. "חברת החשמל, כגוף חדשני, יצא לשיתוף פעולה אתנו לפני חצי שנה. ההשקעה הנוכחית מעידה על המחויבות של חברת החשמל לקידום משק החשמל בישראל, בהחדרת חדשנות לשוק זה. כבר היום, המערכת שלנו הפכה את תשתית הסיבים האופטיים הפרוסה ברשת העילית של חברת חשמל לרצף חיישנים רגישים במיוחד המסוגלים לזהות תקלות ולהתריע על מיקומן המדויק עד רמת עמוד החשמל הקרוב בזמן אמת וזאת ללא התקנות חיישנים נוספים על קווי ההולכה".

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?